Nie macie dość Korony królów? Szwagier Kazimierza Wielkiego zaprasza na nowe show

News/TV 07.09.2018
Nie macie dość Korony królów? Szwagier Kazimierza Wielkiego zaprasza na nowe show

Nie macie dość Korony królów? Szwagier Kazimierza Wielkiego zaprasza na nowe show

Telewizja Polska rozszerza swoją ofertę o cykl edukacyjno-rozrywkowy „Korona królów – taka historia…”. W programie pokazywane będą kulisy serialu „Korona królów”. Pierwszy odcinek już dziś.

Przewodnikiem po królewskim dworze będzie Wojciech Żołądkowicz. Aktor w serialu gra Olgierda, wielkiego księcia litewskiego, syna Giedymina. Olgierd jest szwagrem Kazimierza Wielkiego.

Szwagier opowie widzom o życiu w czasach akcji serialu, tj. w XIV w. – o funkcjonowaniu dworu, średniowiecznym handlu, rozrwyce i królewskich ucztach.

„Korona królów – taka historia…” określana jest przez nadawcę jako „cykl edukacyjno-rozrywkowy”.

Ile będzie w nim rzeczywistej edukacji, a ile podbijania popularności flagowego serialu TVP1 – nie wiadomo. Jak widać Telewizja Polska próbuje wycisnąć jak najwięcej z tej cytrynki. Wyniki oglądalności pierwszych 84 odcinków Korony królów, mimo wielu negatywnych opinii, były bardzo dobre. Serial zbierał przed telewizorami średnio 2,05 mln widzów.

fot. Marcin Makowski

Od 3 września, od poniedziałku do czwartku, stacja pokazuje nowe odcinki serialu „Korona królów”. W drugim sezonie zabrakło Mateusza Króla, który wcielał się w rolę Kazimierza Wielkiego. Aktor pożegnał się z produkcją po pierwszym sezonie. Decyzja była rzekomo podyktowana przeskokiem czasowym między sezonami. Tłumaczenie dość wątpliwie, bowiem nowy Kazimierz Wielki, czyli Andrzej Hausner, nie wygląda na wiele starszego od Mateusza Króla.

„Korona królów – taka historia…” – kiedy emisja?

Premierowe odcinki cyklu „Korona królów – taka historia…” emitowane będą w piątki o godz. 18.30 na antenie TVP1. Początek 7 września 2018 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

23 odpowiedzi na “Nie macie dość Korony królów? Szwagier Kazimierza Wielkiego zaprasza na nowe show”

  1. Argument TVP zmiany aktora grającego Kazimierza Wielkiego jest o tyle absurdalny, że idąc tym tokiem rozumowania należało pozostałych aktorów zmienić no bo co oni nie starzeją??

    • Nie chodzi o to, że aktorzy się starzeją. Piękniś nie chciał być charakteryzowany na starszego niż jest. Ten nowy Kazimierz to taki pizdowaty nieco :D

  2. Korona Królów to rozrywka dla świadomego widza. Nie jest to amerykańska papka promująca zboczenia jak Orange Is New Black czy Modern Family.

  3. Tego serialu w ogóle nie da się oglądać…
    Pierwszy sezon był zły ale jeszcze jakoś się rozkręcał… A tu znów od początku stagnacja… Jakby był to pierwszy odcinek… Przecież nie tak się kręci seriale… Zwłaszcza historyczne.

  4. Zapewne będzie o próbie reaktywacji paktu Mongolika czyli bezcłowy obszar handlowy od Chin aż po Ruś przez Włochów w skali micro czyli połączenia Korony i Litwy.Próbach rozbicia tej Unii przez Londyn i Krzyżaków,dywersji husyckiej jej przekupstwo i pokonanie w 1410 roku pod Grunwaldem banków północy przez bankierów z południa Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...