Twórcy serialu Dark robią horror w odcinkach. Netflix zabierze widzów do 1899 roku

News/Seriale 14.11.2018
Twórcy serialu Dark robią horror w odcinkach. Netflix zabierze widzów do 1899 roku

Twórcy serialu Dark robią horror w odcinkach. Netflix zabierze widzów do 1899 roku

Dark to jedna z najlepiej ocenianych europejskich produkcji Netfliksa. Twórcy serialu podpisali wieloletnią umowę na wyłączność z platformą. Właśnie ogłoszono, czego dotyczyć będzie ich najnowsze dzieło – serial 1899.

Kiedy serial Dark trafił na platformę Netflix, niewiele osób spodziewało się, że będzie czymkolwiek więcej niż europejską wariacją na temat poruszany w popularnym Stranger Things. Tymczasem okazało się, że Dark jest jednym z najlepszych dzieł, jakie pojawiły się na platformie w ostatnich kilku latach. Serial zrobił ogromne wrażenie na widzach i z miejsca stał się hitem.

Dużą rozpoznawalnością zaczęli się także cieszyć twórcy Dark – reżyser Baran bo Odar i scenarzystka Jantje Friese. Para zdobyła tak wielkie zaufanie Netfliksa, że niedługo po premierze firma podpisała z nimi kilkuletnią umowę na tworzenie seriali na wyłączność. Pierwszą produkcją, która powstanie na bazie porozumienia między niemieckimi twórcami i szefami serwisu, będzie serial 1899.

1899 będzie horrorem historycznym o grupie emigrantów podróżujących z Londynu do Nowego Jorku.

1899 netflix
Od lewej: Baran bo Odar i Jantje Friese

Nowy serial bo Odara i Friese spróbuje w interesujący sposób opowiedzieć historię podejmowaną wielokrotnie w ostatnich latach przez horrory science fiction. Grupa obcych sobie ludzi podróżuje razem do nowego świata. Niespodziewany wypadek zmienia jednak zwyczajną podróż w walkę o przetrwanie. W wypadku 1899 bohaterami będą emigranci płynący statkiem parowym z Londynu do Stanów Zjednoczonych. Po drodze napotykają oni porzucony na środku oceanu statek. Od tego momentu wyprawa bohaterów nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Dark – recenzja

Na ten moment nie wiadomo, kiedy 1899 trafi na Netfliksa. W produkcji wystąpi zróżnicowana grupa aktorów z różnych krajów Europy. Był to jeden z powodów, dla którego twórcy Dark zapragnęli zrealizować ten pomysł:

Chcieliśmy prawdziwie europejskiego serialu ze zróżnicowaną, multinarodową obsadą. Centralnym tematem 1899 jest odpowiedź na pytanie, co łączy nas, a co dzieli w trudnych czasach kryzysu migracyjnego. I w jaki sposób strach może wpłynąć na agresję – powiedzieli w oficjalnym komunikacie twórcy i zarazem producenci serialu.

W międzyczasie przygotowań związanych z 1899 bo Odar i Friese pracują nad drugim sezonem Dark.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

87 odpowiedzi na “Twórcy serialu Dark robią horror w odcinkach. Netflix zabierze widzów do 1899 roku”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...