Bond to mężczyzna. Producentka filmów dementuje plotki o zmianie płci bohatera

News/Film 09.10.2018
Bond to mężczyzna. Producentka filmów dementuje plotki o zmianie płci bohatera

Bond to mężczyzna. Producentka filmów dementuje plotki o zmianie płci bohatera

Przy okazji premiery 11 sezonu Doktora Who na wyspach rozgorzała dyskusja dotycząca zamian płci kultowych bohaterów. Jednak nie wszystkich czeka podobny los. Według producentki filmów o agencie 007, James Bond to mężczyzna.

Pomimo dobrego przyjęcia Jodie Whittaker w tytułowej roli doktora Who, Barbara Broccoli, producentka wykonawcza filmów o Jamesie Bondzie, dementuje jakąkolwiek możliwość podobnych zmian w uniwersum brytyjskiego szpiega. W swojej rozmowie z Guardianem, mówiła:

Bond to mężczyzna. To męski charakter. Został napisany jako mężczyzna i prawdopodobnie zostanie taki.

Warto jednak dodać, że producentka nie jest przeciwna kobiecym postaciom w filmie, wręcz przeciwnie. Chwilę później dodała:

I to jest w porządku. Nie potrzebujemy zmieniać męskich charakterów w kobiety. Twórzmy po prostu więcej kobiecych charakterów i historii, które pasują do nich.

Powyższa wypowiedź producentki wykonawczej odbiła się sporym echem.

Głośno o niej było w mediach krajowych i międzynarodowych, wzbudzając prawie wszędzie niemałe kontrowersje. Jednak wbrew sporemu rozgłosowi, tego typu stwierdzenia mogą nie służyć całej marce zbudowanej wokół postaci brytyjskiego szpiega. Szczególnie, że ta i tak już ucierpiała poprzez niedawne poruszenie wokół spodziewanego najnowszego Bonda 25.

Przypomnijmy, Danny Boyle, reżyser takich produkcji jak Slumdog. Milioner z ulicy i Trainspotting, w atmosferze dużego poruszenia zrezygnował z prac przy 25 filmie o Jamesie Bondzie. Przyczyną takiej decyzji miały być różnice artystyczne pomiędzy reżyserem, a Danielem Craigiem, dla którego ma być to ostatni występ w tytułowej roli.

A więc czy Broccoli dobrze zrobiła, mówiąc, że Bond to mężczyzna?

W końcu decyzja o zmianie płci, mimo początkowego oporu i niechęci wśród fanów, na chwilę obecną opłaciła się twórcom jedenastego Doktora Who, a spływające recenzje są jak najbardziej pozytywne.

Wydaje się, że najlepszym sprawdzianem dla uniwersum Jamesa Bonda będą wyniki, jakie osiągnie spodziewany film, który pomimo dalekiej daty premiery, już wzbudza tyle kontrowersji. Bond 25 wejdzie do kin najprawdopodobniej w 2020 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do “Bond to mężczyzna. Producentka filmów dementuje plotki o zmianie płci bohatera”

  1. Doktor Who nie jest adekwatnym przykładem. To serial kampowy, z naczelnym przykazaniem dla widza: Never apply logic to Who. Sam Doktor regenerując zmienia wygląd, pozorny wiek i charakter w takim stopniu, że zmiana płci to drobiazg, z którym zdecydowana większość fanów nie tylko pogodziła się bez problemu, ale wręcz przyjęła go z entuzjazmem.
    Bond taki nie jest i zmiana płci byłaby jedynie dbaniem o źle pojętą poprawność polityczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...