Tom Hanks wcieli się w rolę Gepetta? Disney planuje odświeżenie historii Pinokia

News/Film 30.11.2018
Tom Hanks wcieli się w rolę Gepetta? Disney planuje odświeżenie historii Pinokia

Tom Hanks wcieli się w rolę Gepetta? Disney planuje odświeżenie historii Pinokia

Disney wziął sobie mocno do serca tworzenie nowych wersji starych bajek. Teraz głośniej zrobiło się o opowieści o drewnianym chłopczyku. Wieść niesie, że w filmie Pinocchio Tom Hanks mógłby zagrać Gepetta.

Pinokio to jedna z najstarszych bajek animowanych Disneya. Powstała w 1940 roku. Nic więc dziwnego, że akurat w tym przypadku studio zdecydowało się na odświeżenie historii. Klasyczna bajka opowiada o chłopczyku z drewna, który musi udowodnić, że jest wart zostania prawdziwym dzieckiem. A wszystko zaczyna się od Gepetta, który jest osamotnionym wdowcem. Jego wielkim marzeniem jest posiadanie syna. Gdy wieczorem starzec dostrzega za oknem spadającą gwiazdę, wypowiada życzenie, by marionetka, którą wyrzeźbił, ożyła i stała się jego dzieckiem. Życzenie spełnia Błękitna Wróżka, ożywiając Pinokia, jednak ostrzega go, że musi spełnić kilka warunków, aby stać się człowiekiem z krwi i kości. Drewniany chłopczyk musi więc odnaleźć właściwą drogę, rozpoznając, czym jest dobro i zło. Aby pomóc Pinokiowi, wróżka przydziela mu do pomocy świerszcza Hipolita.

Jak informuje serwis Collider, Tom Hanks jest na etapie wczesnych rozmów z Disneyem, aby zaangażować się do roli Gepetta w najnowszej adaptacji kultowej bajki o drewnianym chłopczyku. Żadne oficjalne informacje dotyczące obsady nie zostały jeszcze ujawnione. Jednak warto przypomnieć, że podobne pogłoski krążyły wokół innej produkcji Disneya, Aladyn, jeszcze przed potwierdzeniem Willa Smitha w roli Dżina.

Na chwilę obecną potwierdzony jest reżyser obrazu, którym został Paul King (Paddington, Paddington 2), podano także nazwiska producentów, Chrisa Weitza oraz Andrew Miano. Jak dalej informuje serwis, nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji, kto napisze scenariusz do filmu.

Nowa adaptacja filmu Pinocchio będzie nakręcona w technice live-action znanej już z remake’ów Disneya takich jak najnowsza Księga Dżungli, czy spodziewany w przyszłym roku Aladyn oraz już bijący rekordy popularności swoim zwiastunem Król Lew.

Film Pinocchio nie ma jeszcze swojej oficjalnej daty premiery, aczkolwiek zdjęcia mają rozpocząć się latem przyszłego roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Widzowie i krytycy toczą krwawą wojnę. Polem bitwy o blockbustery Disneya stał się serwis Rotten Tomatoes

Widzowie i krytycy nigdy nie byli do końca zgodni w swoich ocenach filmów. Produkcje doceniane przez jednych często były odrzucane przez drugich, bo gust to rzecz względna. W ostatnich latach widać jednak coraz większy podział między zdaniem dziennikarzy i fanów w ocenie dużych blockbusterów. Ofiarami tego sporu stały się Disney i Rotten Tomatoes.

Artykuł/Film 22.08.2019

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...