HBO sięga po prozę Stephena Kinga. Stacja pracuje nad ekranizacją powieści The Outsider

News/Seriale 03.12.2018
HBO sięga po prozę Stephena Kinga. Stacja pracuje nad ekranizacją powieści The Outsider

HBO sięga po prozę Stephena Kinga. Stacja pracuje nad ekranizacją powieści The Outsider

Do oferty programowej HBO dołączy nowy serial na podstawie prozy Stephena Kinga. Wiemy też, kto zagra jednego z głównych bohaterów w telewizyjnej adaptacji The Outsider.

Król grozy jest nie tylko bardzo płodnym pisarzem, ale też jego dzieła są rozchwytywane przez filmowców. Ledwo co na ekrany kin trafiło To, które doczeka się kontynuacji, a w telewizji i serwisach streamingowych można było oglądać 2. sezon Pana Mercedesa i luźno bazujące na twórczości Kinga Castle Rock, a już pojawiają się informacje o kolejnej planowanej adaptacji.

HBO nakręci serial The Outsider na podstawie prozy Stephena Kinga.

Stacja kupiła prawa do ekranizacji jednej z ostatnich powieści Stephena Kinga, czyli The Outsider i zleciła już jego produkcję. Historia będzie skupiać się na – wydawałoby się – normalnym śledztwie w sprawie brutalnego morderstwa młodego chłopca. W jego toku sprawy przybierają nieoczekiwany obrót.

Główni bohaterowie The Outsider od HBO (nie mylić z filmem Netfliksa o tym samym tytule) to dwie osoby próbujące dopaść mordercę: doświadczony policjant oraz nietypowy detektyw. Zaczynają kwestionować rzeczywistość, bo jak to zwykle bywa u Stephena Kinga, wątek kryminalny idzie w parze z niewyjaśnionymi zjawiskami paranormalnymi.

Dowiedzieliśmy się właśnie, że w serialu The Outsider od HBO wystąpi Ben Mendelsohn.

Aktor skradł serca fanów Star Wars w filmie Łotr 1, gdzie wcielił się w dyrektora Orsona Krennica – jednego z twórców Gwiazdy Śmierci. Aktor wystąpił wcześniej w Bloodline od Netfliksa jako Danny Rayburn, za co otrzymał nagrodę Emmy. Mogliśmy podziwiać go też w Darkest Hour, Ready Player One i Robin Hoodzie.

Jak na razie HBO nie zdradza jednak, która z ról przypadnie mu w udziale w serialu The Outsider. Można jednak rozsądnie założyć, że aktor takiego formatu będzie jednym z głównych bohaterów. Spodziewałbym się, że przypadnie mu ponownie w udziale rola czarnego charakteru, ale z chęcią zobaczyłbym go jako protagonistę, stojącego tym razem po tej jasnej stronie Mocy.

Jak podaje portal TVLine, Ben Mendelsohn zresztą nie tylko wystąpi w The Outsider, ale będzie też jednym z producentów wykonawczych serialu. Takie samo stanowisko przypadnie w udziale również Jasonowi Batemanowi znanemu z Ozark, który wyreżyseruje pierwsze dwa odcinki. Nie wiadomo natomiast, czy w jakikolwiek sposób w prace nad adaptacją The Outsider zaangażowany będzie Stephen King.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Ogień nie zabije smoka”, a słaby 8. sezon legendy „Gry o tron”? Nowa książka o kulisach serialu HBO to majstersztyk

Fani serialu „Gra o tron” przez cały okres istnienia serialu pragnęli poznać kulisy powstawania kolejnych sezonów, motywacje stojące za poszczególnymi wyborami fabularnymi i aktorskimi oraz dowiedzieć się, jakie relacje łączyły aktorów i twórców. Część tych tajemnic została przed nimi właśnie odsłoniętych dzięki książce „Ogień nie zabije smoka”.

Recenzja/Książki 24.11.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...