Serialowy Mr. Mercedes doczeka się 3. sezonu

News/Seriale 19.11.2018
Serialowy Mr. Mercedes doczeka się 3. sezonu

Serialowy Mr. Mercedes doczeka się 3. sezonu

Dostaniemy nową porcję odcinków serialu opartego na książce Stephena Kinga z 2016 roku. Następną serię zamówiła sieć telewizyjna Audience Network.

Zdjęcia do nowych 10 jednogodzinnych odcinków mają się rozpocząć na początku 2019 roku w Charleston w Południowej Karolinie, zaś premiera zaplanowana została koniec przyszłego roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Wieść o trzecim sezonie kingowskiego serialu potwierdził Daniel York, wiceprezes i dyrektor ds. treści w Audience Network:

Mr. Mercedes zaskarbił sobie względy tak szerokiego grona odbiorców, że cieszymy się, iż możemy przedłużyć serial na trzeci sezon. David E. Kelley, Jack Bender i ludzie z Sonar Entertainment stworzyli serię będącą ukłonem w stronę oryginalnego dzieła Stephena Kinga. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, gdzie wybiorą się w nowych odcinkach.

Trzy grosze dorzucił także Jack Bender, reżyser Pana Mercedesa:

Jestem bardzo dumny z naszego serialu i nie mógłbym być bardziej podekscytowany tym, że będziemy kontynuować rozwiązywanie tej historii ze Stephenem Kingiem, Davidem E. Kelleyem i naszą super obsadą na czele z Brendanem Gleesonem.

Na pokładzie raz jeszcze stara gwardia.

Jako scenarzysta i tym razem powróci David E. Kelley. Z kolei reżyserią ponownie zajmie się Jack Bender. Marty Bowen i Wyck Godfrey z Temple Hill Entertainment w dalszym ciągu pozostają na stanowisku producentów wykonawczych. Tę funkcję będą pełnić wraz z Tomem Lesinskim i Jenną Santoianni z Sonar Entertainment oraz Shane Elrod i Kate Regan z Audience Network. Serial jest produkowany przez Sonar Entertainment.

Mr. Mercedes był książkowym debiutem Kinga w gatunku powieści detektywistycznej.

Historia opowiadała o Bradym Hartsfieldzie będącym sprawcą masakry, w której pod kołami mercedesa zginęły dziesiątki osób. Zwyrodnialec postanawia poczuć smak adrenaliny raz jeszcze i szykuje kolejną akcję, w której tym razem liczba ofiar może wzrosnąć do kilku tysięcy. Tylko emerytowany policjant Bill Hodges wraz z dwójką sprzymierzeńców może powstrzymać szalonego i niezwykle inteligentnego zabójcę. Były detektyw musi jednak najpierw odkryć kim jest ów morderca.

Drugi sezon Pana Mercedesa rozgrywał się rok po tym, jak udaremniono próbę popełnienia drugiego masowego morderstwa w społeczności Bridgton w stanie Ohio przez Brady’ego Hartsfielda (Harry Treadaway). Od czasu incydentu Hartsfield był hospitalizowany w stanie wegetatywnym, a detektyw Bill Hodges współpracował z Holly Gibney (Justine Lupe), by otworzyć własną prywatną agencję śledczą. Kiedy jednak niewytłumaczalne wydarzenia zaczęły wpływać na członków personelu szpitala, którzy zajmowali się zabójcą z mercedesa, Hodgesa prześladowało uczucie, że Brady jest w jakiś sposób za to odpowiedzialny.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do “Serialowy Mr. Mercedes doczeka się 3. sezonu”

  1. To świetna wiadomość, ale mam obawy. O czym będzie serial, skoro tytułowy Pan Mercedes nie żyje? Marzy mi się fabuła inspirowana “Outsiderem”, ale to raczej nie klimat tego serialu. Pozostaje jeszcze “Znalezione nie kradzione” Pewnie wymyślą coś własnego, oby tylko dorównywało poprzednim sezonom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...