“Bądźcie przygotowani, to wspaniała podróż” – Peter Dinklage o ostatnim sezonie serialu Gra o tron

News/Seriale 08.10.2018
“Bądźcie przygotowani, to wspaniała podróż” – Peter Dinklage o ostatnim sezonie serialu Gra o tron

“Bądźcie przygotowani, to wspaniała podróż” – Peter Dinklage o ostatnim sezonie serialu Gra o tron

Aktorzy Gry o tron nie mają łatwego życia. Do premiery ósmego sezonu zostało jeszcze sporo czasu, a oni wciąż nie mogą podzielić się ze światem emocjami na temat finału. Ostatnio takiemu testowi poddano Petera Dinklage’a. Aktor opowiedział, jak skończy Tyrion Lannister i Gra o tron.

Dinklage zapytany na pokazie premierowym swojego najnowszego filmu, My Dinner with Hervé, o jego wyrażenia odnośnie całego sezonu, nie ukrywał uśmiechu. Tyrion Lannister zakończenie serii zapowiada jako niesamowitą rozrywkę:

To będzie najlepszy sezon w telewizji jaki kiedykolwiek widziano. Zabiera cię w miejsca, których nigdy byś nie przewidział, których ja nie przewidziałem. Bądźcie przygotowani, to wspaniała podróż.

Jednak tak enigmatyczna i wymijająca odpowiedź nikogo już na tym etapie nie dziwi, ani chyba nie wywołuje żadnej sensacji. Dlatego ciekawszą sytuacją była drobna potyczka reporterki z aktorem dotycząca losów Tyriona. W innym wywiadzie z tego samego wydarzenia aktor, mówiąc o losach swojej postaci, starał się być bardzo niejednoznaczny, chyba aż do przesady. Powiedział:

[Dla mojej postaci, serial] kończy się pięknie.

Po czym szybko dodał:

Wszystko jedno czy tragicznie, czy nie.

Zapytany przez reporterkę, jaka była jego reakcja, kiedy po raz pierwszy czytał scenariusze finałowych odcinków Gry o tron, wykonał gest zamykania ust na suwak.

Czy te dziwne odpowiedzi mogą oznaczać, że będziemy świadkami urzeczywistnienia się jednej z popularniejszych teorii fanowskich rozwijanych na Reddicie? Przypomnijmy: zakłada ona, że Tyrion Lannister zakończenie miałby przetrwać i osiąść w swoich winnicach bliskimi przyjaciółmi, pijąc własne wino i wspominając przeżyte traumy wielkiej wojny na śmierć i życie.

Z drugiej strony, znając dotychczasowe losy bohaterów wędrujących po Siedmiu Królestwach, trudno wyobrazić sobie tak pozytywne zakończenie historii. Ostatni raz widzieliśmy przecież Tyriona na statku razem z Daenerys Targaryen i Jonem Snowem, postawionego przed kolejnym problemem, który potencjalnie może zagrozić jednemu z najważniejszych sojuszy w serialu. Chociaż może po ciężkich i niejednokrotnie szokujących siedmiu sezonach, należy się fanom odrobina słońca i szczęścia? W końcu po zimie zawsze przychodzi wiosna, bez względu na to, jak długa i sroga jest ta pierwsza.

Tyrion Lannister i Gra o tron powrócą na telewizyjne ekrany w 2019 roku, na sześć finałowych odcinków.

Teksty, które musisz przeczytać:

Niektórych ta informacja może zaskoczyć, ale akcja sagi o wiedźminie nie rozgrywa się w średniowiecznej Polsce

Premiera serialu „Wiedźmin” już za nieco ponad miesiąc. Wydawać by się mogło, że fani sagi Andrzeja Sapkowskiego będą się powszechnie radować. Niektórzy znaleźli jednak kolejny powód, żeby skrytykować Netfliksa. Nie podoba im się obecność czarnoskórych aktorów w obsadzie, bo „Wiedźmin” toczy się według nich niby w średniowiecznej Polsce.

Felieton/Książki 14.11.2019

Dołącz do dyskusji (1)

8 odpowiedzi na ““Bądźcie przygotowani, to wspaniała podróż” – Peter Dinklage o ostatnim sezonie serialu Gra o tron”

  1. oby tylko sprostał oczekiwaniom ten ostatni sezon :-) Długi czas oczekiwania, jakies przecieki, zdjęcia z planu, wypowiedzi aktorów – wszystko bardzo podgrzewa atmosferę przed premierą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...