To jednak nie była ostatnia krew. Władysław Pasikowski nakręci Psy 3

News/Film 30.08.2018
To jednak nie była ostatnia krew. Władysław Pasikowski nakręci Psy 3

To jednak nie była ostatnia krew. Władysław Pasikowski nakręci Psy 3

Gdy myślimy o polskim kinie lat 90., to ten tytuł jest jednym z pierwszych, jakie przychodzą do głowy. Psy Władysława Pasikowskiego to pozycja absolutnie kultowa. A reżyser niedługo zacznie prace nad kolejną odsłoną serii.

Psy zna każdy szanujący się fan kina sensacyjnego. Świetne, obfitujące w kultowe wręcz cytaty dialogi, ponury klimat okresu przemiany ustrojowej i wspaniała obsada, znakomicie portretująca niebanalnych bohaterów. Chodzi tu zwłaszcza o Franza Maurera, którego postać zapewniła Bogusławowi Lindzie nieśmiertelność. Były policjant należy do najpopularniejszych bohaterów lat 90., a sama seria Psy cieszy się zaś statusem klasyki rodzimego kina. To dzięki niej Władysław Pasikowski stał się jednym z ważniejszych polskich reżyserów ostatnich trzech dekad.

Pierwsza odsłona zadebiutowała w 1992 r., a dwa lata później ukazał się sequel Ostatnia krew. Od dawna wszyscy byli więc pewni, że to koniec tej historii. Jednak kultowe postacie mogą jeszcze raz pojawić się na srebrnym ekranie.

Władysław Pasikowski zamierza nakręcić Psy 3.

Reżyser ma zająć się projektem po skończeniu prac nad filmem Kurier, w którym przedstawi historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W rolę emisariusza z okresu II wojny światowej wcieli się Philippe Tłokiński, znany jako komisarz Orzechowski z serialu Belfer. Zdjęcia do produkcji ruszyły już w czerwcu, a premierę zaplanowano na przyszły rok, choć nie podano jeszcze konkretnej daty.

Jednak według portalu naekranie.pl Pasikowski już teraz myśli nad scenariuszem do kontynuacji swojego najsłynniejszego filmu. Nie wiadomo, czego dotyczyć miałaby fabuła nowych Psów, ale wygląda na to, że Franz będzie musiał porzucić spokojne życie w Nowej Zelandii. Do swoich ról powrócą Bogusław Linda oraz Cezary Pazura, który w obu częściach zagrał Nowego, przyjaciela Maurera.

Nie wiadomo, kto jeszcze miałby się pojawić w filmie, ale poprzednie Psy postawiły poprzeczkę naprawdę wysoko.

We wcześniejszych odsłonach serii oglądaliśmy Janusza Gajosa, Marka Kondrata, Zbigniewa Zapasiewicza, Edwarda Linde-Lubaszenkę oraz Jana Machulskiego. Części postaci na pewno nie zobaczymy już na ekranie, choć wciąż jest szansa na powrót kilku starych bohaterów. Myślę jednak, że Pasikowski postawi w większości na nowe twarze, obsadzając w filmie śmietankę kolejnego pokolenia aktorów. Data premiery nie jest znana, choć nie spodziewam się zobaczyć produkcji wcześniej niż pod koniec 2019 r.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

189 odpowiedzi na “To jednak nie była ostatnia krew. Władysław Pasikowski nakręci Psy 3”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...