Netflix szuka nowych twarzy do serialowego Wiedźmina. Odbył się casting w Polsce

News/Seriale 17.09.2018
Netflix szuka nowych twarzy do serialowego Wiedźmina. Odbył się casting w Polsce

Netflix szuka nowych twarzy do serialowego Wiedźmina. Odbył się casting w Polsce

Wiedźmin od Netfliksa, chociaż bazuje na prozie polskiego pisarza, jest produkcją międzynarodową. Niewykluczone, że w obsadzie pojawi się ktoś z Polski.

Nowa adaptacja cyklu książek Andrzeja Sapkowskiego zbliża się wielkimi krokami. Netflix ogłosił już, kto zagra tytułowego bohatera, ale nadal nie zostały obsadzone pozostałe role – a przynajmniej nie oficjalnie.

Odpowiedni aktorzy i aktorki, którzy wcielą się w Yennefer, Jaskra, Ciri, Renfri (o tę rolę stara się zresztą aktorka z Polski, Magdalena Korpas) i resztę barwnych postaci z sagi, są dopiero poszukiwani. Na całym świecie.

wiedźmin netflix casting obsada

Casting do serialu Wiedźmin odbył się również w Polsce.

Po wycieku informacji o tym, że Ciri ma rzekomo zagrać przedstawicielka mniejszości etnicznej, dotychczas bardzo wylewna showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich, opuściła serwis Twitter. Nie oznacza to jednak, że kurek z informacjami na temat nadchodzącej produkcji został zakręcony do końca.

Plotki o tym, jakoby ekipa castingowa pracująca przy serialu zmierzała do naszego kraju, pojawiały się od dłuższego czasu. Okazało się, że było w nich coś więcej niż ziarno prawdy. Na razie nie wiadomo, o jakie role chodzi, ani czy finalnie ktoś z naszych rodaków pojawi się na planie zdjęciowym przed kamerą.

Na łamach portalu Twitter pojawiła się po prostu informacja o tym, że w Warszawie pojawiła się Sophie Holland, która zajmuje się castingiem do serialu Wiedźmin. W stolicy naszego kraju pojawiła się też jej asystentka, Faye Timby. Otwarte pozostaje pytanie, kogo konkretnie obie panie szukały.

https://twitter.com/SophHollandCast/status/1040652978804416513

Ciri z Polski? To wcale nie jest takie nieprawdopodobne.

Afera, która wybuchła w minionym tygodniu, obnażyła rasizm wśród licznych pseudofanów prozy Sapkowskiego – pisarza, który w swoich powieściach rasizmowi się jawnie sprzeciwiał. Okazało się bowiem, że w Ciri, czyli przybraną córkę Geralta, może wcielić przedstawicielka mniejszości etnicznej.

Dla wielu osób był to sygnał, że chociaż fani, a wraz z nimi twórcy serii gier Wiedźmin z CD Projekt RED, wyobrażali sobie Ciri z kart powieści jako osobę o jasnej karnacji, to Netflix postanowi zatrudnić do tej roli aktorkę o innym kolorze skóry niż biały. I wywołało to liczne nienawistne komentarze.

Pomijając już fakt, że nie byłoby w tym nic złego, bo Wiedźmin od Netfliksa jest adaptacja, to nawet jeśli plotka się potwierdzi, to wcale nie musi to oznaczać, że Ciri będzie czarnoskóra. Równie dobrze aktorka, klasyfikowana jako BAME, może być w końcu… Polką.

Wiedźmin Ciri

Na oficjalne potwierdzenie czy i kto z naszych rodaków zagra w The Witcher, pewnie jeszcze trochę poczekamy.

Casting do serialu Wiedźmin w Polsce dopiero się odbył. Trudno oczekiwać, że z dnia na dzień zostaną podjęte wiążące decyzje i podpisane stosowne umowy. Zwłaszcza przy tak istotnych rolach negocjacje mogą trwać bardzo długo, bo The Witcher ma szansę być emitowany przez Netfliksa przez wiele kolejnych lat.

Nie jest jednak wykluczone, że Lauren S. Hissrich swoją Ciri już wybrała dawno temu. Chociaż dopiero w tym miesiącu dowiedzieliśmy się, że w Geralta wcieli się Henry Cavill, to showrunnerka zdradziła, że aktor przekonał ją już wiele miesięcy wcześniej. Jako widzowie wciąż jednak jesteśmy trzymani w niepewności.

W kontekście informacji o angażu Cavilla, który już po pierwszych rozmowach z przedstawicielami Netfliksa zaczął w social media pokazywać, że jest fanem Wiedźmina, nie byłbym też zdziwiony, że cały ostatni szum związany z Ciri był zaaranżowany przez twórców serialu. Chciałbym się jednak mylić.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (17)

157 odpowiedzi na “Netflix szuka nowych twarzy do serialowego Wiedźmina. Odbył się casting w Polsce”

 1. Wiadomość o poszukiwaniach Ciri w Polsce jak widać powyżej nie wpłynęła na zmianę oficjalnego stanowiska Spiders Web w tej sprawie. Wręcz jeszcze bardziej umocniła kolektyw redakcyjny w poczuciu ideologicznej słuszności. Nowa narracja jest taka, że to właśnie w białej faszystowskiej Polsce na złość ksenofobicznym, rasistowskim antyfanom (nie znającym ani Le Guin ani Haldemana czy innego Silverberga) ludzie Netflixa zrekrutują czarnoskórą lub azjatycką Ciri. Jakiż to będzie policzek dla tego ciemnogrodu! I może nauczy odpowiednio czytać Sapkowskiego i fantastykę w ogóle.
  Biorę popcorn i czekam na kolejne komunikaty i przekazy dnia Spidersweb z frontu walki z rasizmem w kulturze i sztuce.

  • Milcz pseudofanie! :D Okazuje się, że mimo iż dorastałam z wieśkiem i znam sagę na pamięć, to jestem pseudofanem bo ośmielam się mieć odmienne zdanie w tej kwestii niż redakcja serwisu, niezły ubaw, poziom faktoidu :D

 2. Tak czytam te żale autora i wydaje mi się, że gdyby np. kręcono film o inwazji mongolskiej na Japonię z 1274 roku, to też nazywałby rasistami osoby, które wyrażałyby niezadowolenie planami obsadzienia w roli kluczowych postaci historycznych “mniejszości etnicznych” (np. niezbyt rdzennych dla tamtego rejonu murzynów).

  Ot, taką linię przyjęła redakcja, by być hiperliberalna i myślących inaczej wyzywać od myślozbrodniarzy.

 3. Rozbraja mnie Netflix tym co teraz robi, Polska jako mniejszość etniczna to tylko wybieg z powodu fck upu. Jaką mniejszością etniczną są Polacy w Polsce?
  Każdy oczekuje że będą trzymali się książki Czy to będzie Niemka czy Norweżka to nie ma znaczenia, ważne jest aby pasowała do wiedźmińskiego świata.

  “Afera, która wybuchła w minionym tygodniu, obnażyła rasizm wśród licznych pseudofanów prozy Sapkowskiego – pisarza,” Co to za tekst? pseudo dziennikarz, bloger obraża fanów za to że ci nie chcą zmian w prozie Sapkowskiego. Autor w tym momencie wrzucił do jednego rasistowskiego worka każdego kto się nie zgadza czyli azjatów, czarnych, białych, latynosów itd itd.
  Dziw że nie wrzeszczy o tym jak to naziści bojkotują Wiedźmina.

  Ten artykuł jest poniżej ludzkiej godności, hasła w nim zawarte są odrażające.
  Na koniec pozostawię autorowi do wysłuchania czarnego-białego rasistę, pewnie zwolennik Trumpa i Hitlera
  https://www.youtube.com/watch?v=R7MrrPEYwow

   • A czy wiesz że żyjemy w XXI wieku?
    Czy wiesz co napisałeś w tekście?
    Co ma piernik do wiatraka?
    Znasz pierwotne ogłoszenie Netflixa w sprawie Ciri?

    Zresztą twojego pytanie nie rozumiem, i co z tego jaką firmą jest netflix? Czym jest mniejszość etniczna i gdzie występuje? Gdzie należy jej szukać?

 4. Hańba! Żeby białe postacie grali biali ludzie. Trzeba to zmienić, wymieńmy się rolami wtedy będzie sprawiedliwie, a może i nadal nie? Może biali nie powinni grać żeby nikogo nie urazić. Jestem za tym żeby w przyszłości do filmów o czarnoskórych np. Michaelu Jacksonie (młodym) zatrudniano białego człowieka, a o starym ciemnoskórego, ojj jak by wtedy było pięknie i równo, a nie odwrotnie tak jak każdy rasista by chciał. Wstydźcie się rasiści, żeby Ciri biała była? Kto to widział, śmiech na sali. #sarkazm

   • Postać fikcyjna osadzona w realiach średniowiecznej Europy, gdzieś na słowiańskich ziemiach. Wskazują na to bronie, stroje, zamki itp. Zatem jak często można było spotkać tam murzyna czy Chińczyka?

    Kończ Pan, wstydu sobie oszczędź. Nawiązując do mojego powyższego postu – czytelnicy by się także mocno ździwili, gdyby np. w nowej ekranizacji “Shoguna” Jamesa Clavella wstawiono ni z tego ni z owego “przedstawiciela mniejszości” zamiast jednego z Holendrów lub nawet Mariko? Są to postacie fikcyjne (chociaż wzorowane na historycznych), ale ich “podmianka” na pewno by wzbudziła uzasadnioną konsternację. I tak właśnie się dzieje teraz, w przypadku “Wiedźmina”. Czy taką konsternację też nazwałby Pan rasizmem?

 5. Widać czytanie ze zrozumieniem to problem dla Autora; bo ludzie naprawdę nie hejtowali czarnoskórych tylko polit-poprawną filozofie „diversity” Netflixa, zakrzywiającą rzeczywistość wedle wzorów ideologii; pojawił się biały alfa-samiec Cavill to dla „równowagi” trzeba było dosypać koloru w inne postaci. Takie „balansowanie” to można było przepychać w futurystycznej „Ekspansji”…

 6. Cirilla miała oczy “jak trawa wiosną” i Miała wysokie czoło, regularne łuki brwiowe, cienkie skrzydełka nosa i długie palce… zielone oczy – to jest klucz do koloru skóry Ciri

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...