Serial Gwiezdne wojny od Disneya opowie o Mandalorianach. Jon Favreau ujawnia szczegóły fabuły

News/Seriale 04.10.2018
Serial Gwiezdne wojny od Disneya opowie o Mandalorianach. Jon Favreau ujawnia szczegóły fabuły

Serial Gwiezdne wojny od Disneya opowie o Mandalorianach. Jon Favreau ujawnia szczegóły fabuły

Disney od dawna planuje stworzenie seriali spod znaku Gwiezdnych wojen. Pierwsza aktorska produkcja została powierzona Jonowi Favreau. Reżyser właśnie ujawnił tytuł i szczegóły fabuły serialu, który opowie o pewnej znajomej grupie wojowników.

Z każdym mijającym miesiącem jesteśmy coraz bliżej startu serwisu VoD Disneya. W przeciwieństwie do DC Universe, ta platforma ma już na starcie mieć wiele oryginalnych produkcji i wielkich hitów. Jednym z nich będzie serial umiejscowiony w świecie Gwiezdnych wojen i tworzony przez autora nowej Księgi dżungli – Jona Favreau.

Reżyser ujawnił kilka miesięcy temu, że serial zostanie umiejscowiony siedem lat po Bitwie o Endor. Prace nad serialem były jednak we wczesnej fazie i dlatego Favreau nie był gotów powiedzieć wiele więcej. Aż do dzisiaj.

Favreau opublikował na Twitterze post, w którym zawał synopsis i tytuł produkcji. Nowy serial został nazwany The Mandalorian.

Osoby niezaznajomione z Expanded Universe mogą mieć kłopoty z rozszyfrowaniem tego tytułu. Najwięksi fani Gwiezdnych wojen wiedzą jednak, że chodzi o istniejącą przez wieki grupę wojowników. Mandalorianie walczyli na przestrzeni wieków tak z Jedi, jak i Sithami, dlatego są uznawani za najpotężniejszą grupę militarną w całej galaktyce.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#starwars #TheMandalorian

Post udostępniony przez Jon Favreau (@jonfavreau)

Nie byli zwykłymi gangsterami, choć często pracowali jako łowcy nagród i ochroniarze. Kierowali się szczególną filozofią opartą na sile, honorze, lojalności i bezwzględności. Byli też znani ze swoich charakterystycznych zbroi. Do najsłynniejszych Mandalorian późnego okresu należeli Jango i Boba Fett czy Pre Vizsla z serialu Wojny klonów.

Co ciekawe, jednym z aktorów podkładających głos w tej produkcji był właśnie Jon Favreau. Reżyserowany przez niego serial opowie historię nieznanej jeszcze, zapewne całkowicie nowej postaci. Będzie to samotny wojownik przemierzający Odległe Rubieże galaktyki z dala od wpływów Nowej Republiki. Tytuł wskazuje, że będzie to postać kierująca się w życiu zasadami Mandalorian. Podobną fabułę miała mieć początkowo skasowana gra Star Wars 1313. Jak widać pomysł został częściowo przejęty przez Disneya.

The Mandalorian trafi na platformę VoD Disneya w 2019 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...