Kim był Marszałek, zanim stał się marszałkiem? Już dziś obejrzycie serial Ziuk. Młody Piłsudski na TVP 1

News/Seriale 11.11.2018
Kim był Marszałek, zanim stał się marszałkiem? Już dziś obejrzycie serial Ziuk. Młody Piłsudski na TVP 1

Kim był Marszałek, zanim stał się marszałkiem? Już dziś obejrzycie serial Ziuk. Młody Piłsudski na TVP 1

Jeśli szukacie jakiegoś sposobu, aby świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w domowym zaciszu, to być może znaleźliśmy idealną propozycję dla was. Serial Ziuk. Młody Piłsudski opowie wam już dziś o tym, kim był Józef Piłsudski, zanim stał się jedną z najważniejszych postaci współczesnej historii Polski.

Myśląc o Józefie Piłsudskim, wielu z nas zapewne ma przed oczami mocno zbudowanego mężczyznę w sile wieku z sumiastym wąsem i w wojskowym płaszczu. Jednak zanim Piłsudski stał się marszałkiem i Naczelnikiem Państwa, był młodym chłopakiem o wielkich ambicjach i marzeniach.

Historia, którą opowiada serial Ziuk. Młody Piłsudski dzieje się na przełomie XIX i XX wieku. 19-letni Józef Piłsudski zostaje oskarżony o spiskowanie przeciwko caratowi. Jego karą ma być pięcioletnie zesłanie na Syberię. Ramy czasowe produkcji ustalone są między 1881, a 1908 rokiem. Poznajemy więc marszałka przez pierwszych 27 lat jego dorosłego życia. Akcja toczy się w Wilnie, Petersburgu, Łodzi, Warszawie i Krakowie.

serial tvp
na zdjęciu Grzegorz Otrębski

W tytułowej roli Józefa Piłsudskiego zobaczymy Grzegorza Otrębskiego. Pozostałe postaci zagrali między innymi Ewa Wencel, Ewa Ziętek, Jan Englert, Marek Kalita, Urszula Grabowska i Bronisław Sebastian Cybulski. Reżyserem produkcji jest Jarosław Marszewski.

Ziuk. Młody Piłsudski to serial, który został stworzony z myślą o uczczeniu setnej rocznicy niepodległości Polski. Stąd też data premiery pierwszego odcinka, który zobaczymy już dziś w dwóch porach emisji – 17:20 oraz 22:15 na antenie TVP1. Niestety na dalsze odcinki przyjdzie widzom jeszcze trochę poczekać, jako że produkcja wejdzie na stałe do ramówki stacji w 2019 roku. Pierwszy sezon ma się składać z 13 odcinków.

Serial Ziuk. Młody Piłsudski obejrzycie już dziś o 17:20 i 22:15 na antenie TVP 1.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (20)

37 odpowiedzi na “Kim był Marszałek, zanim stał się marszałkiem? Już dziś obejrzycie serial Ziuk. Młody Piłsudski na TVP 1”

  1. Niech jeszcze zrobią jak święty Lech Kaczyński zamiast spać do popołudnia podczas wprowadzania Stanu Wojennego w PL zaciekle bronił nas przed najazdem sowietów xD
    Komedia jakich mało

      • Nadal wielu sądzi że Jaruzelski obronił Polskę przed radziecką inwazją, Kuroń z Modzelewskim to byli opozycjoniści demokratyczni, a Wałęsa to bohater narodowy, który “sam obalił komunę”. Natomiast Kwaśniewski i Cimoszewicz, to postkomuniści, którzy wybrali wolę porozumienia z Solidarnością dla dobra Polski …

        • Tak a jeszcze inni wierzą, że bez UE bylibyśmy drugą Wenezuelą a D.Tusk to wspaniały dobrodziej, który uchroni w Polsce demokrację, zostanie prezydentem i wprowadzi obiecane 15% podatki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...