Bagno wciągnęło wszystkich. Już dziś finałowy odcinek serialu Rojst na Showmax Polska

News/Seriale 14.09.2018
Bagno wciągnęło wszystkich. Już dziś finałowy odcinek serialu Rojst na Showmax Polska

Bagno wciągnęło wszystkich. Już dziś finałowy odcinek serialu Rojst na Showmax Polska

Rojst to jeden z najlepszych polskich seriali, jakie widzieliśmy w tym roku (wciąż waham się, czy wygrywa z Krukiem). Dzisiaj premierę ma ostatni, 5. odcinek serialu. Wątpliwości przed finałem było wiele. Już teraz możecie je rozwiać.

Zachwycałam się niedawno, że rok 2018 jest przełomowym czasem dla polskich seriali. I przyznajcie, że trudno temu zaprzeczyć – świetna premiera serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku, teraz Rojst, który ocieka gęstym klimatem i wciąga od pierwszego odcinka. Przed nami Nielegalni od Canal+, którzy będą mieć premierę w październiku 2018 roku, 1983, pierwszy polskojęzyczny serial Netfliksa, który reżyserują Agnieszka Holland i Kasia Adamik, Znaki od AXN, kryminalna produkcja rozgrywająca się w Górach Sowich czy Ślepnąc od świateł HBO, na podstawie powieści Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Tak, jest tego sporo.

Nie sposób jeszcze stwierdzić, jak nas tle tych wszystkich tytułów wypadnie Rojst, ale po czterech dotychczasowych odcinkach muszę podtrzymać moją opinię – polscy twórcy mają się czego obawiać.

rojst showmax

Polski serial Showmaksa jest na wysokim poziomie, zarówno jeśli chodzi o przedstawioną historię, jak i kreacje aktorskie. Andrzej Seweryn w roli Witolda Wanycza, dziennikarza z przeszłością i Dawid Ogrodnik jako młody, początkujący dopiero pismak, są rewelacyjni i autentyczni. Jan Holoubek stworzył naprawdę świetną opowieść z pięknymi kadrami i genialną muzyką, która przenosi nas do lat 80. jednym dźwiękiem.

Po 2. odcinku serialu Rojst w mojej głowie kłębiło się mnóstwo pytań. Część z nich wciąż nie daje mi spokoju.

Już teraz możemy poznać na nie odpowiedzi, choć nie jest powiedziane, że wszystkie wątki zostaną wyjaśnione. Mam jednak nadzieję, że najważniejsze niewiadome, czyli to, kto odpowiada za śmierć Grochowiaka i prostytutki Lidki, czy nastolatkowie na pewno sami popełnili samobójstwo (znamy już poniekąd ich motywy) oraz o co chodzi z tajemniczym lasem, zostaną wyjaśnione.

Zobacz finałowy odcinek serialu Rojst w Showmax Polska.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

18 odpowiedzi na “Bagno wciągnęło wszystkich. Już dziś finałowy odcinek serialu Rojst na Showmax Polska”

  1. Pani Joanno, czy serial w którym patrzysz na bohatera w grubych okularach w złej stylizacji i myślisz: to pewnie wariat i zabójca na prawdę może być dobry? Kiedy po 5 minutach myślisz sobie: o rany, byle nie okazało się ze ten kolega głównego bohatera to przewidzenie, nie możesz zrozumieć jak ktoś ze skręconym prawie karkiem został policjantem, naprawdę stawia Pani na równi z rojstem? Nie ze rojst jest genialny, ale kruk jest naprawdę bardzo złym serialem.

  2. Obejrzałem już ostatni odcinek. Serial z całą pewnością warto zobaczyć, dowód na to, że w Polsce powstają dobre produkcje. Ale mimo to uważam, że twórcy nie wykorzystali pełnego potencjału serialowego świata, który stworzyli. I jako drobny minus uważam trochę nieładny chwyt marketingowy w postaci pana Fronczewskiego, który w prologu został przedstawiony jako główny bohater, a w serialu pojawia się na ekranie dwa razy w mało znaczących scenach. Ale w skali 1-6, mocną czwórkę Rojstosi wystawię.

  3. “Rojst to jeden z najlepszych polskich seriali, jakie widzieliśmy w tym roku (wciąż waham się, czy wygrywa z Krukiem)”
    Hahaha! Niezbyt to dobrze świadczy o kondycji polskich seriali!
    Mam nadzieję, że oba tytuły zmiecie “Pułapka” z Kuleszą. Obejrzałem pierwszy odcinek i bardzo mi się podobał. Ale w sumie pierwsze odcinki Kruka i Rojsta też były świetne, a potem stoczyły się na dno absurdu i niechlujstwa.
    Niestety “Pułapka” jest z TVN, więc znając tę stację, jestem pewien obaw, co do sensownego zakończenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...