Najważniejsze role żeńskie obsadzone. Wiemy, kto zagra Ciri i Yennefer w serialu Wiedźmin od Netfliksa

News/Seriale 10.10.2018
Najważniejsze role żeńskie obsadzone. Wiemy, kto zagra Ciri i Yennefer w serialu Wiedźmin od Netfliksa

Najważniejsze role żeńskie obsadzone. Wiemy, kto zagra Ciri i Yennefer w serialu Wiedźmin od Netfliksa

Poznaliśmy odtwórczynie najważniejszych ról żeńskich w serialu Wiedźmin serwisu Netflix. Księżniczkę Ciri zagra Freya Allan, natomiast czarodziejkę Yennefer zagra Anya Chalotra.

Netflix odkrył kolejne, jakże ważne karty dotyczące obsady serialu Wiedźmin. W rolę Ciri, księżniczki Cintry, wcieli się Freya Allan (Wojna światów, Kraina bezprawia). Pozostałe postacie z dworu w Cintrze zagrają: Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Królowa Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude), który zagra jej męża – rycerza Eista oraz Adam Levy (Knightfall, Przekręt) w roli druida Myszowora.

Wiedźmin – kto zagra?

Odtwórczynią kolejnej ważnej roli, czarodziejki Yennefer, zostanie Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust). Z kolei MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń) wcieli się w Tissaię – rektorkę akademii czarodziejek w Aretuzie.

W serialu zagrają także: Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) jako Fringilla oraz Therica Wilson-Read (Profil) jako Sabrina.

Aktorzy dołączą do Henry’ego Cavilla (Mission Impossible – Fallout, Liga Sprawiedliwości), który wcieli się w postać Geralta z Rivii. Niedawno do obsady dołączyła także Millie Brady (Upadek królestwa, Teen Spirit), która zagra księżniczkę Renfri.

Casting do serialu Wiedźmin był jednym z największych projektów w mojej karierze i bez wątpienia najbardziej ekscytującym. Nie mogę się doczekać, aż nasi wspaniali aktorzy tchną życie w te kultowe i uwielbiane postacie, dzieląc się ich wyjątkowymi historiami z widzami na całym świecie – komentuje Lauren Schmidt Hissrich, Showrunnerka i producentka wykonawcza serialu Wiedźmin.

Cztery odcinki serialu wyreżyseruje Alik Sacharow (House of Cards, Gra o tron). Kolejne (po dwa odcinki) – Alex Garcia Lopez (Marvel: Luke Cage, Utopia) i Charlotte Brändström (Outlander, Odpowiednik, Zaginiona).

Wiedźmin – premiera

Wiedźmin pojawi się w serwisie Netflix już w przyszłym roku. Serial składać się będzie z 8 odcinków.

Czytaj także: Wiedźmin w opowiadaniach Sapkowskiego. Tytuły, z których powinien skorzystać Netflix

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (40)

111 odpowiedzi na “Najważniejsze role żeńskie obsadzone. Wiemy, kto zagra Ciri i Yennefer w serialu Wiedźmin od Netfliksa”

 1. Nikt nie zauważył że Fringilla jest czarnoskóra ? Czyżby to znaczyło że Netflix zrozumiał książkowe określenie Nilgaardczyków dosłownie i cały Nilfgaard będzie czarnoskóry ? A może tylko Fringilla będzie z np Zerrikanii ?

  • Zerrikanki w książkach czarnoskóre nie były. Jeśli już to mieszkańcy np. Zangwebaru albo jakichś terenów w pobliżu Nilfgaardu. Czarnoskóra Fringilla w miarę pasuje ze względu na Nilfgaard, ale na pewno nie zrobią z całego cesarstwa czarnoskórych

   • Nie, nie pasuje. To jej opis z książki. “”Fringilla nie zaczerwieniła się. W ciągu minionych trzech miesięcy udało jej się wyprodukować magiczny krem działający na naczynia krwionośne. Dzięki kremowi rumieńce nie biły na twarz, choćby nie wiedzieć jaki był wstyd. (…) Loża – za wyjątkiem bladej jak trup Fringilli Vigo – pokiwała głowami”.

    • Nie pasuje bo w książce wyglądała inaczej? No błagam, to jest adaptacja w której taka zmiana i tak będzie jedną z mniejszych. Biała, czarna przy tak mało znaczącej postaci to bez różnicy. Porównania do książek sensu nie mają bo serial będzie osobnym tworem, osobnym uniwersum które na swój sposób opowie tę samą historię a twórcy nie będą się starać by absolutnie każdy aktor w 100% odpowiadał książkowemu opisowi postaci.

 2. Ja się powoli miksuje z tych streamingów – to jest coraz większe polit-poprawne ideolo. Normalnych filmów będzie się szukać jak kiedyś kaset VHS z Rambo za komuny (o czym ojciec wspomina)

  Na marginesie: ktoś kiedyś widział murzynkę z zielonymi oczami…?

  “,I Fringilli Vigo, tej młodszej, sympatycznej, naturalnie wdzięcznej i skromnie eleganckiej, o zielonych oczach i włosach czarnych jak włosy Yennefer, ale mniej bujnych, krócej ostrzyżonych i gładko zaczesanych”

  “Chrzest ognia”

  • Serio? Czepiasz sie koloru oczu u czarodziejki? Które potrafiły zmieniac swoją postać? Leczyć i usuwać niedoskonałości jak garb czy przykrótka noga? I gdzie w tej obsadzie poprawność polityczna?

  • Serial idzie na rynek amerykański, wiadomo jak specyficzny jest to rynek od strony SJW. Nie ma to raczej przełożenia na rzeczywistość w jakiej żyją ludzie, ale polewa musi być lukrowa, żeby średnia klasa była szczęśliwa itp.
   No nie ważne. W tym przypadku szczerze mi to wisi. Fringilla nie jest jakaś kluczowa dla klimatu opowiadań. W żadnej adaptacji nie ma pełnego odzwierciedlenia postaci i wątków. Po prostu Fringilla będzie zerrikanką, by nie było gadania jak przy W3 zrobił polygon – “zła gra bo nie ma czarnych, a przecież w XIII wieku czarni w Europie byli, tru story widziałem w serialu Merlin, że byli.”. Serial będzie też oglądany w Afryce itp. więc dla mnie to jest ok jak tej postaci lekko zmienią pochodzenie. Pamiętajmy, że Zerrikania była raczej wspominana niż istotna dla fabuły, więc musieli to obejść.

   Co do Nilfgaardu. Nie będą czarnoskórzy, bo (1) wyobrażacie sobie jaki byłby krzyk jakby w serialu leciały teksty w stylu “czarni idą i nas zabiją, zgwałcą itp.” i na dodatek faktycznie ta ekspansywna siła składa się z czarnych osób? Sam bym się wtedy wkurzył na miejscu osób z takim kolorem skóry (2) wiemy kto jest ojcem Ciri, czy byłby on wtedy biały i miałby rządzić czarną ludnością (klimat jak z XIX wieku albo filmów z lat 50tych)? lekko słabo, co nie?

   Podsumowując, dla mnie ważne jest by nie została zaprzepaszczona szansa na promowanie ogólnie pojętego klimatu słowiańskiego. W masowej kulturze bazuje się głównie na kulturze zachodnie i to przeważnie tej anglo-saskiej, a jeżeli starsze to mamy tylko Rzym i Grecję. Trochę przebił się klimat nordycki i japoński, ale poza tym? Tak bogate kultury jak chińska, czy słowiańska nie są należycie eksploatowane.

   Wiedźmin 3 bardzo mocno postawił na klimat i kulturę słowiańską. Oczywiście mniej tego jest w książkach dlatego, że znajdziemy tam dużo wątków germańskich, czy nordyckich, ale dla nas powinno być w tym przypadku ważne, by promować naszą kulturę mocniej. Dzięki temu więcej zobaczymy produktów kultury masowej, dobrze zrealizowanych i co ważne umiejscowionych w bardziej swoiskich klimatach.

   • Ale serial robią Amerykanie a gra nie ma nic wspólnego z tym serialem . Więc będzie tak jak w książkach bo serial się na nich opiera . Dlaczego ma być promowana nasz kultura . Ja chce dobre serialu i tyle nie interesuje mnie na czym będzie się opierał może być bardziej nordycki i tez będzie ok

 3. Aktorzy z wyglądu są ok (poza Cavillem), ale zastanawia mnie inna rzecz. Jak oni chcą upchnąć w jednym, 8-odcinkowym sezonie Renfri i taką Tissaię de Vries? Ta pierwsza pojawia się w jednym z pierwszych opowiadań, a druga już w trakcie trwania Sagi. Bardzo ciężko będzie to spiąć fabularnie.

 4. Lipa :-) Lipa i Lipa… na trzeźwo tego nie da się obejrzeć…kompletna lipa..źle dobrani aktorzy kompletnie zresztą wszyscy przyzwyczaili się do postaci z gry..dlatego tak trudno je sobie wyobrazić porównując z obsada serialową. Nie mniej jednak postaci z gry wyglądają lepiej jak ten żywy towar…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...