AXN doczekał się własnego VoD, gdzie obejrzycie seriale. Aplikacja na Androida już dostępna

News/Mobile 14.11.2018
AXN doczekał się własnego VoD, gdzie obejrzycie seriale. Aplikacja na Androida już dostępna

AXN doczekał się własnego VoD, gdzie obejrzycie seriale. Aplikacja na Androida już dostępna

A to ci miła niespodzianka. Firma Sony wydała właśnie do Sklepu Play aplikację Sony Networks. Za jej pomocą zyskamy dostęp do treści emitowanych przez kanały AXN. I nie tylko.

Aplikacja Sony Networks została wydana z okazji premiery telefonu Xperia XZ3. Na szczęście skorzystać z niej mogą posiadacze urządzeń dowolnej marki, pod warunkiem, że działają one pod kontrolą systemu operacyjnego Android. A skorzystać warto: znajdziemy w niej ponad 360 godzin materiałów wideo z należących do Sony stacji AXN. Należą do nich, między innymi, Absentia, Carter, Okup czy The Kennedys.

Aplikacja wyróżnia się jednak od konkurencji treściami dodatkowymi. Poza standardowym dostępem do filmów i seriali zawiera dodatkowe treści redakcyjne. Poznamy ciekawostki ze świata filmów i seriali, obejrzymy dodatkowe materiały wideo, czy też poznamy program telewizyjny kanałów AXN.

Niestety, jest pewien haczyk. Pełną wersję aplikacji otrzymają wyłącznie posiadacze Sony Xperia XZ3.

Użytkownicy Sony Xperia XZ3 mogą bez ograniczeń, przez trzy miesiące, korzystać z pełnej oferty aplikacji Sony Networks. Posiadacze tego telefonu będą też mogli wziąć udział w finalnym opracowaniu aplikacji, gdyż po miesiącu użytkowania poproszeni zostaną o wypełnienie ankiety, poprzez Xperia Lounge, w celu lepszego dopasowania treści oraz użyteczności do ich wymagań.

A co z posiadaczami pozostałych telefonów? Ci niestety będą ograniczeni wyłącznie do darmowych treści. I tak nie jest źle – wszak za korzystanie z aplikacji nic nie płacimy – jednak oferta dla tych odbiorców jest znacząco okrojona. Nadal jednak zyskujemy dostęp do takich pozycji, jak seriale Candice Renoir, Heads up daily! Czy Totalcar.

Wygląda więc na to, że Sony Networks jest usługą mającą na celu przede wszystkim zwiększenie sprzedaży telefonu Xperia XZ3, oferując jego potencjalnym klientom kolejny atut, jakim jest dostęp do AXN w formie VoD. Szkoda tylko, że pozostali nie mogą nawet zapłacić za rozszerzony dostęp do treści. Zwłaszcza, że aplikacja Sony Networks jest ładna i wygodna…

Teksty, które musisz przeczytać:

Netflix nie jest świętą krową. Serwisy VOD muszą wspierać kulturę, nawet jeśli abonamenty przez to wzrosną

Gdyby wierzyć przeciwnikom opodatkowywania dużych korporacji, to jutro polskich użytkowników serwisu Netflix czekałaby prawdziwa apokalipsa. Nagle podniesione ceny, ogłoszenie o rezygnacji z dalszej produkcji polskich seriali, a może nawet groźba całkowitego wycofania się z kraju. O dziwo wprowadzony wkrótce podatek od serwisów VOD nie wywołał jednak zapowiadanych reakcji.

Felieton/VOD 30.06.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...