Wojny konsolowe jako serial. Seth Rogen i Evan Goldberg opowiedzą o słynnym konflikcie

News/Film 29.11.2018
Wojny konsolowe jako serial. Seth Rogen i Evan Goldberg opowiedzą o słynnym konflikcie

Wojny konsolowe jako serial. Seth Rogen i Evan Goldberg opowiedzą o słynnym konflikcie

Pamiętacie czasy, gdy najważniejszymi firmami na mapie gier wideo były Nintendo i SEGA? Słynne wojny konsolowe, które wstrząsnęły branżą na przełomie lat 80. i 90. zostaną przypomniane w nowym mini-serialu tworzonym przez duet Seth Rogen-Evan Goldberg.

Wojny konsolowe to jeden z najbardziej burzliwych okresów w historii gier wideo. Na długo zanim świat podzielił się na zwolenników XBOX-a i Playstation wydawało się, że już zawsze branża będzie należeć wyłącznie do dwóch firm – Nintendo i SEGA. Silniejszą pozycję w tym duecie miało Nintendo, ale na przełomie dekad SEGA zdecydowała się na znacznie bardziej agresywną politykę. I rozpoczęły się wojny konsolowe.

Okres ten na kanwę swojej powieści wybrał Blake J. Harris. W książce wymieszane zostały prawdziwe wydarzenia z wykreowaną historią Toma Kalinske – nowego dyrektora SEGA of America. Wojny konsolowe szybko stały się bestsellerem. Przyczyniła się do tego autentyczna podbudowa książki – autor powieści przeprowadził w ramach researchu serię wywiadów z najważniejszymi pracownikami obu firm. Właśnie ogłoszono, że dzieło Harrisa zostanie przerobione na mini-serial.

Jak podaje serwis IGN, serialowe Wojny konsolowe wyprodukują Seth Rogen i Evan Goldberg wraz z Legendary Pictures.

wojne konsolowe serial

Obaj panowie współpracują ze sobą od lat. To właśnie oni stworzyli takie dzieła jak Sausage Party, Wywiad ze słońcem narodu, To już jest koniec oraz serial Preacher. Pogłoski dotyczące realizacji Wojen konsolowych krążyły w środowisku od kilku lat, ale do tej pory brakowało konkretów. Od dzisiaj wiemy, że za reżyserię pilotażowego odcinka mini-serialu odpowiadać będzie z kolei Jordan Vogt-Roberts, twórca filmu Kong: Wyspa Czaszki. Pracuje także przy ekranizacji serii gier Metal Gear Solid.

Wojny konsolowe serial: Na ten moment nie wiadomo, kiedy mini-serię będą mogli zobaczyć widzowie, ani nawet na jakiej platformie produkcja zostanie wyświetlona.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...