Netflix systematycznie poszerza ofertę europejskich seriali. Szkoła dla elit to druga oryginalna produkcja z Hiszpanii dostępna na platformie. A zarazem wybuchowa mieszanka młodzieńczych hormonów.

Akcja promocyjna związana ze Szkołą dla elit zaczęła się już w zeszłym tygodniu. Pierwszy opublikowany materiał wideo przedstawiał przede wszystkim atmosferę hiszpańskiego serialu. Bohaterowie zostali pokazani w trakcie imprezy, ale od razu można było wyczuć, że jest między nimi dużo negatywnych uczuć.

Dzięki pierwszemu pełnoprawnemu zwiastunowi dowiadujemy się więcej o serialu. Do elitarnej szkoły Las Encinas trafia trójka nastolatków pochodzących z ubogich rodzin. Bajka szybko przemienia się jednak w koszmar. Między bogatymi i zadufanymi w sobie dzieciakami a trójką bohaterów dochodzi do brutalnego konfliktu. Umiera dziewczyna, a wśród podejrzanych nie brakuje przedstawicieli obu grup.

szkoła dla elit netflix

Szkoła dla elit – kiedy premiera?

Zaprezentowany trailer przedstawia pierwsze dni ubogich uczniów w szkole oraz pierwsze pozornie niegroźne przyjęcie. Na kolejnych ujęciach widzimy rozwijający się szybko konflikt. Sceny z przeszłości mieszają się z ujęciami z policyjnego pokoju przesłuchań. Słyszymy kobiecy głos, który wypytuje różnych bohaterów na temat morderstwa pewnej dziewczyny. Czyżby Szkoła dla elit celowała w formułę znaną z serialu Detektyw HBO?

W obsadzie znaleźli się znani z Domu z papieru María Pedraza, Miguel Herrán i Jaime Lorente, a towarzyszyć im będą Itzan Escamilla, Miguel Bernardeau, Arón Piper oraz Ester Expósito. Oprócz nich w produkcji pojawią się Mina El Hammani, Álvaro Rico i Omar Ayuso, dla którego jest to debiut na małym ekranie.

Szkoła dla elit trafi na platformę Netflix już 5 października.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...