Szefowie Netfliksa usłyszeli dużo krytyki na temat produkowanych przez serwis filmów. Ostatnio platforma podjęła współpracę ze słynnymi reżyserami, takimi jak bracia Coen czy Alfonso Cuaron. Nowy film Coenów – Ballada o Busterze Scruggsie – doczekał się pierwszego trailera.

Do tej pory to Quentin Tarantino był najlepiej znany ze szkatułkowych fabuł, które opowiadały kilka oddzielnych (choć zbliżonych czasem i miejscem akcji) opowieści. Nowy obraz słynnych braci Coen, tworzony we współpracy z Netfliksem, nawiąże do takich obrazów jak Pulp Fiction czy Kill Bill.

Ballada o Busterze Scruggsie będzie antologią sześciu historii toczących się na amerykańskim Dzikim Zachodzie. Każda z nich będzie stanowić osobną opowieść. Coenowie stworzyli już wcześniej remake Prawdziwego męstwa i To nie jest kraj dla starych ludzi, mają więc doświadczenie z westernową estetyką. Warto jednak pamiętać, że nowy film Coenów miał być początkowo serialem.

Ballada o Busterze Scruggsie – kiedy premiera?

Premierowy zwiastun produkcji przedstawia niektórych bohaterów filmu, a także podróżującego dyliżansem mężczyznę, który podejmie opowieść o kowbojach z Dzikiego Zachodu. Fani produkcji Coenów mogą się spodziewać typowej dla braci-reżyserów mieszanki humoru, szaleństwa i fascynujących bohaterów.

Tytułową rolę zagra Tim Blake Nelson. W filmie wystąpią także James Franco, Liam Neeson, Tyne Daly, Tom Waits, Brendan Gleeson i Zoe Kazan. W Balladzie o Busterze Scruggsie m.in. poznamy historię skazanego na śmierć kowboja, zobaczymy też niezwykłe popisy tajemniczego impresario.

Ballada o Busterze Scruggsie trafi na platformę Netflix 16 listopada. W planach jest także dystrybucja kinowa.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

28 odpowiedzi na “Bracia Coen zrobili western à la Tarantino. Ballada o Busterze Scruggsie – zwiastun”

  1. Trailer jakoś średnio do mnie przemawia – dziwny zlepek scen, co na minus, nie łapie klimatu, co na minus, poza tym, że chyba będzie brutalno-zabawny, a to na plus.
    Na dodatnie plusy: dobrzy aktorzy i twórcy (Coenowie!)
    Czyli must see, aczkolwiek trailer słaby IMHO

  2. Film był już prezentowany na festiwalu w Wenecji. Zebrał różne recenzje, generalnie film jest podobno nierówny. Prezentowanych jest 6 historii w 6 różnych konwencjach (western/komedia, western/musical, etc.). Ale w dobie potopu marvelo-podobnych produkcji na bezrybiu i rak ryba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...