Wiemy, kto zagra Geralta w Wiedźminie od Netfliksa. To się nazywa news roku!

News/Seriale 04.09.2018
Wiemy, kto zagra Geralta w Wiedźminie od Netfliksa. To się nazywa news roku!

Wiemy, kto zagra Geralta w Wiedźminie od Netfliksa. To się nazywa news roku!

Na tę wiadomość czekaliśmy od dawna. Netflix ujawnił wreszcie, kto zagra Geralta w serialu na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Serialowy Wiedźmin ma przed nami coraz mniej tajemnic.

Serial Witcher na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego to w Polsce chyba najbardziej wyczekiwana odcinkowa produkcja od lat. Fakt, że zajął się nim Netflix, jest zarazem powodem do niemałej radości, jak i do wątpliwości, co do jakości dzieła. Największe chyba emocje budził casting.

Spekulacje pojawiały się już w dniu, gdy ogłoszono, że Wiedźmin zostanie zrealizowany przez czerwony serwis VoD, ale prawdziwe szaleństwo zaczęło się, gdy do sieci wyciekły pierwsze nagrania z kastingów. Co prawda Lauren S. Hissrich mówiła, że te dialogi, które mogą wyciec, nie pochodzą z serialu, ale zostały napisane specjalnie dla aktorów starających się o rolę w Wiedźminie.

Szedł pieszo, a objuczonego konia prowadził za uzdę.

Opublikowany przez Netflix Wtorek, 4 września 2018

Wiedźmin: Netflix uchylił rąbka tajemnicy

Jak dowiedzieliśmy się przed chwilą z oficjalnergo konta Netfliksa na Facebooku oraz z tweeta Lauren S. Hissrich na Twitterze w rolę Geralta wcieli się Henry Cavill. Tak, filmowy Superman będzie miał białe włosy i będzie chronił ludzi przed strzygami i innymi potworami. Już w rozmowie z IGN aktor wyraził swoje zainteresowanie rolą Wiedźmina.

Aktor również potwierdził tę informację na swoim Instagramie.

 

Przypomnijmy, że chęć zagrania w Wiedźminie dowcipnie deklarował Mark Hamill, który – moim zdaniem i zdaniem kolegów z redakcji – doskonale nadawałby się do roli Vesemira. Nie tak dawno pojawiła się informacja, że w rycerza Borcha Trzy Kawki (z opowiadania Granica możliwości z tomu Miecz przeznaczenia) może się wcielić Sebastian Stan.

Duże emocje wciąż budził obsadzenie roli Yennefer z Vengerbergu.

Wszystko przez to, że w sieci pojawiło wiele nagrań, w których aktorki wcielały się właśnie tę czarodziejkę. Mogliśmy zobaczyć m. in. Belçim Bilgin, Clark Backo i Katie Keight. Jakiś czas później pojawiło się również nagranie, które – jak spekulujemy – również zostało zarejestrowane w celach castingowych. Wystąpił w nim brytyjski aktor Max Beesley starający się o rolę Geralta.

wiedźmin netflix

Wśród tych licznych przecieków pojawił się również polski akcent. Mogliśmy zobaczyć Magdalenę Korpas, która ubiegała się o rolę Renfri nazywanej również Dzierzbą.

Data premiery Wiedźmina od serwisu Netflix nie jest jeszcze znana.

Wiemy jednak, że właściwa produkcja ma ruszyć 5 listopada, a sam plan zdjęciowy powstanie na Węgrzech – znaczna część materiału zostanie zarejestrowana w Budapeszcie. Spekuluje się, że pierwszy sezon serialu pojawi się w serwisie w 2020 roku. Seria ma mieć 8 odcinków.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (17)

452 odpowiedzi na “Wiemy, kto zagra Geralta w Wiedźminie od Netfliksa. To się nazywa news roku!”

  1. O! Że tak powiem – jestem przekonany!:) W Man From U.n.c.l.e oraz nowym MI:Fallout grał świetnie, ma charyzme, posture i podobno jest fanem uniwersum. Owszem bedzie sporo pracy dla charakteryzacji z przeobrażeniem go w Geralta, dodaniem mu blizn czy “podniszczenia” twarzy, ale nie takie cuda współczesne kino widziało, a chętnie zobacze go w nowej stylizacji.

    Byle nie musieli mu potem nic cyfrowo usuwać/dodawać jak w Lidze Sprawiedliwości;)

  2. I bardzo dobrze. Nie byłem przekonany do Afflecka w roli Batmana, nie jestem przekonany do Cavilla w roli Geralta ale bardzo mnie cieszy, że role dostał prawdziwy fan książek i gier.

  3. Nie brałam go pod uwagę, ale według mnie pasuje. Może i ma nieco drewnianą grę…ale przecież Geralt też taki jest – słabo okazywał emocje, ludzie uważali przez to, że wiedźmini nie mają uczuć. Da radę o ile scenariusz będzie ok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...