Zew Cthulhu powraca do Polski. 7. edycja gry fabularnej ufundowana w 23 minuty!

News/Gry 31.10.2018
Zew Cthulhu powraca do Polski. 7. edycja gry fabularnej ufundowana w 23 minuty!

Zew Cthulhu powraca do Polski. 7. edycja gry fabularnej ufundowana w 23 minuty!

Nienazwane zło ma się w Polsce bardzo dobrze. Nie należy tego czytać jako aluzji do kogokolwiek czy czegokolwiek. Dziś po prostu wystartowała kampania crowdfundingowa mająca na celu zebranie finansowania dla 7. edycji gry fabularnej Zew Cthulhu. W niecałą godzinę udało się zgromadzić środki znacząco przekraczające próg minimalny do zrealizowania projektu.

Pradawni bogowie muszą być zachwyceni, bo z założonych 60 tysięcy złotych już zebrano ponad 91 tysięcy. I to w godzinę! Kwota ta ciągle rośnie. Również i Wy możecie stać się częścią tego przedsięwzięcia inwestując pieniądze poprzez stronę wspieram.to.

Minimalna kwota, którą można wpłacić wynosi 189 zł. To nie mało, ale tym samym gwarantujecie sobie otrzymanie:

  • Księgi Strażnika Tajemnic (450 stron w pełnym kolorze, twarda okładka w formacie A4, 2 scenariusz – Wśród pradawnych drzew i Szkarłatne litery, dodatkowa wersja w formacie PDF)
  • Startera do Zewu Cthulhu (32 kolorowe strony, miękka okładka w formacie A5, zbiór podstawowych zasad, scenariusz dla początkujących graczy o tytule Nawiedzony dom)

Zobaczcie wideo zapowiadające projekt:

Jak na crowdfundingowej stronie napisali twórcy:

Im więcej osób wesprze nasz projekt, tym więcej dodatków uda nam się dla Was przygotować.

Trzymamy za słowo, bo cel został osiągnięty w rekordowym czasie:

Opublikowany przez Zew Cthulhu RPG Środa, 31 października 2018

Za przedsięwzięciem stoi Wydawnictwo Black Monk.

Działa ono na polskim rynku od 2009 roku. Przez ten czas udało mu się przetłumaczyć kilkadziesiąt gier i dodatków. Dla wydawnictwa Zew Cthulhu będzie pierwszą grą fabularną, dlatego, żeby zagwarantować najwyższą jakość wydania, postanowiono o zebraniu zespołu składającego się z doświadczonych redaktorów, tłumaczy i korektorów.

Zew Cthulhu 7. edycja to gra fabularna, gdzie jeden z graczy wciela się w rolę Strażnika Tajemnic, narratora opowiadającego historię. Reszta określana jest mianem Badaczy Tajemnic. Stają się oni bohaterami z przypadku, którzy próbują powstrzymać mroczne siły przed przejęciem kontroli nad naszym światem. Cel jest jeden – rozwiązać zagadkę, a przy okazji nie popaść w obłęd. Zobaczcie, jak wygląda przykładowa sesja:

Twórcy ostrzegają, że należy liczyć się z ewentualnymi opóźnieniami pracy. Zaznaczają jednak, że będą reagować na takie sytuacje najszybciej, jak to tylko możliwe, modyfikując tempo pracy zespołu albo rozszerzając go o dodatkowe osoby.

Teksty, które musisz przeczytać:

Genialny tłumacz H.P. Lovecrafta wydał nową powieść. „Golem” żongluje polską historią i żydowskimi mitami

Maciej Płaza to polski pisarz i tłumacz, który w poprzednich latach zasłynął świetnymi przekładami tekstów H.P. Lovecrafta zebranymi w tomach „Zgroza z Dunwich i inne opowiadania” oraz „Przyszła na Sarnath zagłada. Opowieści niesamowite i fantastyczne”, a także dwoma autorskimi powieściami. Jak wypadła jego najnowsza książka zatytułowana „Golem”?

Recenzja/Książki 16.02.2021

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...