Darmowy miesiąc w Netfliksie? To za chwilę może się zmienić

News/Technologie 28.09.2018
Darmowy miesiąc w Netfliksie? To za chwilę może się zmienić

Darmowy miesiąc w Netfliksie? To za chwilę może się zmienić

Wiele wskazuje na to, że Netflix może skrócić darmowy okres próbny korzystania z usługi. Zamiast dotychczasowych 30 dni ma być ich raptem 7 lub 14. Choć sam serwis zarzeka się, że to tylko testy i badanie rynku.

Nadal nie wiesz, czy warto zainwestować w abonament Netfliksa? Usługa na szczęście nie zmusi cię do kupowania kota w worku. Możesz założyć na niej konto i korzystać bez żadnych opłat przez pierwsze 30 dni. Usługa co prawda poprosi o dane karty płatniczej, wpisanie kodu karty podarunkowej czy podpięcie do konta PayPal, można z niej jednak zrezygnować w trakcie trwania darmowych testów.

W takiej sytuacji dość trudno jest zabezpieczyć się przed naciągaczami. Łatwo znaleźć w serwisach aukcyjnych oferty 30 dni Netfliksa za śmieszne pieniądze. Polak potrafi, więc chętnych na zaoszczędzenie kilkunastu bądź kilkudziesięciu złotych miesięcznie nie brakuje. To tylko nasza teoria, ale może to właśnie dlatego Netflix poważnie rozważa skrócenie okresu testowego.

Netflix: darmowe konto – ile tak naprawdę trwa?

Wybrani prawdopodobnie losowo internauci przy próbie stworzenia nowego konta na Netfliksie są informowani, że okres próbny korzystania z usługi wynosi tydzień. Niektórzy – nieco rzadziej – widzą informację, że ten czas to dwa tygodnie. Obie plansze wprowadzają nas przy tym w błąd: po zarejestrowaniu konta przyznawane jest, jak zawsze, 30 darmowych dni.

Netflix nieustannie testuje nowe rozwiązania na swojej platformie. W tym przypadku, by lepiej zrozumieć podejście konsumentów do oferty serwisu, sprawdzamy różne opcje dostępności i czasu trwania darmowego okresu próbnego. Nie każdy zobaczy zmiany, ale wszyscy, bez względu na to czy brali udział w teście, będą mogli skorzystać z bezpłatnego miesiąca – jak poinformowało nas biuro prasowe Netfliksa, gdy próbowaliśmy ustalić, co właściwie się dzieje.

netflix darmowe konto

O dziwo, reakcje członków społeczności skupionej wokół Netfliksa są bardzo wyważone. Nikt nie świętuje, diagnoza większości wydaje się być jednak spójna – fani są przekonani, że w ten sposób Netflix Polska chce walczyć z plagą odkupowania od internetowych handlarzy aktywowanych kont próbnych.

My też nie narzekamy na krótszy okres próbny. Nie podoba się nam co innego.

A konkretniej fakt, że nie otrzymujemy informacji, iż to tylko test. Sytuację łagodzi fakt, że dostajemy dłuższy darmowy okres niż plansza informacyjna sugeruje – taki niby gratis utrudnia głośne marudzenie i kręcenie nosem. Wolelibyśmy jednak wiedzieć na początku, ile dostaniemy za płatną i wcale nie taką tanią usługę. Zwłaszcza że to nie pierwszy raz, kiedy Netflix Polska prowadzi takie testy na żywym organizmie. Jeszcze nie tak dawno temu testował fikcyjne plany abonamentowe. Proponował użytkownikom subskrypcje, które nie istnieją, w rzeczywistości przyznając najbardziej zbliżone plany, tańsze od pierwotnie wybranych.

netflix darmowe konto

Nieprawdziwa informacja w tym przypadku jest nam serwowana przy procesie zakładania konta. Zwróćcie uwagę: na obrazku powyżej widzimy informację, że konto przestanie mieć charakter darmowy już za tydzień. Kilka kolejnych kroków dalej (obrazek poniżej) i już widzimy właściwą datę, a więc odległą od dziś o 30 dni.

netflix darmowe konto

Rozumiemy problem związany z plagą kont próbnych. Rozumiemy też, że w tym przypadku otrzymujemy więcej darmowej funkcjonalności, niż sugeruje oferta – trudno więc czuć się pokrzywdzonym. Takie testy i badania powinny odbywać się jednak w innej formie, a my wolelibyśmy mieć czytelnie rozpisane, za co i ile właściwie płacimy.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (20)

32 odpowiedzi na “Darmowy miesiąc w Netfliksie? To za chwilę może się zmienić”

  • Spadnie, spadnie, to się nazywa kradzież. Jeżeli ktoś robi to pierwszy raz, na zasadzie kupuje konto na Allegro żeby przetestować Netflixa, to jest debilem, bo to samo może mieć za darmo. Jeżeli kupuje co miesiąc nowe konta to jest zwykłym złodziejem.

 1. Całkiem słuszna idea. Czas skończyć z cebulactwem. I odpowiedzieć sobie szczerze: chcemy mieć produkt i za niego płacić albo nie chcemy mieć produktu? Dzisiaj to 52 zł dzielone na 4 konta to ledwie 13 złotych. A premier filmów i seriali więcej niż w telewizji.
  Za kilkadziesiąt zlotych można mieć więcej niż tv satelitarna premium.

  • A dzielenie kont to nie cebulactwo? 4 ekrany są po to, żebyś mógł jednocześnie oglądać ty, twoja żona i dwójka dzieci. Współdzielenie kont z kimś obcym to głupota, bo nie ma kontroli nad tym kto na ilu urządzeniach ogląda.
   52zł to zdzierstwo, gdyby usługa kosztowała tyle co u konkurencji to nie dość, że ilość pirackich kont by zmalała (na pewno nieznacznie, ale jednak) to jeszcze doszłoby wielu klientów którzy są uczciwi, ale ich na obecne stawki nie stać.

 2. No cóż . Testują i pewnie wprowadza w kraju kombinatorów jak polska . Na bank na zachodzie będzie dalej 30 dni . Traktowanie na własne życzenie .

 3. Bardzo dobry pomysł. Jeśli komuś szkoda dwudziestu złotych na miesiąc to niech nie używa. Jak dla mnie takich delikwentów powinni zgłaszać za kradzież policji, żeby płacili kilka stówek. Raz tak zrobią i się nauczą płacić

 4. Uważam że Polakom powinni w ogóle zablokować dostęp do tego serwisu. Za dużo tam lewactwa i lgbt ale to tylko moje zdanie, każdy ogląda co lubi

 5. Słusznie czy nie, ale wprowadzanie w błąd przy zakładaniu konta albo testowanie nieistniejących pakietow to już przesada. Dla mnie taka polityka to gorsza cebula niż ludzie kupujący konta na Allegro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...