Dziś, dość niespodziewanie, pojawił się pierwszy zwiastun inspirowanego faktami filmu sensacyjnego The Mule. Jego reżyserii podjął się Clint Eastwood, wystąpił też w głównej, tytułowej roli.

Eastwood jest człowiekiem, który wyraźnie nie lubi marnować swojego czasu. Prace nad The Mule rozpoczął niemalże w dniu kinowej premiery jego poprzedniego dzieła, jakim był thriller 15:17 do Paryża. Nowy film opowie historię Earla Stone’a – starszego człowieka, który desperacko poluje na godnie płatną pracę i który mimowolnie staje się kurierem na usługach narkotykowego kartelu.

Jak nietrudno się domyślić, jego nietypowy zwrot w karierze zawodowej przyciąga uwagę bardzo niebezpiecznych – dla Stone’a i nie tylko – osobników. Należą do nich nie tylko bezwzględni handlarze narkotyków, ale również i amerykańskiej policji i służb. W rolę jednego z agentów DEA wciela się Bradley Cooper.

Realizacja The Mule odbyła się w ekspresowym tempie. Jego zwiastun sugeruje mocne kino.

Eastwood to nie tylko utytułowany aktor i reżyser, cieszący się dużym uznaniem zarówno wśród fanów kina, jak i zawodowych krytyków. To również wyjątkowo sprawny filmowiec – po zdobyciu finansowania i zaplecza od Warner Bros., od razu rozpoczął z ekipą zdjęcia, by zakończyć je już w lipcu.

Materiał promocyjny filmu sugeruje, że będzie to mocna i emocjonalna opowieść o człowieku, który pod koniec swojego życia – prawdopodobnie z desperacji, będąc materialnie i emocjonalnie przypartym do muru – popełnił gigantyczny błąd, którego konsekwencjom teraz będzie musiał stawić czoła.

Niestety, jeszcze nie wiemy kiedy The Mule trafi do polskich kin. Prawdopodobnie nie równocześnie z premierą ogólnoświatową, która została wyznaczona na 14 grudnia bieżącego roku. U polskich dystrybutorów cisza i trudno się jej dziwić – zimą w polskich kinach będą emitowane aż dwa hity od Warner Bros: Aquaman z uniwersum DC oraz Narodziny gwiazdy z Bradleyem Cooperem i Lady Gagą w obsadzie.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...