Najdroższe seriale to nie zawsze te najbardziej epickie

Top/Seriale 30.09.2018
Najdroższe seriale to nie zawsze te najbardziej epickie

Najdroższe seriale to nie zawsze te najbardziej epickie

Okazuje się, że najdroższe seriale to nie zawsze te z oszałamiającą scenografią i bogatymi kostiumami. Sprawdźcie, które odcinkowe produkcje pochłonęły największe budżety.

Na liście nie znalazły się pełne rozmachu produkcje, takie jak Altered Carbon, House of Cards, Rzym czy Marco Polo. Były to wielkie przedsięwzięcia, a ich budżety za 1 odcinek wynosiły od 6 do 9 mln dol. Naszą listę zaczynamy jednak od serialu z dwucyfrowym kosztem produkcji.

Czytaj także: Na co oni wydają tyle kasy? Najdroższe seriale Netfliksa

Przyjaciele

Pierwsze sezony kultowego serialu komediowego raczej nie należy do najdroższych produkcji emitowanych przez NBC. Jednak już przy ostatnim, dziesiątym sezonie serii, gaże aktorów mocno podskoczyły w górę. Koszt jednego odcinka miał wtedy wynosić aż 10 mln dol.

Westworld

Westworld od HBO powstał na kanwie historii stworzonej przez pisarza Michaela Crichtona. Zbudowanie futurystycznego świata parku rozrywki nie było tanie – mówi się, że koszty wynosiły nawet 10 mln dol. za odcinek.

Vinyl

Serial HBO doczekał się tylko jednego sezonu. Drugi był już nawet zamówiony, ale stacja wycofała się z projektu. Koszt produkcji tytułu, którego współtwórcami byli Mick Jagger i Martin Scorsese, miał wynosić średnio 10 mln dol. za odcinek.

The Get Down

Początkowo jeden odcinek kosztował 7,5 mln dol. Mówi się, że później kwota wzrosła nawet do 10 mln dol. za odcinek. Inwestycja Netfliksa niestety nie powiodła się – serial The Get Down został anulowany już po pierwszym sezonie.

Kompania braci

Różne źródła podają inne informacje. Według jednych odcinek miniserialu kosztował 11 mln dol. Według innych – nawet 12,5 mln dol. Tak epickie dzieło, jak odcinkowa opowieść o słynnej Kompanii E, 506 Spadochronowego Pułku Piechoty należącego do 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych w trakcie działań podczas II wojny światowej, musiała swoje kosztować.

Gra o tron

Najbardziej oczekiwana premiera stacji HBO musiała od samego początku był bardzo kosztowna. Wystarczy tylko spojrzeć na scenografie i ubiory bohaterów. Podobno jeden odcinek kosztował nawet od 6 do 7,5 mln dol. To jednak nic – w finałowym ósmym sezonie koszt jednego odcinka ma wynieść nawet 15 mln dol.

Ostry dyżur

Pierwsze sezony zapewne były mniej kosztowne. Jednak z czasem zatrudnienie obsady kultowego serialu kosztowało twórców coraz więcej. Początkowo jeden odcinek miał kosztować jakieś 4-6 mln dol. W ostatnim sezonie kwota ta mogła wzrosnąć nawet do 13 mln dol.

The Crown

The Crown to najdroższy serial Netfliksa. Koszt produkcji jednego odcinka to ok. 13 mln dol. Sporą część budżetu pochłonęło zapewne stworzenie scenografii i kostiumów. Aż ciężko uwierzyć, że zdjęcia nie były kręcone w samym sercu Pałacu Buckingham.

Pacyfik

Nic dziwnego, że produkcja 10-odcinkowego serialu wojennego pochłonęła mnóstwo pieniędzy – mówi się o 20 mln dol. za odcinek. Pacyfik od HBO, którego producentami byli m.in. Steven Spielberg i Tom Hanks, opowiadał o losach żołnierzy podczas walk na wyspie Guadalcanal, na przylądku Gloucester, na Peleliu, Iwo Jimie i Okinawie. Premiera odbyła się w marcu 2010 r.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

8 odpowiedzi na “Najdroższe seriale to nie zawsze te najbardziej epickie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...