Był księdzem, teraz zostanie królem disco polo? Zenon Martyniuk twierdzi, że może go zagrać Jacek Braciak

News/Film 23.10.2018
Był księdzem, teraz zostanie królem disco polo? Zenon Martyniuk twierdzi, że może go zagrać Jacek Braciak

Był księdzem, teraz zostanie królem disco polo? Zenon Martyniuk twierdzi, że może go zagrać Jacek Braciak

Pierwsze doniesienia o tym, kto wcieli się w naszego narodowego króla disco, sugerowały inne nazwisko. Jednak sam Zenon Martyniuk wskazał na Jacka Braciaka jako potencjalnego odtwórcę głównej roli w powstającym filmie o liderze grupy Akcent.

Antoni Królikowski, 29-letni aktor, znany przede wszystkim z tytułowej roli w filmie i serialu Bodo, jest typowany na odtwórcę roli Zenka. Nie jest to jeszcze potwierdzona informacja, ale w mediach pojawiały się takie doniesienia. Być może doszło jednak do pewnych przetasowań, gdyż w programie Alarm emitowanym na antenie TVP 1, Martyniuk powiedział, że:

Ostatnio był też brany pod uwagę Jacek Braciak. Odpowiednio go ucharakteryzować, a nawet bez charakteryzacji momentami jest bardzo podobny do mnie, szczególnie z fryzury i z profilu.

O rolę mieli starać się też Piotr Głowacki i Dawid Ogrodnik.

Wymienieni panowie zagrali wspólnie w filmie Disco Polo z 2015 roku. Jedynym jak do tej pory filmie fabularnym poświęconym temu gatunkowymi muzycznemu. Fani charakterystycznych dźwięków klawiszy i tekstów o miłości mogli jednak czuć się zawiedzeni obrazem w reżyserii Macieja Bochniaka, bo więcej miał on wspólnego z surrealistyczną podróżą niż z przyziemną potupajką.

Jacek Braciak faktycznie pod względem fizycznym jest niezwykle podobny do Zenka i to nawet bez charakteryzacji. Jeżeli jednak obraz o królu disco polo ma wrócić do początków jego kariery, to wiek Braciaka stanowiłby w tym przypadku pewną barierę. Być może zatem dojdzie do sytuacji, w której w Martyniuka wcieli się dwóch aktorów. Królikowski przedstawiłby muzyka w czasach jego młodości, zaś Braciak już jako dojrzałego mężczyznę.

Za kamerą stanie twórca Czasu honoru.

Mówi się, że reżyserem filmu o autorze Przekornego Losu został Jan Hryniak. Ma on na koncie m.in. film Trick z Piotrem Adamczykiem, ale pracuje także nad Kantorem z Borysem Szycem. Z kolei scenariusz do produkcji jest dziełem Katarzyny Jungowskiej. Wciąż trwają jeszcze castingi do ról drugoplanowych, a sama data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...