Twórcy South Park powariowali – nawołują do skasowania serialu

News/Seriale 13.09.2018
Twórcy South Park powariowali – nawołują do skasowania serialu

Twórcy South Park powariowali – nawołują do skasowania serialu

Animowane seriale satyryczne to amerykańska specjalność. Programy tego typu emituje Netflix, Fox, a nawet HBO. Do zacnego grona z nowym, 22. sezonem powraca South Park. Twórcy serialu postawili jednak na nietypową akcję promocyjną pod hashtagiem #cancelsouthpark.

South Park to legendarna animacja autorstwa duetu Trey Parker i Matt Stone. Pierwszy sezon produkcji został wyemitowany na antenie Comedy Central w latach 1997-98. Od samego początku serial stawiał na szokowanie odbiorców oraz ostry, niepoprawny politycznie humor. W kolejnych sezonach twórcy systematycznie zwiększali liczbę mieszkańców tytułowego miasteczka. South Park coraz mocniej koncentrował się też na komentowaniu bieżących wydarzeń politycznych, społecznych i kulturowych.

Ostatnich kilka lat to okres wzmożonych zmian. South Park przestał być nadawany w dwóch blokach na początku i końcu roku. Parker i Stone zmniejszyli liczbę odcinków przypadających na jeden sezon i spróbowali swoich sił w opowiadaniu jednej, fabularnie połączonej historii. Efekty tych zmian nie zawsze były równie dobre jak tego oczekiwano.

South Park sezon 22 – kiedy premiera?

Przed 21. sezonem twórcy zapowiedzieli, że South Park wraca do korzeni i nie będzie dłużej parodiować polityków, takich jak Donald Trump. Miało być więcej czarnego humoru oraz odcinków skoncentrowanych na czwórce przyjaciół (Stan, Kyle, Kenny, Cartman). Okazało się finalnie, że Stone i Parker nie do końca dotrzymali tej obietnicy.

Jak będzie to wyglądać w najnowszym sezonie produkcji? Pomysłodawcy South Parku są znani z tego, że lubią utrzymywać szczegóły fabularne swojej produkcji w dużej tajemnicy (po części dlatego, że serial tworzony jest na bieżąco, tydzień po tygodniu – w przeciwieństwie np. do produkcji Netfliksa). Tym razem są jednak jeszcze bardziej tajemniczy niż zwykle. Nowy sezon jest promowany hasłem #cancelsouthpark oraz filmikiem opisującym życie w USA.

Ameryka stoi na rozdrożu dróg. Co teraz zrobimy? #cancelsouthpark

Oficjalny kanał serialu na Twitterze odpowiada na pytania zaskoczonych fanów, zapowiadając z radością, że likwidacja South Parku to doskonały pomysł. Oczywiście, to tylko kampania marketingowa. Ciekawe jednak na ile będzie miała wpływ na rzeczywisty wygląd 22. sezonu. Czyżby produkcja miała uderzać jeszcze mocniej w meta humor? A może hasło dotyczy nie serialu, lecz miasteczka w stanie Colorado? Czyżby Pan Garrison (czyli serialowy Trump) chciał zniszczyć swój dawny dom?

South Park powraca z nowym sezonem już 26 września 2018 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...