Już dziś finał serialu Pod powierzchnią. Czy da nam odpowiedź na ważne pytania?

News/Seriale 02.12.2018
Już dziś finał serialu Pod powierzchnią. Czy da nam odpowiedź na ważne pytania?

Już dziś finał serialu Pod powierzchnią. Czy da nam odpowiedź na ważne pytania?

Pod powierzchnią to tegoroczny serial TVN-u, który – w przeciwieństwie do Pułapki – zyskał sobie moją sympatię. Już dziś obejrzymy ostatni odcinek tej opowieści o skomplikowanych relacjach rodzinnych, zdradzie i miłości. Czy ten da nam odpowiedzi na gromadzące się w głowie widzów pytania?

Przyznam, że podchodziłam do nowego tytułu TVN-u z rezerwą. Po fatalnej Pułapce nie spodziewałam się, że dam się uwieść jakiejś produkcji stacji. I choć może „uwieść” to za duże słowo, to Pod powierzchnią ogląda się przyjemnie i regularnie śledzę co niedzielę kolejne odcinki. Historia jest tu pozornie prosta – nastolatka wdaje się w romans z dojrzałym mężczyzną – ale to tylko pozory. Wraz z rozwijającym się uczuciem na wierzch wychodzą kolejne sprawy związane z głównymi bohaterami. Nie tylko oni zresztą są uwikłani w zdradę. Ich relacja pociąga za sobą nowe niebezpieczeństwa, angażuje ich rodziny i przyjaciół. A w tle mamy jeszcze sprawę z przeszłości, która aż do teraz oddziałuje na postaci.

Każdy nowy odcinek to nowe sekrety i odkrywane tajemnice, które burzą ład.

Obejrzeliśmy już sześć epizodów Pod powierzchnią i wciąż nie mamy odpowiedzi na kluczowe pytania. Z zapowiedzi ostatniego odcinka możemy założyć, że sprawa się rozwiąże, ale nie obejdzie się bez ofiar. Finał zepnie klamrą wstęp do produkcji. Ta od razu sugerowała, że wszystkie wydarzenia, w których udział biorą bohaterowie, prowadzą do nieszczęścia. Wiemy, że happy endu nie będzie.

Liczę na to, że finał nie zawiedzie i rozwiązanie zagadki nie okaże się zbyt banalne.

Cały czas nie do końca kupuję tempo w jakim główni bohaterowie się w sobie zakochują, a także pojawienie się postaci z przeszłości, ale mam nadzieję, że twórcy wiarygodnie połączą wszystkie watki w ostatnim odcinku. Ostatecznie jednak Pod powierzchnią to całkiem niezły serial i dobrze wpisuje się w klimat leniwego niedzielnego wieczoru. To też na pewno dobry krok w stronę jakościowych produkcji i zmiana TVN-u w myśleniu o swoich widzach.

W serialu udział wzięli m.in. Magdalena Boczarska, Bartłomiej Topa, Łukasz Simlat, Maria Kowalska. Za jego reżyserię odpowiada Borysz Lankosz.

Finałowy odcinek serialu Pod powierzchnią obejrzysz już dziś, w niedzielę, 2 grudnia 2018 roku, o 21:30 w TVN. Odcinki są też dostępne w serwisie Player.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...