Fani Meli Koteluk zdążyli się już za nią stęsknić. Artystka prezentuje nowy singiel – Odprowadź

News/Muzyka 11.10.2018
Fani Meli Koteluk zdążyli się już za nią stęsknić. Artystka prezentuje nowy singiel – Odprowadź

Fani Meli Koteluk zdążyli się już za nią stęsknić. Artystka prezentuje nowy singiel – Odprowadź

Mela Koteluk przygotowuje się właśnie do premiery swojego trzeciego albumu długogrającego. W międzyczasie artystka podzieliła się singlem zapowiadającym płytę. Posłuchajcie piosenki Odprowadź.

Odprowadź znajdzie się na płycie Migawka, trzecim albumie długogrającym w dyskografii Meli Koteluk. Jego premiera zaplanowana jest na 9 listopada.

Najnowszy album Koteluk, Migawka, zawierać będzie 11 nowych piosenek, które powstawały na przestrzeni ostatnich miesięcy. Singiel Odprowadź powstał zimą, podczas wspólnych prób z dala od miasta, kiedy zespół nie miał jeszcze konkretnych planów odnośnie wydania płyty.

To był dobry czas – pełna niewiadoma i pełna swoboda twórcza. Pisząc tekst Odprowadź w mojej głowie wyświetlało się pytanie: czy aby na pewno poczucie bezpieczeństwa zależy od drugiego człowieka? Idąc tym tropem powstał utwór o relacji, w której chodzi o obecność, a także o nadmiernym oczekiwaniu, które spotyka się z rozczarowaniem – wspomina Mela Koteluk.

Mela Koteluk zadebiutowała w maju 2012 r. albumem zatytułowanym Spadochron. Promowały go m.in. single Melodia ulotna oraz Wolna. W 2014 r. przyszedł czas na drugą płytę – Migracje. Znalazły się na niej takie utwory jak Fastrygi czy Żurawie origami.

Premiera płyty Migawka zaplanowana jest na 9 listopada.

Artystka ma w planach także trasę koncertową, która rozpocznie się 22 października w Poznaniu, a zakończy 4 grudnia w Lublinie. Po drodze Koteluk wystąpi we Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie, Toruniu, Gdańsku, Warszawie, Katowicach i w Krakowie.

Mela Koteluk – trasa koncertowa

22 października, Poznań
23 października, Wrocław
28 października, Łódź
29 października, Szczecin
30 października, Toruń
4 listopada, Gdańsk
5 listopada, Warszawa
6 listopada, Katowice
3 grudnia, Kraków
4 grudnia, Lublin

Autorem zdjęcia jest Adam Pluciński.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...