Peter Dinklage zapowiada największą bitwę w historii Gry o tron. Bitwa Bękartów to przy tym mała potyczka

News/Seriale 17.09.2018
Peter Dinklage zapowiada największą bitwę w historii Gry o tron. Bitwa Bękartów to przy tym mała potyczka

Peter Dinklage zapowiada największą bitwę w historii Gry o tron. Bitwa Bękartów to przy tym mała potyczka

Seriale HBO znane są z imponujących i drogich finałów. Żaden wcześniejszy nie będzie mógł się jednak równać z zakończeniem ostatniego sezonu Gry o tron. A zwłaszcza ostateczną bitwą. Nawet wcielający się w Tyriona Lannistera Peter Dinklage jest pod wrażeniem.

Gra o tron to produkcja nie do podrobienia. Trudno sobie wyobrazić, by w najbliższych latach na rynku telewizyjnym miał się pojawić drugi serial o porównywalnym rozmachu i sile przebicia. To zwyczajnie zbyt drogie przedsięwzięcie. Może tylko Amazon z zapowiedzianą produkcją ze świata Władcy Pierścieni zdoła wejść na podobny pułap.

Widać to choćby po scenach batalistycznych z poprzednich sezonów Gry o tron. To niesamowicie skomplikowane przedsięwzięcia, do którego zatrudnionych zostaje dziesiątki statystów (w tym polski aktor Paweł Sakowski). Wrażenie robią także efekty specjalne, tak dalekie od tego co znamy jako telewizyjny standard. Nie od dzisiaj wiadomo jednak, że ostatni sezon serialu HBO ma wielokrotnie pobić to, co widzieliśmy do tej pory.

Gra o tron sezon 8 – kiedy premiera

gra o tron bitwy

Kit Harington przyznał, że zakończenie Gry o tron będzie niezwykle kontrowersyjne. Na pewno nie zabraknie przede wszystkim największego wyróżnika produkcji, czyli wysokiej liczby śmiertelności. Podczas wspólnego czytania scenariusza finałowego odcinka aktorzy płakali i bardzo mocno przeżywali los swoich postaci. Fabularne sploty to jedno, natomiast epickość produkcji finałowej bitwy to coś jeszcze innego.

Właściwie każdy sezon serialu Gra o tron zaprezentował widzom choreograficznie skomplikowaną i wizualnie imponującą bitwę.

Dość wspomnieć Czarny Nurt, spalenie floty Stannisa, atak na Mur i Czarny Zamek, a przede wszystkim Bitwę Bękartów. Zdaniem Petera Dinklage’a wielkie starcie z ostatniego sezonu będzie czymś nieporównywalnym nawet z Bitwą Bękartów. Na premierze swojego nowego filmu I Think We’re Alone Now aktor został zapytany o to, czy to słynne starcie może zostać pobite:

O mój Boże, tak! I jeszcze trochę więcej. Czeka was coś niesamowitego. Naprawdę.

Wciąż nie wiadomo dokładnie, kiedy Gra o tron powróci na antenę HBO. Włodarze stacji mówią o wiośnie 2019, ale doniesienia medialne sugerują, że ten termin może się opóźnić. Trudno się jednak temu dziwić, skoro czeka nas tak niepowtarzalne doświadczenie. Lepiej by HBO wykonała to najlepiej niż się da, zamiast niepotrzebnie się śpieszyć.

Teksty, które musisz przeczytać:

Tak mogła wyglądać „Gra o tron”. W sieci są fragmenty nowej książki o kulisach powstania serialu

„Gra o tron” to serial, który jest wspominany przez widzów tak z nostalgią czy sentymentem, jak i olbrzymią złością. Wszystko przez ostatnie sezony, które w dużej mierze zniszczyły legendę serialu. Nie oznacza to jednak, że wcześniej produkcja przebiegała bez problemów. Potwierdza to nowa książka „Fire Cannot Kill a Dragon: Game of Thrones and the Untold … Continued

Artykuł/Książki 15.09.2020

Dołącz do dyskusji (4)

23 odpowiedzi na “Peter Dinklage zapowiada największą bitwę w historii Gry o tron. Bitwa Bękartów to przy tym mała potyczka”

  1. długie sceny batalistyczne są wyjątkowo nudne. To bittwę bękartów w GoT prostu przeskoczyłem. W Hobbicie nie mogłem wiec pozostało mi tylko ziewanie.

      • Trzeci hobbit był znacznie znacznie gorszy. Władca pierścieni to 3 grube tomy upchnięte w trzech odcinkach. Dało się przeżyć. Hobbit to w sumie cienka dość książeczka rozciągnięta do 3 odcinków. Tam finałowa bitwa napuchła do jakiś monstrualnych rozmiarów. to była mordęga….

        • Dla ciebie nudne, a dla mnie ciekawe. Chociaż już bym wolał powrót świetnych postaci i wątków niż płaska fabułę w stylu zjednoczmy swoje siły by pokonać zło powlekaną świetnymi bitwami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...