Kolejne dzieło Stephena Kinga, po głośnym To, doczeka się w najbliższym czasie swojej kolejnej adaptacji filmowej. Jak prezentuje się pierwszy zwiastun filmu Smętarz dla zwierzaków?

Powieści Stephena Kinga cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. Nic więc dziwnego, że jest to także źródło ciągłej inspiracji dla filmowców. Tym razem zadania ponownej adaptacji Smętarza dla zwierzaków podjął się duet reżyserski Kevina Kölscha i Dennisa Widmyera, do tej pory znany z takich pozycji jak Abscence i Gwiazdy w oczach. Z kolei za produkcję odpowiedzialne jest studio Paramount.

W Smętarzu dla zwierzaków zobaczymy Jasona Clarke’a (Everest, Terminator: Genisys) grającego Louisa Creeda oraz Amy Seimetz (Stranger Things, Dochodzenie), w roli Rachel Creed, jego żony. Małżeństwo wraz z dziećmi przenosi się z dużego miasta do spokojniejszego domu bliżej natury. Rodzina jednak nie odnajdzie poszukiwanego spokoju – kilkanaście miesięcy po przeprowadzce, w tragicznym wypadku, ginie syn Creedów. Pogrążona w żałobie para postanawia pochować syna na pobliskim cmentarzu dla zwierząt, o którym krążą niewyjaśnione legendy.

W filmie będziemy mogli zobaczyć także Johna Lithgowa w roli Juda Crandalla. Aktor grał w takich tytułach, jak Interstellar czy The Crown.

Warto dodać, że jest to już kolejna próba przeniesienia powieści na ekrany kin. Pierwsza adaptacja filmowa powstała w 1983 roku. Czy jednak ta najnowsza pobije swoją starszą poprzedniczkę? Na definitywną odpowiedź będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz można powiedzieć, że czeka nas niewątpliwie ciekawa adaptacja. Wskazuje na to chociażby znana obsada filmowa i doświadczenie aktorów wcielających się w poszczególnych rolach.

Światowa premiera filmu jest zaplanowana na 5 kwietnia 2019 roku.

 

Teksty, które musisz przeczytać:

„Dżuma”, „Miasto ślepców” i inne książki o epidemiach bestsellerami. Popkultura wzmaga panikę czy od niej ratuje?

Koronawirus to temat, który w ostatnich tygodniach opanował światowe media. Nie powinno więc dziwić, że powszechna panika udzieliła się również osobom korzystającym z kultury. Na szczyty światowych list bestsellerów awansowały właśnie powieści o epidemii, takie jak „Dżuma” i „Miasto ślepców”. Czy to dobrze, że znów rozmawiamy o tych arcydziełach?

Felieton/Książki 10.03.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...