EmpikGO znalazł sposób na lektury szkolne. Dostęp do ponad 200 tytułów za 10 złotych miesięcznie

News/Książki 12.09.2018
EmpikGO znalazł sposób na lektury szkolne. Dostęp do ponad 200 tytułów za 10 złotych miesięcznie

EmpikGO znalazł sposób na lektury szkolne. Dostęp do ponad 200 tytułów za 10 złotych miesięcznie

W aplikacji EmpikGO pojawił się pierwszy abonament. Za niecałą dychę miesięcznie można zyskać dostęp do niemal wszystkich lektur szkolnych. Do części z nich dołączone są także materiały dodatkowe.

Lektury szkolne mogą być zmorą wielu uczniów. Nie chodzi jednak o samo czytanie książek, ale ich dostępność, zrozumienie czy zapamiętanie treści. Teraz z pomocą przychodzi aplikacja, która może rozwiązać tego typu problemy.

EmpikGO oferuje dostęp do lektur w cyfrowej formie.

W katalogu aplikacji znajdziemy ponad 200 tytułów, stanowiących przeszło 90% wszystkich lektur przerabianych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w liceach. Większość książek dostępna jest w formie e-booków oraz audiobooków. By z nich skorzystać, należy mieć wykupiony abonament w wysokości 9,99 zł miesięcznie. Dystrybutor jako miejsce jego zakupu wskazał stronę empik.com/abonament, choć na razie pod tym adresem nic nie ma. Abonament możecie jednak zakupić z poziomu aplikacji EmpikGO. Subskrypcję będzie można anulować w dowolnym momencie.

Interesujące nas utwory automatycznie trafiają do prywatnej biblioteki. Można z nich korzystać w każdej chwili, a do jednego konta przypisane mogą być dwa urządzenia. Ponadto oba będą ze sobą zsynchronizowane, więc jeśli przeczytamy 50 stron Przedwiośnia, to odtwarzanie audiobooka zostanie wznowione w tym właśnie miejscu. Przy korzystaniu z e-booków możliwe jest także zaznaczenie fragmentu tekstu, który zostanie przeniesiony do osobnej zakładki. Tam można sporządzić notatki do danego cytatu albo udostępnić go w mediach społecznościowych.

EmpikGO abonament na lektury szkolne

Ponadto do części tytułów dołączone są także materiały pomocnicze. Wśród nich znajdziemy pytania i odpowiedzi dotyczące lektury, a także podcasty Ale o co chodzi?, w których tłumaczona jest problematyka danego utworu. Pomoce edukacyjne opracowała Joanna Jaźwińska, magister filologii polskiej, a głosu w nagraniach użyczyła aktorka teatralna Marta Wągrocka.

Wkrótce w EmpikGO mają pojawić się także abonamenty dla innych grup czytelników.

Podobna opcja dotycząca kryminałów, fantastyki czy literatury faktu brzmi naprawdę interesująco. Tym bardziej, że razem z subskrypcją szkolnych lektur pojawiła się nowa wersja EmpikGO, dostępnej na iOS i Androida. W przyszłości z usług aplikacji będą mogli korzystać także użytkownicy czytników e-booków.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...