Czy Dexter potrzebuje rebootu? Michael C. Hall ostatnio wyraził swoje zainteresowanie

News/Seriale 21.11.2018
Czy Dexter potrzebuje rebootu? Michael C. Hall ostatnio wyraził swoje zainteresowanie

Czy Dexter potrzebuje rebootu? Michael C. Hall ostatnio wyraził swoje zainteresowanie

Dexter udowodnił, że widzowie mogą sympatyzować nawet z seryjnymi mordercami. Teraz, jeden z najpopularniejszych seriali telewizji Showtime stoi przed widmem ponownej ekranizacji. Jednak czy słusznie?

Nie ulega wątpliwości, że pierwsza dekada XXI wieku obfitowała w świetne pomysły, które następnie przeradzały się w równie świetne seriale. Jednym z nich był Dexter od Showtime’a. Serial, chociaż na papierze wydawał się bardzo odważnym i nawet obrazoburczym projektem, zdobył przebojem miliony serc widzów na całym świecie.

Pomysł na Dextera był zaskakujący. Serial skupiał się wokół tytułowej postaci mężczyzny, który pracuje jako specjalista ds. krwi w departamencie policji. Jednocześnie nosi w sobie niepohamowaną rządzę mordu. Swoje nietypowe potrzeby ukierunkowuje w równie wyjątkowy sposób. Dexter wybiera na ofiary morderców i innych przestępców, którym udało się uciec przed sprawiedliwością, przynajmniej tą sądową i policyjną. Serial jako jeden z pierwszych pokazał, że widzowie potrafią sympatyzować właściwie z każdą postacią, jeśli pokazać ją w odpowiedni sposób.

Jednak to nie jedyna zasługa. Dexter wywindował też na szczyt kariery odtwórcę głównej roli Michaela C. Halla.

I to właśnie Michael C. Hall w ostatnim wywiadzie dla Variety rozmawiał o potencjale, który wciąż nosi w sobie świat Dextera.

Ludzie na ulicy cały czas pytają mnie o reboot Dextera. Było trochę rozważań na ten temat, ale nic wartego podążenia. To wspaniały świat, a on [Dexter] nie umarł. Jednak nie mam żadnych natychmiastowych, konkretnych planów, żeby coś z tym zrobić.

Jak wynika z wypowiedzi głównego aktora, reboot serialu Dexter jest raczej nikłym widmem na horyzoncie, nie realną perspektywą kilku następnych lat. Jednak w świetle ostatniego zalewu rynku wszelkiego rodzaju spin-offami i rebootami możliwe, że to paradoksalnie dobra wiadomość dla fanów i widzów. Dlaczego? Po pierwsze finałowy sezon Dextera wyszedł zaledwie 5 lat temu. A po drugie, jeśli taki reboot miałby zaistnieć, to dobrze by było, gdyby twórcy mieli czas na gruntowne przemyślenie fabuły i stworzenie czegoś naprawdę wartego oglądania. W końcu byłoby szkoda zmarnować potencjał, o którym opowiadał Michael C. Hall.

Wszystkie 8 sezonów Dextera możecie zobaczyć na Netfliksie.

Teksty, które musisz przeczytać:

Idzie nowy lockdown? Sprawdź piątkowe nowości na Netfliksie

W trakcie pierwszego lockdownu zainteresowanie ofertą serwisów VOD w naszym kraju zdecydowanie wzrosło. A kolejne obostrzenia dotyczące wychodzenia z domu są coraz bardziej możliwe. Dlatego warto zawczasu sprawdzić, co będzie można obejrzeć od dzisiaj na platformie Netflix.

News/VOD 30.10.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...