Wczoraj na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji oficjalną premierę miał film Pierwszy człowiek. Obraz Damiena Chazelle’a przedstawi historię Neila Armstronga, którego zagra Ryan Gosling. Universal Pictures opublikowało nowy zwiastun produkcji.

Na rozpoczętym wczoraj festiwalu w Wenecji swoje premiery będzie mieć kilka bardzo ciekawie zapowiadających się tytułów. O główną nagrodę imprezy, czyli Złotego Lwa, powalczą m.in. filmy Netfliksa, takie jak The Ballad of Buster Scruggs braci Coen, Roma Alfonso Cuarona czy 22 July Paula Greengrassa. Z kolei Amazon zgłosił do rywalizacji Peterloo Mike’a Leigh oraz Suspirię Luki Guadagnino. Nie zabrakło także dzieł prosto od wielkich wytwórni.

Wczoraj odbył się premierowy pokaz filmu Pierwszy człowiek.

Z tej okazji Universal Pictures pochwaliło się nowym zwiastunem produkcji. Oparty o książkę autorstwa Jamesa Hansena obraz przedstawi życie Neila Armstronga. Jak wynika z materiału wideo, fabuła skupi się przede wszystkim na wydarzeniach poprzedzających lot Apollo 11. Nie zabraknie scen typowych dla filmów o astronautach, choć ważnym elementem będzie także życie rodzinne Armstronga oraz losy jego najbliższych w trakcie trwania misji.

Pierwszy człowiek zwiastun Ryan Gosling

Pierwszy człowiek – kogo zobaczymy na ekranie?

W rolę pierwszego człowieka na Księżycu wcielił się Ryan Gosling, którego ostatnio oglądaliśmy w Blade Runner 2049. Żonę Armstronga, Janet, zagra Claire Foy, znana przede wszystkim jako Elżbieta II z serialu The Crown. Ponadto w obsadzie znaleźli się Jon Bernthal (The Punisher), Kyle Chandler (Manchester by the Sea), Jason Clarke (Everest) czy Cory Michael Smith (Gotham).

Produkcja nie tylko ma szansę na Złotego Lwa, ale zapowiada się także na gracza w wyścigu po Oscary. Reżyserem filmu jest Damien Chazelle, twórca Whiplash oraz La La Land, zaś scenariusz przygotował Josh Singer, nagrodzony przez Akademię za Spotlight. Obok dzieł takich twórców i obsadzenia w głównych rolach Goslinga i Foy raczej nie można przejść obojętnie.

Pierwszy człowiek trafi do polskich kin 19 października.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

11 odpowiedzi na “Mały krok dla Goslinga, wielki skok dla ludzkości. Nowy zwiastun filmu Pierwszy człowiek”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...