Ucieczka z Dannemory to nowy miniserial w ofercie HBO i HBO GO. Historia oparta na wydarzeniach, które miały miejsce latem 2015 roku w USA, intrygująca fabuła oraz świetna obsada: Benicio Del Toro, Patricia Arquette. Zapowiada się naprawdę dobrze.

Ucieczka z Dannemory opowiada o dwóch skazanych na dożywocie więźniach, którzy uciekają z więzienia Dannemora. Miejsce jest jednym z najbardziej strzeżonych zakładów karnych w stanie Nowy Jork. Akcja opiera się na prawdziwych wydarzeniach z 2015 roku.

Jednego ze skazańców, Richarda Matta, zagrał w serialu Benicio Del Toro. Matt przygotowuje plan ucieczki, w czym pomaga mu dwójka innych skazanych – Tilly Mitchell (Patricia Arquette), która kieruje więzienną szwalnią oraz David Sweat (Paul Dano), odsiadujący wyrok za zabicie policjanta. Sprawę komplikuje osoba Tilly Mitchell. Kobieta bowiem ma romans z oboma mężczyznami.

Oprócz wspomnianych aktorów, w produkcji wystąpili także m.in.: Emmy Bonnie Hunt, Eric Lange i David Morse. Reżyserem serialu jest Ben Stiller, a autorami scenariusza są Brett Johnson (Mad Men) i nominowany do Nagrody Akademii Filmowej Michael Tolkin (Gracz). Serial Ucieczka z Dannemory został wyprodukowany dla stacji Showtime.

Ucieczka z Dannemory – kiedy premiera?

Premiera liczącego 8 odcinków serialu zaplanowana jest na poniedziałek, 19 listopada w HBO GO. Na antenie HBO pierwszy odcinek wyemitowany zostanie 7 grudnia o godz. 20:10, kolejne co tydzień o tej samej porze.

Teksty, które musisz przeczytać:

Już dziś na HBO GO miniseria o przekręcie w „Milionerach”. „Quiz” to serial, który lubi inteligentnych widzów

„Milionerzy” to jeden z bezwzględnie najpopularniejszych formatów telewizyjnych w historii. Wizja zostania milionerem kusiła jednak do programu nie tylko fanów quizów, ale też rozmaitych spryciarzy chcących oszukać system. Brytyjczycy przekonali się o tym, gdy wybuchła „afera kaszlowa”. O jej kulisach opowiada nowy miniserial HBO, „Quiz”.

Recenzja/Seriale 12.07.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...