HBO GO taniej w Polsce! Serwis idzie na wojnę z Netfliksem i Showmaksem?

News/Seriale 16.10.2018
HBO GO taniej w Polsce! Serwis idzie na wojnę z Netfliksem i Showmaksem?

HBO GO taniej w Polsce! Serwis idzie na wojnę z Netfliksem i Showmaksem?

Jeżeli ktoś jeszcze zastanawiał się, czy warto zainwestować w subskrypcję jakiegokolwiek serwisu streamingowego, a jeśli tak to którego, to posunięcie HBO prawdopodobnie zakończyło te dywagacje. Koszt abonamentu w serwisie właśnie bardzo zmalał.

Podczas gdy Netflix testuje zainteresowanie klientów droższymi planami, HBO GO przyjęło zupełnie odwrotną strategię. Do tej pory miesięczny koszt subskrypcji wynosił na naszym rynku 29,90 zł. Teraz jednak jest to niższy wydatek, bo jak mówi informacja na stronie serwisu:

Po okresie próbnym miesięczna opłata wynosić będzie 19,90 zł, która zostanie pobrana wybraną metodą płatności.

hbo go obniżka ceny

HBO reaguje na wyniki oglądalności.

A te dla wyżej wspomnianego serwisu nie prezentują się zbyt dobrze. Według raportu firmy Parrot Analytics w Polsce największą popularnością cieszy się Netflix mający już 760 tys. subskrybentów w kraju nad Wisłą. Szeroko zakrojone akcje marketingowe serwisu nie poszły na marne.

HBO GO przegrywa nawet z Showmaksem w zestawieniu najpopularniejszych seriali na wyłączność.

W pierwszej dwudziestce znalazły się takie produkcje jak Opowieść podręcznej czy Botoks, a Sprawa idealna dostępna na HBO GO zajęła dopiero smutną 29. pozycję. Pamiętajmy jednak, ze rok 2018 jest rokiem bez nowego sezonu Gry o tron. Gdyby nowe odcinki rozgrywające się w Westeros trafiły na platformę, wówczas to zestawienie mogłoby prezentować się nieco inaczej.

A na horyzoncie są jeszcze Amazon Prime Video i Paramount Play.

Obie usługi VoD nie są na dany moment szczególnie u nas popularne. Pierwsza z wymienionych nie miała w Polsce jeszcze oficjalnej premiery, choć można z niej już korzystać i zawiera polskie tłumaczenia filmów oraz seriali. Druga zaś, czyli Paramount Play, dostępna będzie wyłącznie jako usługa towarzysząca u pośredników.

HBO musiało wyciągnąć wnioski. Skoro obecna formuła nie sprawdzała się na polskim rynku z pomocą być może przyjdzie konkurencyjna cena. Pamiętajmy, ze Netflix jest dużo droższą usługą, a Showmax, jak bądź również wymaga opłaty 19,90 zł za miesiąc, tak jak obecnie HBO GO, to zdaje się, że ma sporo mniej do zaoferowania, choć to moje subiektywne odczucie. Jednak Westworld, Ostre przedmioty czy Wielkie kłamstewka są dla mnie atrakcyjniejsze niż Rojst, Kobiety mafii lub Botoks.

Jeszcze długa droga przed HBO, aby dogonić Netfliksa, ale w porównaniu z Showmaksem szanse są względnie wyrównane. A przed nami premiera oryginalnego serialu HBO Polska, czyli Ślepnąc od świateł. No to, do biegu, gotowi, start!

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (33)

33 odpowiedzi na “HBO GO taniej w Polsce! Serwis idzie na wojnę z Netfliksem i Showmaksem?”

 1. Mam androit tv. Ale co tam nie dałem się, mając w pamięci podłączanie komputera na kablu hdmi do telewizora. Próbowałem z laptopa na łączu t-mobile i rzucałem przez chromecasta… nie dało się tego oglądać. Netflix w większości czasu działa płynnie bo lepiej koduje/przesyła zawartość. HBO GO co sekunda się doczytywało z piękną ikonką “mielenia”.

  Nawet nie wykorzystałem okresu próbnego.

  Nie tak się drodzy Państwo robi dzisiaj internety:)

 2. Jak zapytalem na helpdesku hbo o apke na android tv, to doradzili żeby sobie podłaczyć laptopa kablem hdmi do telewizora i po problemie :D
  Faktycznie jak ja moglem na to nie wpasc i kupilem jakiegos androidowego boxa…

 3. Nie bronie HBO GO, ale osobiście bardzo dobrze działał mi streaming z iphone 6 na chromecasta wbudowanego w MI BOXA, wczytywał nawet kolejne odcinki. Obejrzałem tak 2 serie Watahy, bez problemów, może 1-2 albo dwa musiałem właczać ponownie, ale nie odczułem jakiegoś dyskomfortu.

  • A mnie jeszcze nie zdarzyło się, by na wbudowanym Chromecaście w nVidii Shield TV wczytało mi kolejny odcinek serialu bez komplikacji, tj. bez zerwania połączenia i wywalenia nVidii do pulpitu. Ale na co ja narzekam? Wcześniej w ogóle przesyłanie na Chromecasta nie działało.

 4. zainteresowany… A nie … Mam showmaxa, netflixa, vodtvp, Player, iple, FB Watch i Youtube a pomimo znalezienia hajsu i czasu – oni nie zrobili prostej apki na android TV którego używa … Każdy

 5. No to jeszcze zanim zacznę rozważania nad wykupieniem subskrypcji 2 podstawowe pytania:
  – czy aplikacja na Samsungach działa jako tako? Bo pod poprzednimi artykułami były głosy że w porównaniu do konkurencji jest słabo
  – czy jest dźwięk 5.1 (może być tylko w wersji z napisami)?

 6. Przydałoby się bardzo gdy ta apka miała możliwość buforowania i ściągania całości lokalnie żeby się dało w pendolino oglądać. czy chociażby w tunelu średnicowym w wawie:)!

 7. Popieram na TV z androidem nie bardzo chodzi. Poza tym dwa aktywne urządzenia w jednym czasie to trochę mało wolał bym zapłacić 29zł za 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...