Wkrótce światy Marvela mogą się spotkać. Deadpool ma szansę poznać Avengers

News/Film 05.12.2018
Wkrótce światy Marvela mogą się spotkać. Deadpool ma szansę poznać Avengers

Wkrótce światy Marvela mogą się spotkać. Deadpool ma szansę poznać Avengers

Przejęcie 21st Century Fox przez Disneya zostało dokonane za astronomiczną sumę ponad 71 mld dol. Dzięki tym pieniądzom łączą się dwa marvelowskie światy. Teraz bracia Russo podpowiadają, czego możemy się spodziewać po tej transakcji.

Jeśli marzyliście kiedyś, że Deadpool wtargnie na ekrany Avengers, albo X-Meni zmierzą się z Thanosem, mamy dla was dobrą wiadomość. Crossover Avengers z innymi światami Marvela jest jak najbardziej możliwy w przyszłości. A przynajmniej tak uważają reżyserzy Wojny bez granic oraz nadchodzącej czwartej części przygód superbohaterskiej drużyny.

Jak mówił Joe Russo podczas konferencji IGNITION organizowanej przez Business Insider:

Jestem tego [crossoverów bohaterów Marvela] pewien. Jestem przekonany, że Kevin Feige [prezes Marvel Studios], który zapisał się na kartach historii tego biznesu, doprowadzi do połączenia tych postaci pod wielkim parasolem Marvela.

Jego brat, Anthony Russo, jest równie pozytywnie nastawiony do tej myśli:

Nie rozmawialiśmy jeszcze z nim [Kevinem Feigem] o szczegółach, kiedy ma zamiar tego dokonać, ale jestem pewien, że to przejęcie stworzyło świetne możliwości dzielenia Marvela i jego narracji, które mogą zostać opowiedziane w przyszłości.

Dla Kevina Feige’a crossover Avengers z innymi światami Marvela to na razie odległa perspektywa.

Wszystkie te pozytywne i pełne nadziei głosy na nowe perspektywy i możliwości rozwoju wewnątrz MCU są na razie odrobinę chłodzone przez samego zainteresowanego. Jak podaje serwisu Uproxx, Kevin Feige owszem uważa, że takie crossovery w przyszłości to dobry pomysł. Jednak na chwilę obecną są ważniejsze kwestie do rozstrzygnięcia. Na przykład przeprowadzenie do końca wszelkich formalności związanych z przejęciem 21st Century Fox. Jak mówił Feige w jednym ze swoich wywiadów:

Mówiąc szczerze? Naprawdę nie myślałem ostatnio głębiej nad tą kwestią [crossover Marvela], przynajmniej nie więcej niż przez ostatnie dziesięć lat moich marzeń o tym. Dopóki nie załatwimy wszystkiego i dopóki nie powiedzą nam „okej, działajcie” mamy wystarczająco dużo narracji, postaci i pokładanych nadziei, które próbujemy połączyć, żeby myśleć o tym.

Wygląda więc na to, że crossover Avengers z pozostałymi marvelowskimi opowieściami na razie jest bardziej wizją artystyczną reżyserów, niż faktem, do którego moglibyśmy odliczać dni. Jednak taka idea, raz wypuszczona na świat, będzie zapewne jeszcze długo rozgrzewać umysły fanów.

Tymczasem najnowszy film od braci Russo, Avengers 4, ma mieć swoją premierę na przełomie kwietnia i maja 2019 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Marvel wraca do prac nad filmem „Czarna Pantera 2”. Fani chcą, żeby Shuri przejęła rolę brata w MCU

Śmierć Chadwicka Bosemana wstrzymała postęp prac nad sequelem filmu „Czarna Pantera”, ale Marvel zamknął już okres pierwszej żałoby i wrócił do planowania. Fani nie mają wątpliwości, że to właśnie Letitia Wright grająca Shuri powinna zostać nową Czarną Panterą, a doniesienia medialne zdają się potwierdzać właśnie taki plan na produkcję z 4. fazy MCU.

News/Film 23.11.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...