Netflix nie może powtórzyć tych błędów. Największe wpadki serialu Wiedźmin z 2002 roku

Top/Seriale 05.09.2018
Netflix nie może powtórzyć tych błędów. Największe wpadki serialu Wiedźmin z 2002 roku

Netflix nie może powtórzyć tych błędów. Największe wpadki serialu Wiedźmin z 2002 roku

Wiemy, kto zagra Geralta w serialu Wiedźmin od Netfliksa. Ale amerykańska produkcja wciąż jest otoczona aurą tajemnicy. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy nie powtórzą błędów polskiego Wiedźmina z 2002 roku. A tych nie brakowało.

Przez długie lata film i serial Wiedźmin z początku XXI wieku prześladował polskich fanów wiedźmińskiej sagi w sennych koszmarach. To był początek bardzo złych lat polskiej kinematografii i symbol tego, że ambitne ekranizacje nie mają szansy powstać w naszym kraju. Od pewnego czasu rodzime kino ma się dużo lepiej, a Geralt otrzymał drugą szansę na podbicie świata seriali.

Pod warunkiem, że nie popełni największych wpadek serialu Wiedźmin (2002):

Strzyga w kostiumie z Halloween

To właśnie strzyga najczęściej przychodzi do głowy fanom Wiedźmina, gdy myślą o fatalnych efektach specjalnych polskiego serialu. Powiedziałem “efektach specjalnych”? Miałem na myśli mężczyznę w tanim kostiumie i śmiesznej peruce, który wydawał z siebie niezidentyfikowane warknięcia. Tomasz Bagiński nie będzie reżyserować nowego serialu, ale twórcy zdecydowanie mogą czerpań inspirację z wykonanego przez Platige Image intra do Wiedźmina ze strzygą w roli głównej.

Yennefer jako kwiatek do kożucha

wiedźmin netflix obsada

Nie ujmując niczego Grażynie Wolszczak, która wcielała się w Yennefer w polskim serialu, ale nie była to rola życia. Głównie dlatego, że Yennefer – jedna z najpotężniejszych i najsprytniejszych czarodziejek – nie została potraktowana przez scenarzystów jak pełnoprawna postać. Nie wspominając już o niesławnej scenie łóżkowej z Michałem Żebrowskim. Netflix na pewno będzie musiał pokazać nam wersję Yennefer znaną z powieści i to bez względu na to, kto ją zagra.

Budżet na smoka a nie tanią podróbkę

Nie ma sensu porównywać budżetów nawet najdroższych polskich produkcji do możliwości Hollywood. Z drugiej strony przykłady Dywizjonu 303 i Ślepnąc od świateł pokazują, że nie trzeba mieć milionów, by zrobić wrażenie. Netflix nie musi wykładać pieniędzy porównywalnych do budżetu HBO na Grę o tron. Wystarczy, że wyda pieniądze tam, gdzie są naprawdę potrzebne. Złoty smok o imponujących rozmiarach na pewno nie zaszkodzi. A przecież obecność w serialu Borcha Trzech Kawek jest bardzo prawdopodobna.

Choreografia walk? A co to?

Ograniczenia budżetowe to jedno, ale nie da się nakręcić udanego fantasy bez dobrej pracy kamery i choreografii pojedynków. Wiedźmin z 2002 roku był produktem swoich czasów, dlatego nie pokazywał krwawych i brutalnych scen. Legendarny w świecie Wiedźmina pojedynek Geralta ze zbójami Renfri w adaptacji wyglądał nie jak krwawa masakra, a nieudolne bieganie wokół siebie i klepanie się nawzajem ostrzami miecza. Castingi do roli Renfri trwają, więc możemy mieć nadzieję na lepszą wersję w produkcji Netfliksa.

Polska bieda, zamiast Rivii, Temerii i Cintry

wiedźmin 2002 serial

Świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego w niczym nie ustępuje dziełom George’a R.R. Martina czy J.R.R. Tolkiena. To równie szczegółowy i bogaty w historię kontynent jak najważniejsze fikcyjne światy fantasy. Polska produkcja nawet nie próbowała udawać, że tworzy spójny i wewnętrznie logiczny świat. Geralt walczył kataną, o rozmaitych królestwach starano się nie wspominać, a drugoplanowi aktorzy przywdziewali pozę jakby grali rycerzy w ekranizacji Krzyżaków. Netflix nie powinien przepuścić tej okazji. W serialu (nawet liczącym tylko osiem odcinków) trzeba zbudować zalążki większego świata, inaczej cała historia nie zainteresuje poznających opowieści o Geralcie z Rivii.

Teksty, które musisz przeczytać:

Zapytał, czy z postacią Keanu Reevesa z gry „Cyberpunk 2077” będzie można uprawiać seks. Otrzymał oficjalną odpowiedź

Keanu Reeves po raz pierwszy od wielu lat cieszy się popularnością równą tej po premierze „Matriksa”. Aktor robi furorę w Internecie dzięki swojemu podejściu do kobiet, występom w serii „John Wick” i udziałowi w grze „Cyberpunk 2077”. Ciekawscy fani zaczęli wręcz pytać, czy z graną przez niego postacią będzie można romansować i uprawiać seks.

News/Gry 26.06.2019

Dołącz do dyskusji (12)

26 odpowiedzi na “Netflix nie może powtórzyć tych błędów. Największe wpadki serialu Wiedźmin z 2002 roku”

  1. Smok no cóż , brak kasy na efekty to polska w końcu , ale wystarczy że aktyrzy otworzyli gęby i jap-erd-ole :-D. Co oni czytają strony książki gdzieś tam z kuranta ?. Żenada .

  2. Wasze zachowanie jest zjebane to film z 2002 roku i ktoś po zagraniu w Wiedźmina 3 postanowił się zorientować o innych dziełach o geralcie porównując je do lat teraźniejszych. Jest to niemożliwe aby netflix zrobił crapa ponieważ minęło już 16 lat i przepaść w technologii filmowej jest olbrzymia. Artykuł totalnie na wyświetlenia. Radzę się zapoznać z definicją wpadki… ponieważ film jak na 2002 rok był świetny nie porównując go do innych produkcji z tamtych lat bo uniwersum jest jasno określone. Serdeczny tomaszu zawiodłem się się totalnie i wolę już nie chodzić na artykuły os tego osobnika…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...