Tym razem nie gangusy i bluzgi, a film w słusznej sprawie. Patryk Vega zrobi dokument o siostrach dominikankach

News/Film 15.11.2018
Tym razem nie gangusy i bluzgi, a film w słusznej sprawie. Patryk Vega zrobi dokument o siostrach dominikankach

Tym razem nie gangusy i bluzgi, a film w słusznej sprawie. Patryk Vega zrobi dokument o siostrach dominikankach

Linia produkcyjna Patryka Vegi nie zatrzymuje się ani na chwilę. O reżyserze można mówić różne rzeczy, ale z pewnością nie można mu zarzucić lenistwa. Zapowiedział już swój kolejny projekt. Będzie to film dokumentalny o siostrach dominikankach z Broniszewic.

2018 rok dla Patryka Vegi to dwa pełne metraże i dwa seriale. Kolejny rok, biorąc pod uwagę tempo twórcy, wygląda bardzo mizernie – zaledwie jeden tytuł. Spokojna głowa, nie musicie obawiać się, że facjata Vegi przestanie wyskakiwać zza każdego rogu. Reżyser Pitbulla nakręci w grudniu dokument o siostrach, które opiekują się niepełnosprawnymi chłopcami.

https://www.facebook.com/dpsbroniszewice/photos/a.1292103620852494/2174226622640185/?type=3&theater

Patryk Vega w słusznej sprawie.

Reżyser niejednokrotnie podkreślał znaczenie wiary w jego życiu. Projekt, w który się zaangażował wydaje się więc naturalnym posunięciem. Cieszy fakt, że twórca postanowił wykorzystać swój status dla dobra większej sprawy. Bo siostry dominikanki z Broniszewic z pewnością na to zasługują.

W 2017 roku stanęły przed koniecznością zamknięcia prowadzonego przez nie ośrodka dla niepełnosprawnych chłopców w zabytkowym pałacyku w Broniszewicach. Siostry opublikowały poniższe wideo z okazji Dnia Pingwina z prośbą o datki, które będą przeznaczone na na nowy dom dla chłopców, którymi się opiekują. Udało się zebrać w sumie 7 milionów złotych.

Nim Vega opowie o siostrach dominikankach, rozpęta Plagi Breslau.

To właśnie produkcja z Małgorzatą Kożuchowską będzie premierą zamykającą dla Vegi 2018 rok. Film wyjątkowo nie zostanie wprowadzony do kinowej dystrybucji, a wyląduje bezpośrednio w serwisie Showmax już w grudniu.

Obraz przedstawi kryminalną opowieść toczącą się we współczesnym Wrocławiu. Każdego dnia o godzinie 18:00 seryjny morderca zabija kolejną ofiarę. Rozwiązać mroczną zagadkę spróbuje policjantka Helena Ruś, w którą wcieli się właśnie Małgorzata Kożuchowska. Śledztwo szybko zaprowadzi ją w głąb annałów XVIII-wiecznego Breslau. Na ekranie zjawią się także Andrzej Grabowski, Tomasz Oświeciński, Wojciech Kalinowski, Jacek Beler, Daria Widawska, Ewa Kasprzyk i Katarzyna Bujakiewicz.

Zdjęcie tytułowe: Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...