Showrunnerka Wiedźmina od Netfliksa znika z Twittera po fali hejtu. Powodem mogą być komentarze dotyczące Ciri

News/Seriale 12.09.2018
Showrunnerka Wiedźmina od Netfliksa znika z Twittera po fali hejtu. Powodem mogą być komentarze dotyczące Ciri

Showrunnerka Wiedźmina od Netfliksa znika z Twittera po fali hejtu. Powodem mogą być komentarze dotyczące Ciri

Kolejna osoba ze świata show-biznesu ogłosiła przerwę od Twittera. Tym razem chodzi o Lauren S. Hissrich, showrunnerkę serialu Wiedźmin. Powodem jej decyzji mogą być negatywne komentarze odnośnie wyboru aktorki do roli Ciri.

W dobie mediów społecznościowych ludzie świata filmu są szczególnie narażeni na krytykę ze strony potencjalnych widzów. Niejednokrotnie nawet pozornie błahe decyzje mogą mieć bardzo przykre konsekwencje. Internauci nie stronią bowiem od obraźliwych i wulgarnych komentarzy, często posuwając się nawet do otwartych gróźb pod adresem danej osoby.

Przekonaliśmy się o tym choćby przy okazji Ostatniego Jedi. Na reżysera Riana Johnsona spadła masa krytyki, często kompletnie nieuzasadnionej. Podobnie było z Kelly Marie Tran, która wcieliła się w Rose. W wyniku wielkiej fali hejtu na tle rasowym aktorka opuściła media społecznościowe. Teraz na taki krok decyduje się showrunnerka Wiedźmina.

Lauren S. Hissrich na jakiś czas rozstaje się z Twitterem.

Producentka jako powód podała prace nad scenariuszem serialu, jednak wspomniała także o nienawiści, jaką można spotkać na portalu. Ostatnio pod adresem Hissrich wylało się mnóstwo hejtu, którego przyczyną jest ogłoszenie poszukiwań aktorki z mniejszości etnicznej do zagrania Ciri. Fani Wiedźmina przypominają, że w książkach i grach bohaterka jest biała.

Taka wizja nie spodobała się wielu internautom, którzy mówili o “poprawności politycznej”, a niektórzy nawet nazwali sytuację rasistowską. Niektórzy przypomnieli także wpis Hissrich z maja, w którym zarzekała się, że nie będzie wprowadzać żadnych zmian w zakresie etniczności, płci czy kulturowego dziedzictwa bohaterów.

O ostatecznym wyborze aktorki powinniśmy przekonać się już niedługo.

Według nieoficjalnych informacji zdjęcia do Wiedźmina mają ruszyć na początku listopada. Sam serial pojawi się na Netfliksie w przyszłym roku. To oznacza, że formowanie obsady powinno wkraczać w zaawansowaną fazę. Mimo to na razie pewne jest tylko to, że Geralta zagra Henry Cavill.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (95)

108 odpowiedzi na “Showrunnerka Wiedźmina od Netfliksa znika z Twittera po fali hejtu. Powodem mogą być komentarze dotyczące Ciri”

 1. Internetu można używać tak pożytecznie – do nauki nowych rzeczy, poznawania świata, odkrywania tajemnic kosmosu, szlifowania języka…

  A i tak dla wielu osób służy on głownie do wylewania swoich żalów, wściekłości oraz pomyj na głowy innych ludzi. Przykre to.

  • Jest akcja (bardzo głupia) to jest i reakcja, wg obie strony mają prawo mówić co im się podoba, więc jak lewactwo wyskakuje z czymś bardzo głupim (i zaczyna cały shitstorm), to dlaczego nagle ich przeciwnicy są tymi złymi, bo reagują? To nie tak, że jak ich zignorujemy to problem zniknie, wręcz przeciwnie, dostaną tylko paliwa (im wystarczy, że marynują się we własnym sosie i od czasu do czasu do gromadki dołączy kolejna owieczka, i tak rosną w siłę) i zaraz będzie coś jeszcze bardziej ekstremalnego na tapecie.

   Wiń lewacto, bo to oni zawsze zaczynają bójkę…

     • Niestety, dla niektórych wszystko co inne to jest już lewactwo :D

      A bez poprawności politycznej żadne społeczeństwo nie mogłoby istnieć. Ta poprawnośc polityczna podpowiada nam, że nie zawsze należy mowić dokładnie to, co się myśli, żeby uniknąć konfliktów i starać sie jakoś koegzystować.

    • Wg niepotwierdzonej plotki (netfilx zazwyczaj nie komentuje, no ale czarnego Achillesa dostaliśmy…) Ciri ma być BAME (wszystko, tylko nie biała).

     • Niepotwierdzone plotki i od razu wielka gównoburza w necie :D

      A ostatecznie wyjdzie, że im chodziło o jakąś słowiankę…

     • Może i tak, ale jak pisałem, Achillesowi już się dostało. Nie trudno o kolejną taką zmianę z nimi (a szkoda, netflixa lubię).

 2. I tak pewnie zrobią co będą chcieli, no bo po co liczyć się z potencjalnymi widzami czy dotrzymywać słowa? Według mnie hejt w tym wypadku jest w pełni uzasadniony (oczywiście rozsądny i kulturalny). Jeśli ktokolwiek może realnie wpłynąć na wybór aktorki to właśnie będzie to masa krytykujących takie “zabiegi” internautów. Jak będzie pewnie niedługo się dowiemy ale powinni liczyć się z konsekwencjami tej wręcz nachalnej, zupełnie zbędnej poprawności politycznej.

  • “I tak pewnie zrobią co będą chcieli” i bardzo dobrze, nie należy ulegać przed bandą prymitywów którzy głośno szczekają tylko w internecie.

   Jak komuś się jakaś decyzja nie podoba to uwaga uwaga: nie ogląda albo kulturalnie wchodzi w polemikę. Jak ktoś wylewa szambo z powodu decyzji aktorskiej to tylko daje mi motywację, żeby tak dalej robić

   • Czyli deklarowanie jednego a robienie czegoś innego jest w porządku tak? Poza tym wrzucanie do jednego worka czystego hejtu i konstruktywnej krytyki jest przynajmniej nie na miejscu. Rozumiem, że ty lubisz być robiony w wała tak jak probują zostać zrobieni fani Wiedźmina ale nie utożsamiaj tego z prymitywizmem.

     • Biorąc pod uwagę postępowanie “autora” twoja definicja “pojęcia” musi być bardzo interesująca.

     • No wiadomix, na pewno koleś z pucykiem kony wie lepiej od Sapka jak powinien wyglądać serial Wiedźmin.

     • No tak, bo to Sapkowski wystosował komunikat o tym, że nie ugnie się liberalizmowi a potem nagle robi coś zupełnie innego. Uciekasz się do wycieczek osobistych zamiast merytorycznie podyskutować.

     • “nie ugnie się liberalizmowi” – umarłem ze śmiechu

      nie da się merytorycznie dyskutować gdy rozmowa jest na poziomie gąbki – ty wiesz lepiej od Sapkowskiego i autorów serialu. ot co

     • Odnoszę się tylko i wyłącznie do tego, że najpierw deklarują jedno a potem robią drugie a ty odnosisz się do wszystkiego tylko nie do tego.

     • Ale jakie to ma znaczenie skoro najpierw piszą, że ma nie być BAME a potem nagle ma być? Kończę tutaj dyskusję bo szkoda mi na to czasu. Żyj sobie w swoim świecie, w którym masz rację.

     • Sprawdź sobie w słowniku oxforda. Jasno jest określone minority ethnic dotyczy wyłącznie nie-białych społeczności. Gdyby tak nie było to nie byłoby takiego określenia bo oznaczałoby wszystkich ludzi na ziemi bo każdy należy do jakiejś społeczności o specyficznej etnice (wystarczy rozumieć znaczenie tego słowa).

      Także podsumowując:
      rasistowskie i niepoprawne politycznie było wlasnie wymaganie przynależności do BAME aktorek startujących w castingu, bo wykluczało białych, a chyba biała rasa nie jest wg ciebie jakaś gorsza?

      Prawdę powiedziawszy gdyby wymagania castingowe opisali za pomocą cytatów z książki opisujących wygląd Ciri i jej wiek z przypisami wyjaśniającymi gdzie i w jakiej książce te cytaty są i określając maksymalny faktyczny wiek aktorki to nie byłoby w ogóle tej całej sprawy.

     • Gdzie w sadze masz opis wyglądu Ciri jako osoby o białym kolorze skóry? Cytat pls, bo z tego co pamiętam masz podane tylko kolor oczu i włosów.

     • Skoro największe pojęcie ma Sapkowski, który jasno i konkretnie przedstawił wygląd bohaterki w swoich księżackich, to po co bijesz pianę?

     • Skoro największe pojęcie ma Sapkowski i nie widzi problemu w castingu np. hiszpanki albo mulatki – to czemu ty bijesz pianę. xD

     • Kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz:
      ” Netflix starał się włączyć moją osobistą opinię do produkcji, a moja osobista opinia jest taka, że nie wiem i nigdy nie chciałbym nic wiedzieć o tej produkcji.”
      To jest cytat z wypowiedzi Sapkowskiego

     • No i pokaż mi gdzie Sapkowski komentuję tę całą “aferę” – że domaga się białej jak śnieg aktorki. hmmm

     • Wcześniej piszesz, że “Sapkowski i nie widzi problemu w castingu np. hiszpanki albo mulatki” a teraz domagasz się dowodu, że “domaga się białej jak śnieg aktorki”? Może sam wpierw dowody przedstawisz, bo niestety cała twórczość Sapkowskiego działa przeciw twojej teorii.

 3. JAKI QRWA HEJT? Wyrażanie własnego zdania to hejt? A dlaczego ma mi sie podobać fakt, że jakiś/jakaś PPP (politycznie poprawny poyeb) wpadł na ten poroniony pomysł z Ciri?

  • Niestety, mamy teraz takie czasy, że konstruktywna krytyka przegrywa.. wszystko z góry jest traktowane jako hejt, przez co nie można już się nawet wobec czegoś negatywnie wypowiedzieć :/

   • Konstruktywna krytyka nie przegrywa. Ona jest zawsze na propsie. Tylko niestety bardzo wielu internautów nie potrafi uzasadnić swojego zdania i zamiast tego życzy oponentowi rychłego zgonu.
    Mi tam wsio jakiego koloru będzie Ciri, wolę żeby była czarna niż żeby ją Agnieszka Kaczorowska grała, ale rozumiem, że wiele osób może mieć z tym problem. Spoko. Tylko uzasadnienie “a bo amerykańce wszędzie wcisną poprawność polityczną” to nie jest dla mnie konstruktywne uzasadnienie własnego zdania, bo nie wynika z niego dlaczego Ciri nie mogłaby być np. Azjatką.

     • Dlaczego mieliby się tłumaczyć z czegokolwiek przed Sapkowskim? Sprzedał prawa i jak sam określił, nie chce mieć nic wspólnego z serialem. Słyszałeś o tym, czy piszesz bzdury dla zwykłego trollingu?

     • Myślę, że gdyby rzeczywiście taki wybór został dokonany to i uzasadnienie by się pojawiło. Zauważ, że nawet do końca nie ma pewności czy te ogłoszenie było prawdziwe.

     • Masz rację. Coraz więcej głosów pojawia się że to jest fejk. Z jednej strony brak dementi lub potwierdzenia że strony producenta, z drugiej nigdy nie wypowiadali się przed zapadnięciem konkretnych decyzji, jak np ws. Geralta. No cóż, pożyjemy zobaczymy.

  • Jeżeli używasz słów “politycznie poprawny poyeb” to jednak wątpię w to, że kulturalnie wyrażasz swoje opinie. Nieważne jak konstruktywna krytyka by była. jak używasz przekleństw to automatycznie jest to hejt.

   • Może dlatego, że konstruktywna krytyka do takich osobników nie dociera?

    I powiadasz, ze automagicznie :) jest to hejt? A co innego można powiedzieć o delikwencie, który twierdzi że płeć to kwestia wyboru? Albo o osobniczkach płci żeńskiej (ależ ze mnie seksista) które po trzydziestu latach przypominają sobie, że podobno kiedyś tam były molestowane? A przypomniały sobie, bo to teraz modne :>
    No dobra, mógłbym napisać PPD (politycznie poprawni durnie). Ale jak znam życie i tak zaraz znaleźliby się tacy, którzy zakwalifikowaliby to jako hejt xD
    Pamiętam jeszcze czasy kiedy zamiast PP ludzie posługiwali się zdrowym rozsądkiem. I teraz pytanie: co poszło nie tak? Jak to się stało że możesz wcisnąć ludziom największą durnotę, byle tylko była opakowana w ładnie brzmiące, okrągłe słowa bez żadnego znaczenia? :(
    Oczywiście wszystko pod hasłem tak zwanego :”postępu”

    Starsza Ksiegowa

 4. Co wy macie z tą poprawnością polityczną? Po prostu kasa musi się zgadzać i chcą trafić w szerszy target? Biała rasa jest na wymarciu i nie jest to grupa na której należy opierać przyszłościowy biznes.

  • A co im szkodzi zaprezentować serial przedstawiający właśnie (dla odmiany) kulturę białej rasy gdzieś z europy? Naprawdę w Ameryce jest tak ksenofobiczna widownia, że nie będzie chciała tego oglądać?

    • >W prawie każdym serialu jest niebiały. A czemu nie robią ekranizacji powieści gdzie głównym bohaterem jest np murzyn to nie wiem. Mało to jest czarnoskórych pisarzy którzy tworzą historie które można nagrać? Ewentualnie stworzyć jakiś motyw tak całkiem od podstaw?
     >wyłącznie.

   • ale gdzie Ty masz biala rase w srodkowej/wschodniej europie? (jesli uznamy ze Wiedzmin delikatnie czerpie z tej kultury…)

    Ciri powinna byc grana przez Romke, Turczynke, kogos podobnego !! :)

    • I byś sie mocno zdziwił bo wśród rdzennych Turków jest wiele blondynek z niebieskimi oczami które są dodatkowo skośne jak u Mongołów więc kojarzenie Turków z arabami, ciemną cerą i czarnymi włosami jest z deka błędne.

     • to jak pisalem, Romka.
      nie chodzi mi tu o czepianie sie (jak Ty),
      tylko o to zeby sobie nie wyobrazac ‘starodawnej Polski’ jako kraju idealnie bialych ludzi

  • Jaki szerszy target? Wystarczy spojrzeć na to co się dzieje w internecie. Pomysł jest krytykowany przez fanów i to niezależnie od koloru skóry. Oczywistym jest, że chcą zrobić dobrze wszelkim dziwadłom spod znaku SJW. Czy jednak jest to target na tyle szeroki, że pokryje ewentualne straty wynikające z tej afery?

     • To, że Netflixa może nie obchodzić zdanie jakiejś części fandomu. Dla nich liczy się ich przeciętny użytkownik. Zresztą nazywanie ludzi, którzy nie mają problemu z obsadą “dziwadłami” xD.

      Niewidzialna ręka wolnego rynku pokazuje faka internetowym szczekaczom.

     • Nie niewidzialna ręka rynku, tylko widzialna ręka dziwadeł wskazujących kierunek bzdurnie pojmowanej politycznej poprawności. Niewidzialna ręka rynku pokaże co sądzi dopiero gdy serial powstanie i spłyną pierwsze informacje o oglądalności.

     • Z niecierpliwością czekam na wyniki oglądalności, wtedy dopiero dupy rasistów pękną. xD

      Diluj z tym, że netflixa nie musi obchodzić twoje zdanie.

     • Oczywiście, że nie. Ale obchodzą go moje pieniądze, które wydaję miesięcznie na abonament. Określanie rasistą kogoś, kto sprzeciwia się sztucznej, niczym nie uzasadnionej, zmianie koloru skóry postaci, jest, delikatnie pisząc, zwyczajną hipokryzją…

     • Ależ oczywiście nie. Jednak nie będzie o tym decydował jakiś nic nieznaczący anon z internetu :)

     • Ależ ja mam gdzieś co zrobisz – to ty “straszysz” netflixa że odejdziesz bo ci się domniemana obsada nie podoba. xD I jestem prawie pewny, że nie odetniesz netflixa od swojego abonamentu i jedyne co będzie to biadolenie w sieci.

     • Ależ czytanie ze zrozumieniem jest trudną sztuką, prawda? Napisałem, że Netflixa obchodzą moje pieniądze, a co tam sobie dopowiedziałeś w kolejnych komentarzach to już twój problem… :)

     • O BORZE! ŚMIOM w fikcyjnym serialu na podstawie fikcyjnej książki zmodyfikować fikcyjną postać! KONIEC ŚWIATA!
      A ja mam to w dupie, oby serial był dobry. Czornego Bonda też poprę, bo to nawet nie drugorzędna kwestia.

     • Skoro masz to w dupie, to po co to czytasz i komentujesz, siląc się na kiepska ironię? Normalny człowiek mając coś w dupie zwyczajnie pomija i przechodzi nad tym do porządku dziennego.

     • Czytaj ze zrozumieniem. W dupie mam kto zagra Ciri, nie mam w dupie tej dyskusji, inaczej nie komentowałbym ;-)

     • Ergo? Kto zagra Ciri… A jeszcze parę postów wyżej pisałeś, że masz w dupie kolor skór i czarnego Bonda też poprzesz.

     • To czemu w black panther głównej postaci nie zagrał biały czy żółty? Przecież to fikcyjna postać w fikcyjnym kraju w jakimś GUPIM komiksie ?

     • Cóż, wydaje mi się, że gdyby Ciri nazywała się “White Ciri” to raczej nikt by nie kombinował.

     • Tia…
      Heimdal – nordycki Bóg: Idris Elba
      Roland – opisany jako białas: Idris Elba
      Achilles: Grek: David Gyasi
      Nie byłbym tego taki pewien, niestety.
      Ponadto “black” w tytule odnosi się do stroju raczej, nieprawdaż ? I jest dziedzicznym tytułem (nazwą? Funkcją?). Więc tak jak nikt nie wymaga od korpusu żółtych latarni składania się tylko z azjatów (co w sumie byłoby mega zabawne) tak czarna pantera nie musi być czarnoskórym ;)

     • “Określanie rasistą kogoś, kto sprzeciwia się sztucznej, niczym nie uzasadnionej, zmianie koloru skóry postaci, jest, delikatnie pisząc, zwyczajną hipokryzją” Jak najbardziej jesteś rasista. Osoba która nie jest rasista ma na to wywalone jaki kolor skoryy ma aktor grający jakas postac.

     • Nie drogi kolego, rasista to osoba przyjmująca wyższość jednych ras nad innymi. I teraz odnieś sobie to do sytuacji z artykułu.

     • Zdefiniuj dziwadła. Bo używasz tego słowa, ale kontekst jest co najmniej z dupy. Inne kolory skóry niż biała to nie dziwadło. Tacy ludzie (UWAGA!) istnieją i chodzą po ziemi. To nie jest dziwne. Wiec porzuć swój rasizm i zacznij dyskutować jak należy.

     • Nie dopowiadaj sobie tego, czego w żaden sposób nie napisałem. Ale dobrze, niech ci będzie, zdefiniuję, bo masz widoczny problem z tym pojęciem: dziwadła spod znaku sjw są to osoby węszące rasizm w każdym aspekcie życia i w każdej internetowej dyskusji. Nie ma tu znaczenia kolor skóry.

 5. Macie miśki wpisy i nagrania innych osób niż białe.
  Problemem nie jest zróżnicowanie a celowe zastępowanie, lekką patologia było kiedyś to że czarny ginie zawsze pierwszy, teraz patologią jest wrzucanie zazwyczaj czarnych jako bohaterów walczących ze złym zazwyczaj białym ciemiężycielem.
  Tłumaczenia takiego postępowania też są irracjonalne, robimy to tak i tak bo większość osób nie jest biała i chcą tego co robimy, następuje klapa finansowa i winnym jest biały hetero.
  Szok, niedowierzanie, miliony pytań bez odpowiedzi.

  https://twitter.com/hylian_cece/status/1039747350720380928

  https://www.youtube.com/watch?v=R7MrrPEYwow

 6. I have had the privilege of speaking to an anonymous source who has
  confided with me that there is currently casting taking place in Poland,
  specifically looking for Polish actors. One of those of interest that
  will be auditioning is “Caucasian/White Polish”, casting for the role of
  “Young Ciri”.

  Furthermore, there is information to suggest that some shooting of the show will likely be taking place outside of Europe.

  https://www.reddit.com/r/witcher/comments/9f2cs9/megathread_updated_information_regarding_the/

  A tak przy okazji to pod BEMA podpadaja tez slowianie wiec oryginalne ogloszenie znaczylo tylko tyle, ze nie szukano do serialu bialej angielki.

 7. Mnie jedynie dziwi tak szeroko zakrojony hejt na niepotwierdzona informację. Rozumiem dmuchanie na zimne i te pe ale jednak to tylko ogłoszenie do castingu. Co innego jakby czarną ciri pokazli to wtedy nigdzie na świecie nie zaznają spokoju, jednak robić burzę na podstawie ‘wyciekłego’ ogłoszenia… dziwne

  • A dla mnie nie jest to dziwne. Często “wycieki”, “plotki”, “niepotwierdzone doniesienia” są dla firm “próbnym balonikiem” jak zareaguje rynek. Weź proszę pod uwagę wszystkie “wycieki” renderów, specyfikacji sprzętów, cen i dodatków w przedsprzedaży. Ten wpis przywodzi mi na myśl takie właśnie sytuacje. A że oddźwięk był większy i brutalniejszy niż przewidywano? No cóż źle oceniono “siłę rażenia” tej plotki.

 8. Najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to ze jednym z motywow przewodnich cyklu o Geralcie jest dyskryminacja odmiencow i “nieludzi” ktorym de facto jest sam bohater glowny. Czy mozna podac lepszy przyklad paradoksu?

  Mozemy sobie krzyczec ze Wiedzmin jest slowianski, polski, wshodnio-europejski, ze jest naszym dobrem narodowym ze trzeba go chronic ze powinnien miec nasz kulturowy wydzwiek i ze przeszkadzaja nam ewentualne mniejszosci etniczne ale… Czyz nie sprzedalismy praw do naszego poczciwego Geralta miedzynarodowemu koncernowi ktory zaplacil za to zeby miedzy innymi moc zrobic Wiedzmina tak jak chce? Redzi potrafili sprzedac Geralta w dosc slowianskim klimacie a swiat to pokochal. Czyli sie da. I zeby nie bylo nie zdzierzylbym czarnego Geralta czy Ciri, ale obiektywnie trzeba przyznac ze jestesmy za chudzi w uszach zeby sami zrobic blockbustera o Wiedzminie nieludziu i dlatego bedziemy musieli jako fani pojsc na ustepstwa. Ja niestety pokochalem ten swiat tak bardzo ze kupie Wiedzmina od Netflixa nawet z czarna Ciri….

 9. Nie jestem rasista ale to co serwuje ostatnio Netflix w ramach poprawnosci politycznej jest chore. To wypaczanie rzeczywistosci. Nawet tej ksiazkowej. Wyobrazacie sobie film o Martinie Lutherze Kingu gdzie glowna role gra bialy aktor? Albo o Nelsonie Mandeli? Wiedzmina przeczytalem z 10 razy, kocham ten swiat i jest tam jasno okreslone jacy sa bohaterowie. Czemu ma sluzyc czarnoskora Ciri? To manifest polityczny? Nie jestem subskrybentem Netflixa zeby bawic sie w polityke, tylko dla rozrywki. Jesli Netflix zafunduje Nam czarnoskora Ciri to ja Netflixowi podziekuje i rozejde sie z serwisem. Jesli ten casting to prawda to ja nie chce sie dokladac do tej paranoi. Juz czarnoskory Achilles byl przegieciem! Mam jeszcze HBO

 10. zawsze można zaproponować tej części internautów i internautek (którzy i które nie są Polakami i Polkami), że jeśli netfliksowski Wiedźmin śmierdzi im rasizmem wobec białych, czy innym tam lewactwem i genderem to zawsze mają alternatywę – polskiego, w pełni białego “Wiedźmina” – gdzie Ciri jest biała, a jeśli ktoś jest nie-biały to tylko dlatego, że umorusał się błotem. Jak nie ma wyboru jak jest? : v

 11. Pani Lauren po prostu uciekła z Twiterra nie tyle po fali krytyki ale z powodu tego co twórcy serialu obiecali ludziom. Oto co powiedział Tomasz Bagiński:
  “- Wszyscy w zespole chcą, aby serial miał rys wschodnioeuropejski, słowiański. Aby nie był to typowy, amerykański serial – przekonuje Bagiński. Jak będzie w rzeczywistości, czas pokaże, zweryfikują to decyzje kreatywne.”
  https://www.eurogamer.pl/articles/2018-07-30-baginski-o-wiedzminie-dla-netflixa-chcemy-by-to-nie-byl-typowy-amerykanski-serial

  Pani Laura zwinęła się z Twiterra ponieważ ludzie wytknęli ją hipokryzje, z której obecnie słynie cała cywilizacja Zachodnia. Obecnie opłacani przez Netfixa dziennikarze lub “pożyteczni idioci”, w myślą zasady “najlepszą obroną jest atak” próbują atakować fanów zarzucając im rasizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...