Peaky Blinders na wielkim ekranie? Jeden z reżyserów serialu twierdzi, że trwają prace nad filmem

News/Film 16.11.2018
Peaky Blinders na wielkim ekranie? Jeden z reżyserów serialu twierdzi, że trwają prace nad filmem

Peaky Blinders na wielkim ekranie? Jeden z reżyserów serialu twierdzi, że trwają prace nad filmem

Słuchy o tym, że Peaky Blinders może doczekać się swojej kinowej wersji krążą już od dobrych dwóch lat. Otto Bathurst, reżyser trzech odcinków z pierwszego sezonu, twierdzi jednak, że być może już niedługo plotki zamienią się w fakty.

Dlaczego? Uważa on, że pełnometrażowa wersja Peaky Blinders właśnie powstaje. Oto co powiedział w rozmowie z serwisem Yahoo Movies UK przy okazji promocji swojego ostatniego dzieła, którym jest Robin Hood: Początek z Taronem Egertonem i Jamiem Foxxem

Myślę, że to właśnie się pisze. Sądzę, że Steven Knight coś planuje.

To jednak tyle. Twórca nie podzielił się żadnymi konkretami, a jedynie swoimi domysłami. Cillian Murphy, aktor wcielający się w serialu BBC w postać Thomasa Shelby’ego, jeszcze w 2016 roku w rozmowie z Deadline wyrażał swój brak przekonania co do idei powstania takiego filmu:

Mój stosunek do tego pomysłu jest trochę ambiwalentny… Z jednej strony to ciekawy koncept, ale powstrzymam się z osądami, dopóki pomysł nie zostanie mi przedstawiony.

Zanim w ogóle doczekamy się filmu, najpierw obejrzymy 5. sezon Peaky Blinders.

Premiera została zapowiedziana na 2019 rok i choć serial miał się zakończyć właśnie po tej serii, to twórcy obiecują kolejne dwa sezony. Jak przyznał Steven Knight, BBC nie zamówiło jeszcze oficjalnie szóstej i siódmej serii Peaky Blinders, ale brytyjska telewizja jest podobno otwarta na pomysł kontynuowania serialu.

Jak dalej potoczą się losy produkcji? Nie wiadomo. Niewykluczone, że podejrzenia Bathursta jednak się sprawdzą i zamiast kolejnych odcinków otrzymamy film kinowy. A może stanie się tak, jak mówił Steven Knight i produkcja zostanie wydłużona o kolejne sezony. Gdybać można w nieskończoność.

Dotychczasowe odcinki Peaky Blinders możecie oglądać na Netfliksie.

Fabuła serialu osadzonego w brytyjskim miasteczku Birmingham oscyluje wokół Thomasa Shelby’ego, lidera gangu Peaky Blinders. Mężczyzna wraz z braćmi i ciotką stanowią jedną z najgroźniejszych grup przestępczych w Wielkiej Brytanii. Zajmują się handlem na czarnym rynku, haraczami i pomnażaniem majątku na nielegalnych zakładach bukmacherskich. Jednak chęć osiągnięcia jeszcze większych zysków popycha głównego bohatera do poszerzenia swojej działalności i wypłynięcia na szerokie wody legalnego rynku.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Przeminęło z wiatrem” i „Hotel Zacisze” wkrótce wrócą na HBO Max i do BBC, ale to nie rozwiązuje problemu

Sprawa George’a Floyda sprawiła, że na całym świecie rozpętała się dyskusja na temat rasistowskich elementów w popularnych filmach, serialach i książkach. HBO Max zdecydowało się więc w zeszłym tygodniu wycofać adaptację „Przeminęło z wiatrem”, zaś niedługo później tak samo zrobiło BBC z odcinkiem „Hotelu Zacisze”. Co dalej z obiema produkcjami?

Opinia/Film 15.06.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...