John Grisham to jedno z bardziej rozpoznawalnych nazwisk w świecie literackiego thrillera i kryminału. Nic dziwnego, że po jego prozę upomniał się w końcu Netflix. Serwis zaprezentował zwiastun Niewinnego człowieka.

Będzie to serial dokumentalny, składający się z sześciu odcinków i stanowiący adaptację jedynej powieści non-fiction w dorobku pisarza. Całość opowie o dwóch sprawach morderstw popełnionych w mieście Ada w stanie Oklahomie w latach 80. XX wieku. Na jaw wychodzą nowe dowody, a wiele osób zaczyna zadawać sobie pytanie, czy w stan oskarżenia postawiono właściwych ludzi. Być może osoba lub osoby odpowiedzialne za zbrodnię wciąż są na wolności.

Niewinny człowiek – zwiastun serialu dokumentalnego:

Serial został wyreżyserowany przez Claya Tweela (Znalezione, nie kradzione, Gleason, Print the Legend). Na ekranie będziemy mogli obejrzeć wywiady z przyjaciółmi i członkami rodzin ofiar. W produkcji znalazły się także rozmowy z mieszkańcami Ady, prawnikami, dziennikarzami i innymi osobami zaangażowanymi w opisywane sprawy. Co więcej będziemy mogli również usłyszeć komentarze płynące z ust samego Johna Grishama, który tak w rozmowie z Hollywood Reporter mówi o nowej produkcji Netfliksa:

Niewinny człowiek jest porywający, fascynujący i ostatecznie tak samo poruszający jak książka. Chociaż dobrze znam tę historię, nie mogę się doczekać, aby ją obejrzeć.

Z kolei Clay Tweel powiedział:

Jako filmowiec często dochodzę do wniosku, że najlepsze historie to te, które sami sobie opowiadamy, ale zaskoczyło mnie to, w jakim stopniu idea ta przenika się również z systemem prawnym w sprawach karnych. Mam nadzieję, że po przeanalizowaniu tych starych przypadków widzowie zidentyfikują tkwiące w nich uprzedzenia.

Twórcy obiecują, że możemy spodziewać się tony archiwalnych materiałów filmowych oraz zdjęć. Serial produkowany jest przez Maurę Anderson i Shannon Riggs. Producentami wykonawczymi są John Grisham, David Gernert, Tweel i Dinerstein.

Niewinny człowiek zadebiutuje w serwisie Netflix 14 grudnia.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...