Polska aktorka na przesłuchaniu do Wiedźmina. Stara się o rolę Renfri zwanej Dzierzbą

News/Seriale 30.08.2018
Polska aktorka na przesłuchaniu do Wiedźmina. Stara się o rolę Renfri zwanej Dzierzbą

Polska aktorka na przesłuchaniu do Wiedźmina. Stara się o rolę Renfri zwanej Dzierzbą

Wiedźmin platformy Netflix zapowiada się jako największy „polski” serial nadchodzących lat, choć do tej pory z projektem nie wiązano żadnego rodzimego aktora. Teraz może się to zmienić, bo w przesłuchaniach wzięła udział Magdalena Korpas. Aktorka ubiega się o rolę Renfri zwanej Dzierzbą, księżniczki Creyden.

Wiedźmin to jeden z głównych produktów eksportowych polskiej popkultury. Zarówno książki Andrzeja Sapkowskiego, jak i stworzone przez CD Projekt RED gry wideo cieszą dużą popularnością w Europie i nie tylko. Postać może stać się jeszcze bardziej rozpoznawalna dzięki serialowi platformy Netflix, wobec którego oczekiwania są naprawdę wysokie. Jednak tym razem w produkcji mogło zabraknąć znanych i lubianych polskich akcentów. Zdjęcia powstaną na Węgrzech, a z projektem aż do teraz nie łączono nazwiska żadnego rodaka.

W przesłuchaniach do serialu wzięła udział polska aktorka Magdalena Korpas.

Urodzona w Gdańsku Korpas na co dzień mieszka we Francji i występuje głównie w tamtejszych produkcjach. Aktorka zagrała także gościnnie w serialu Morderca z Whitechapel. W zeszłym roku pracowała zaś na planie produkcji Balmoral, która opowie o dziejach brytyjskiej rodziny królewskiej. Korpas wcieliła się w rolę młodej księżnej Diany. Aktorka stara się o angaż także w Wiedźminie. Nie chodzi jednak o bohaterkę powszechnie szanowaną i lubianą, a raczej siejącą grozę kobietę, której lepiej zejść z drogi.

Chodzi o Renfri, zwaną też Dzierzbą, którą wiedźmin spotkał w opowiadaniu Mniejsze zło.

W castingowym scenariuszu postać nazwana jest Riley, jednak wszystko wskazuje na to, że chodzi właśnie o Renfri. Pochodząca z Creyden księżniczka z powodu Przekleństwa Czarnego Słońca miała zostać zamordowana jeszcze jako dziecko, ale wymknęła się swojemu oprawcy. Przez lata żyła na ulicy, prostytuując się, kradnąc i mordując. Przeszła długą drogę od członkini gnomiej zbójeckiej hanzy do wybranki następcy tronu. Jej głównym celem było jednak zabicie Stregobora, czarodzieja z Koviru, który odpowiadał za wiele nieszczęść w jej życiu. Wiedźmin ostatecznie zapobiegł zemście Renfri, dokonując krwawej masakry i zyskując przydomek Rzeźnika z Blaviken.

Wiedźmin Netflix – kiedy premiera?

Wciąż nie znamy jeszcze nazwisk odtwórców najważniejszych ról, choć castingi powinny już wchodzić w decydującą fazę. Zdjęcia do serialu mają ruszyć 5 listopada. Premiery produkcji należy spodziewać się zapewne w 2020 r.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

28 odpowiedzi na “Polska aktorka na przesłuchaniu do Wiedźmina. Stara się o rolę Renfri zwanej Dzierzbą”

  1. “(…)z projektem aż do teraz nie łączono nazwiska żadnego rodaka.”
    A co z Tomaszem Bagińskim? Chyba, że chodziło tutaj o aktorów to zwracam honor ;-)

  2. Czy mi się wydaje czy tytul newsa to po dezinformacja? Odgrywanie roli Renfri nie znaczy odgrywanie Renfri w serialu, tak mi się przynajmniej wydaje skoro serial ma nie być adaptacją dobrze znanych opowiadań? Renfri charakterkiem pasowałaby do Ciri która dojrzala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...