Netflix zrobił dobry interes, decydując się na rozszerzenie swojej działalności na produkcje europejskie. Po świetnie przyjętych Dark i Dom z papieru przyszła kolej na nowy serial – Szkoła dla elit. Serwis udostępnił pierwszy oficjalny zwiastun produkcji, która zadebiutuje już jesienią.

Liczba europejskich seriali produkowanych i dystrybuowanych przez Netfliksa stale wzrasta. Jedną z obecnie przygotowywanych produkcji jest polski serial 1983. Jeszcze wcześniej na platformie streamingowej zadebiutuje hiszpańskia seria oryginalna – Szkoła dla elit.

Będzie to młodzieżowa produkcja z imprezami, narkotykami, seksem i morderstwem w tle. Szkoła dla elit opowiada o najlepszej, najbardziej prestiżowej szkole w Hiszpanii. Uczęszczają do niej dzieci wyższych sfer. Lokalne władze decydują się na umieszczenie tam trójki młodocianych z ubogich rodzin, które straciły swoją szkołę przez trzęsienie ziemi. Między dwiema grupami szybko rodzi się konflikt. Jego efektem będzie morderstwo.

W Szkole dla elit nie zabraknie też szalonych imprez i problemów dojrzewania.

Młodzieżowe produkcje Netfliksa spotykały się do tej pory z mieszanymi ocenami krytyki i widzów. Pierwszy trailer produkcji zaznajamia odbiorców z głównymi postaciami melodramatu, ale trudno z niego wywnioskować coś więcej na temat fabuły niż to, co zostało napisane w oficjalnym komunikacie serwisu.

Serial stworzyły osoby odpowiedzialne za niejeden sukces w hiszpańskiej kinematografii. W obsadzie znaleźli się znani z Domu z papieru María Pedraza, Miguel Herrán i Jaime Lorente, a towarzyszyć im będą Itzan Escamilla, Miguel Bernardeau, Arón Piper oraz Ester Expósito. Reżyserami są Ramón Salazar i Dani de la Orden.

Szkoła dla elit trafi do serwisu Netflix 5 października 2018. Produkcja będzie liczyć osiem odcinków.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

“ad”

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...