To świetna wiadomość dla fanów komiksów. Thorgal doczeka się ekranizacji – będzie serial!

News/Seriale 03.09.2018
To świetna wiadomość dla fanów komiksów. Thorgal doczeka się ekranizacji – będzie serial!

To świetna wiadomość dla fanów komiksów. Thorgal doczeka się ekranizacji – będzie serial!

Niektórzy czekali na to aż dziesięć lat. Jedna z najsłynniejszych serii komiksów doczeka się ekranizacji. Chodzi o cykl Thorgal, na podstawie którego powstanie serial. 

Niedawno fanów kultowej serii komiksów spotkała przykra wiadomość. Grzegorz Rosiński, współtwórca cyklu Thorgal, zapowiedział zaprzestanie rysowania dalszych albumów. W rozmowie z Le Point autor przyznał, że nie jest już w stanie tworzyć kolejnych wydań z uwagi na wiek i stan zdrowia. Rosiński dodał także, że chciałby mieć więcej czasu na nowe projekty.

Nie oznacza to jednak końca popularnej serii. Schedę przejmie Fred Vignaux, pracujący wcześniej nad poboczną serią Thorgal: Kriss de Valnor. Całokształt wciąż nadzorować będzie Rosiński. Sympatycy wychowanego przez wikingów bohatera mają także jednak powód do radości.

Cykl Thorgal doczeka się serialowej ekranizacji.

O takim projekcie mówiło się już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz pojawiły się konkretne deklaracje. Variety donosi, że zajmie się nim reżyser Florian Henckel von Donnersmarck, który na festiwalu w Wenecji prezentuje swój nowy film Never Look Away. Filmowiec przyznał, że zakupił prawa do ekranizacji, o którą starał się od dziesięć lat.

Thorgal serial

Von Donnermsarck wyjaśnił również, że stworzenie filmu na podstawie Thorgala byłoby zbyt ograniczające i przedstawienie takiej historii możliwe jest jedynie w serialu. On sam będzie showrunnerem produkcji, która ma powstać w jego studiu Pergamon Film. Twórca chce zająć się także reżyserią przynajmniej części odcinków projektu.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy można spodziewać się premiery serialu.

Całość jeszcze nawet nie raczkuje, więc trzeba będzie poczekać przynajmniej kilka lat. Von Donnersmarck nie wie także, czy Thorgal będzie dystrybuowany przez stacje telewizyjne  czy platformy streamingowe.

Thorgal został stworzony w 1977 roku przez Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme. Początkowo seria ukazywała się w belgijskim czasopiśmie komiksowym Relax oraz belgijskim Tintine. Od 1980 roku cykl wydawany jest w formie książkowej. W tym roku ukaże się 36. album z kolekcji, w którym dojdzie do połączenia głównej historii z pobocznymi seriami.

Teksty, które musisz przeczytać:

Najbardziej przereklamowane serie komiksowe w historii [TOP 7]

Komiksy to obecnie wielomiliardowy rynek, pełen różnorodnych stylów i świetnych dzieł. Takich komiksów nie znajdziecie jednak na tej liście, choć wiele z wymienionych pojawia się na listach najwybitniejszych komiksów wszech czasów. Ich twórców wychwala się pod niebiosa, zachwyca kreską, fabułą i kreacją bohaterów, a komiksy przenosi na duży ekran. Całkowicie niesłusznie.

Top/Komiksy 10.01.2019

Dołącz do dyskusji (10)

107 odpowiedzi na “To świetna wiadomość dla fanów komiksów. Thorgal doczeka się ekranizacji – będzie serial!”

  1. Relax to było POLSKIE czasopismo a nie belgijskie. Pamiętam jak zaczytywałem się w Relaxach gdy byłem dzieciakiem w podstawówce

  2. Wszystko patykiem na wodzie pisane. No i nazwisko reżysera nie rzuca na kolana. Generalnie informacja mało ekscytująca, szczególnie dla mnie, fana Thorgala. A Relax nie był belgijski, warto redagować teksty przed publikowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...