To nie żart. Maciej Orłoś zostanie YouTuberem

News/YouTube 12.09.2018
To nie żart. Maciej Orłoś zostanie YouTuberem

To nie żart. Maciej Orłoś zostanie YouTuberem

Już w najbliższy poniedziałek społeczności YouTube’a przybędzie nowy brat. To stary wyga dziennikarstwa i telewizji. Czy taki profesjonalista jak Maciej Orłoś odnajdzie się w dzikim zachodzie mediów, jakim jest wspomniany YouTube?

Nie wiem jak wy, ale osobiście nie wyobrażałem sobie chwili, w której zobaczę weterana polskiej telewizji proszącego o suby i łapki w górę. Nadal jest szansa, że nie zobaczę – wszak nie mamy jeszcze pojęcia jak Maciej Orłoś będzie prowadził swój autorski kanał na YouTube.

Maciej Orłoś nie będzie robił wszystkiego sam. Jego kanał tworzony będzie we współpracy z siecią partnerską Video Brothers. Producentami są Orłoś Studio i Agencja Show Central. Za realizacje i montaż odpowiada firma Sky Video.

Autorski kanał Macieja Orłosia na YouTube – czego się spodziewać?

Na razie, trudno powiedzieć. Jak czytamy w notce prasowej, prezenter nie chce już tylko gościć u innych YouTuberów. Jego autorski kanał ma opowiedzieć… o nim samym. Maciej Orłoś ma nas zabrać w podróż po swojej karierze dziennikarskiej, ale także obecnej i wcześniejszej drodze zawodowej. Mamy się spodziewać niepublikowanych wcześniej w polskich mediach materiałów, w tym ujawniających kulisy pracy, jaką wykonywał i nadal wykonuje.

Na kanale mamy spodziewać się zarówno tradycyjnych vlogów, jak i wywiadów czy relacji zza kulis pracy dziennikarza. Pierwszy materiał ma pojawić się dokładnie 17 września 2018 o godzinie 17:00. Kanał już teraz jest aktywny, znajduje się na nim nawet krótka zapowiedź:

Maciej Orłoś to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskiej telewizji. Zasłużenie.

Dziennikarz prowadził jeden z ulubionych programów informacyjnych Polaków – mowa tu o nadawanym przez TVP Teleekspresie – od 15 czerwca 1991 r. Współprowadził też weekendowe wydania Wiadomości TVP od 1998 r. Z czasem zaczął się też pojawiać w innych miejscach: prowadził programy Oko w oko, A to Polska właśnie!, Trochę kultury, Pociąg do kultury i Coolturę a także wiele innych.

Na skutek różnic światopoglądowych rozstał się dwa lata temu z TVP i dołączył do zespołu Wirtualnej Polski. Tam prowadził serwis informacyjny #dziejesie, a później Orłoś Kontra. 1 kwietnia 2018 r. zakończył jednak współpracę z tą cyfrową telewizją.

Czy sprawdzi się jako YouTuber? Jestem przekonany, że tak. To ciekawa osobowość, która samą swoją prezencją na ekranie rodzi zainteresowanie i szacunek. Na pewno będę chciał się przekonać, czy mam rację. Was zdecydowanie też do tego zachęcam.

Foto: Łukasz Sztuka, Sky Video.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

4 odpowiedzi na “To nie żart. Maciej Orłoś zostanie YouTuberem”

  1. Mam nadzieję że wpłynie to pozytywnie na jakość polskiego YouTube.
    Natomiast mam bardzo duże obawy że:
    A) jest to chęć zawładnięcia internetem przez pewne grupy wpływu / polityczne
    B) chęć przejęcia rynku przez koncerny medialne bo yt stał się realną konkurencja
    C) oba powyższe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...