Kit Harington chce, aby homoseksualni aktorzy częściej grali w filmach Marvela

News/Film 11.09.2018
Kit Harington chce, aby homoseksualni aktorzy częściej grali w filmach Marvela

Kit Harington chce, aby homoseksualni aktorzy częściej grali w filmach Marvela

Od kilku lat w Hollywood toczy się dyskusja o reprezentacji aktorów LGBTQ w blockubsterowych produkcjach. Swoją opinię w sprawie wyraził Kit Harington, czyli Jon Snow z Gry o tron. Gwiazdor zaapelował o więcej homoseksualnych aktorów w czołowych rolach w filmach Marvela.

Kit Harington zaczął swoją karierę aktorską na deskach teatrów. Odkąd zaczął występować w Grze o tron, stał się rozpoznawalny na całym świecie. Obecnie Harington jest w trakcie promowania nowego filmu Xaviera Dolana – The Death and Life of John F. Donovan. Aktor znany z portretowania Jona Snow wcieli się w nim w tytułową rolę.

Korzysta również ze swojej sławy, by opowiedzieć o niedostatecznej w jego opinii reprezentacji mniejszości seksualnych w Hollywood. Jak podaje Variety, Harington podjął temat na Festiwalu Filmowym w Toronto. Podkreślił, że homoseksualni aktorzy powinni częściej pojawiać się w filmach Marvela:

To duży problem, że homoseksualizm i męskość nie kojarzą się ludziom jako coś tożsamego. Wciąż nie mamy aktora, który w prywatnym życiu jest gejem, a na ekranie gra jakiegoś superbohatera. Jak długo przyjdzie nam jeszcze czekać?

kit harington homoseksualizm

Haringtonowi towarzyszyły w Toronto znajome z planu Emily Hampshire i Thandie Newton, a także twórca The Death and Life of John F. Donovan, Xavier Dolan. Kanadyjski reżyser przyznał, że jego seksualność nie była początkowo akceptowana w Hollywood. Pomogło w tym wsparcie użytkowników mediów społecznościowych.

W dziełach Disneya, a także w wielu animacjach, pojawia się coraz więcej postaci z szeroko pojmowanego środowiska LGBTQ. Nie wszystkie firmy są jednak równie chętnie w podejmowaniu podobnych kontrowersji. A jeśli chodzi o aktorów, którzy publicznie wyszli z szafy, to wciąż nie mogą oni liczyć na oferty superbohaterów czy zmaskulinizowanych postaci jak James Bond i Indiana Jones.

Kit Harington zakończył pracę na planie Gry o tron. Przyznał też, że w przyszłości planuje przyjmować role jak najdalsze charakterologicznie od Jona Snowa.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Ogień nie zabije smoka”, a słaby 8. sezon legendy „Gry o tron”? Nowa książka o kulisach serialu HBO to majstersztyk

Fani serialu „Gra o tron” przez cały okres istnienia serialu pragnęli poznać kulisy powstawania kolejnych sezonów, motywacje stojące za poszczególnymi wyborami fabularnymi i aktorskimi oraz dowiedzieć się, jakie relacje łączyły aktorów i twórców. Część tych tajemnic została przed nimi właśnie odsłoniętych dzięki książce „Ogień nie zabije smoka”.

Recenzja/Książki 24.11.2020

Dołącz do dyskusji (4)

4 odpowiedzi na “Kit Harington chce, aby homoseksualni aktorzy częściej grali w filmach Marvela”

  1. Ależ absolutnie ma rację! Powiem nawet więcej, niech częściej grają aktorzy homoseksualni, czy też przedstawiciele każdej gałęzi LGBT+, mniejszości etnicznych itp. itd. ale tylko pod jednym, drobnym warunkiem: niech to będą dobrzy i utalentowani aktorzy dobrze dobrani do ról.
    Serio, to kim jest/z kim/co aktor robi po wyjściu z planu nie powinno mieć najmniejszego znaczenia.

  2. A ja głupi myślałem, że aktorów dobiera się na podstawie warsztatu, tego, czy ich aparycja pasuje do roli itd. a nie na podstawie tego, kogo mają w łóżku. Matko… jak ja mało wiem o.O

  3. A jeśli chodzi o aktorów, którzy publicznie wyszli z szafy, to wciąż nie mogą oni liczyć na oferty superbohaterów czy zmaskulinizowanych postaci jak James Bond i Indiana Jones.

    Ponieważ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...