Netflix szykuje nowe wersje Pacific Rim i Altered Carbon. Serwis zapowiada 5 produkcji anime

News/Seriale 08.11.2018
Netflix szykuje nowe wersje Pacific Rim i Altered Carbon. Serwis zapowiada 5 produkcji anime

Netflix szykuje nowe wersje Pacific Rim i Altered Carbon. Serwis zapowiada 5 produkcji anime

Netflix rozbudowuje swoją bibliotekę anime. Kolejnymi tytułami w ofercie będą utrzymane w charakterystycznej stylistyce Pacific Rim oraz Altered Carbon. A to nie koniec nowości.

W bibliotece serwisu Netflix można znaleźć całkiem sporo produkcji anime. Są to zarówno filmy i seriale licencjonowane od innych twórców, jak i produkcje własne. Wymienić warto takie tytuły jak Castlevania, Notatnik śmierci, Godzilla: Monster Planet czy Stalowy alchemik. Niedługo baza jeszcze bogatsza.

Netflix zapowiada Pacifim Rim w wersji anime.

Pierwszą z nowych produkcji będzie Pacific Rim, czyli spin-off dwóch kinowych hitów, w których głównym motywem jest walka olbrzymich robotów – Jaegerów – z jeszcze większymi bestiami, Kaiju. Adaptację przygotują Craig Kyle (Thor: Ragnarok) i Greg Johnson (X-Men: Ewolucja).

Pacific Rim od Netfliksa opowie o dwójce rodzeństwa. Są nimi idealistyczny nastolatek oraz jego naiwna młodsza siostra. Brat z siostrą we dwójkę pilotują opuszczonego Jaegera w poszukiwaniu swoich rodziców po bardzo niebezpiecznym terytorium. Serial ma trafić na platformę w 2019 roku.

Drugim zapowiedzianym tytułem na ten rok jest anime Altered Carbon.

To o tyle ciekawe, że Netflix nakręcił aktorską adaptację książki o tym samym tytule. Pierwszy sezon nie okazał się co prawda olbrzymim hitem, ale był dla serwisu na tyle istotny, że powstaje drugi.

Anime osadzone będzie w tym samym uniwersum, co serial, ale skupi się na jego innych aspektach. Produkcją zajmie się Anima, a za serial odpowiadają Dai Sato (Cowboy Bebop, Samurai Champloo) i Tsukasa Kondo.

Na tym propozycje Netfliksa się nie kończą.

Oprócz tego w produkcji są trzy kolejne produkcje z gatunku anime. Nie bazują one jednak na żadnej znanej na zachodzie marce. Są to:

  • Cagaster of an Insect Cage – anime w postapokaliptycznych realiach, gdzie ludzkość trapi tajemnicza choroba zmieniająca ich w mordercze insekty;
  • Yasuke – opowieść o Roninie w ogarniętej wojną feudalnej Japonii pełnej mechów i magii;
  • Trese – serial o filipińskim folklorze o młodej dziewczynie, która mierzy się z przestępczym półświatkiem.

Teksty, które musisz przeczytać:

Król tygrysów stracił swoje królestwo. Carole Baskin przejęła zoo Joe Exotica

Serial dokumentalny „Król tygrysów” stał się na początku roku prawdziwym globalnym fenomenem. Historia Joe Exotica, jego zoo z tygrysami oraz Carole Baskin, na którą próbował nasłać mordercę, nie skończyła się jednak wraz z premierą produkcji. Sąd w USA właśnie postanowił przekazać kobiecie zoo przebywającego w więzieniu bohatera serii.

News/Seriale 02.06.2020

Dołącz do dyskusji (5)

88 odpowiedzi na “Netflix szykuje nowe wersje Pacific Rim i Altered Carbon. Serwis zapowiada 5 produkcji anime”

  1. Altered Carbon zachęcił mnie do przedłużenia subskrybcji na kolejny miesiąc. Szkoda, że nie zyskał większej popularności. Choć z drugiej strony zapowiedź drugiego sezonu sugeruje, że nie jest aż tak źle?
    Cieszy fakt, że inwestują w animacje. Jakby nie patrzeć Netflix to chyba jedyne miejsce w Polsce gdzie można legalnie obejrzeć anime.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...