Showmax poszerza ofertę seriali kryminalnych. Tajemnice Laketop od dziś na platformie

News/Seriale 14.09.2018
Showmax poszerza ofertę seriali kryminalnych. Tajemnice Laketop od dziś na platformie

Showmax poszerza ofertę seriali kryminalnych. Tajemnice Laketop od dziś na platformie

Polska platforma VoD nie ma łatwego życia. Hitowy serial Rojst sprawił jednak, że Showmax może się pochwalić ostatnio dobrą prasą. Już dziś do serwisu trafią dwa sezony australijskiej produkcji Tajemnice Laketop.

Tajemnice Laketop (Top of the Lake) to mini-serial kryminalny będący australisko-brytyjską koprodukcją. Główną bohaterką produkcji jest detektyw Robin Griffin, grana przez Elisabeth Moss (znana również z Opowieści podręcznej). Kobieta w pierwszym sezonie bada sprawę zaginięcia dwunastolatki. Dziewczyna była w ciąży, co nie podobało się mieszkańcom nowozelandzkiego miasteczka.

Drugi sezon produkcji o podtytule China Girl nadal śledzi losy Griffin, ale tym razem w trakcie późniejszego śledztwa w mieście Sydney. Kobieta musi odkryć tożsamość niezidentyfikowanej kobiety, której ciało zostało znalezione na plaży.

Oba sezony liczyły po sześć odcinków.

Serial zdobył pozytywne recenzje. Krytycy chwalili ciężką atmosferę produkcji i piękne zdjęcia. Elisabeth Moss otrzymała z kolei Złotego Globa dla najlepszej aktorki w miniserialu lub filmie telewizyjnym. Nie wiadomo póki co, czy dojdzie do produkcji trzeciej odsłony. Między premierą pierwszych dwóch sezonów była jednak aż czteroletnia przerwa.

To niejedyna hitowa produkcja we wrześniowej ramówce Showmaksa. Najwięcej o polskiej platformie mówi się ostatnio w kontekście serialu Rojst. Produkcja doczekała się peanów ze strony recenzentów. Trudno się jednak temu dziwić, skoro w jego tworzeniu brały udział tak mocne nazwiska jak Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik.

Serial Tajemnice Laketop jest już dostępny na platformie Showmax.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...