Czekam na koniec wakacji. Wrzesień przyniesie dużo dobrej nowej muzyki

Top/Muzyka 30.08.2018
Czekam na koniec wakacji. Wrzesień przyniesie dużo dobrej nowej muzyki

Czekam na koniec wakacji. Wrzesień przyniesie dużo dobrej nowej muzyki

Marcelina przypomni nam o końcu wakacji, Lenny Kravitz o funk rocku, a Riverside o swoim istnieniu. Wybieramy najciekawsze muzyczne premiery września.

Premiery płyt – wrzesień 2018

Lenny Kravitz – Raise Vibration

Nagroda dla tych, którzy nie stracili nadziei w to, że Lenny Kravitz jeszcze coś nagra. Po czteroletniej przerwie wydawniczej pojawi się Raise Vibration, 11 album studyjny amerykańskiego muzyka. Nagrany razem z wieloletnimi współpracownikami – Craigiem Rossem i Davidem Baronem. Płytę zapowiada singiel zatytułowany Low.

Premiera Raise vibration zaplanowana jest na 7.09

Paul McCartney – Egypt Station

Jak już się połapiecie w bogatej dyskografii McCartneya, przebrniecie przez czasy The Beatles i Wings, doliczycie się, że Egypt Station to już 17. solowa płyta brytyjskiej legendy. Producentem prawie wszystkich piosenek na nowym albumie jest Greg Kurstin. Wydawnictwo promują dwa single, wśród nich Fuh You.

Premiera Egypt Station zaplanowana jest na 7.09

LOW – Double Negative

W pewnych kręgach kultowy zespół Low zaprezentuje we wrześniu swój 12. album studyjny. Low powstał w 1993 roku, w Minnesocie. Ich muzykę często określa się mianem slowcore. Najnowszą płytę promuje tryptyk Quorum, Dancing and Blood i Fly.

Premiera Double Negative zaplanowana jest na 14.09

Antek Sojka – Po niebie

Tak, z tych Sojków. Po niebie to debiutancki album, składający się z 11 utworów. Wszystko, o czym Antek opowiada, jest prawdziwe i dziwnie bliskie. To naprawdę interesująca propozycja, która odkleja się od mainstream’u i dostarcza niezapomnianych wrażeń – tak reklamują wydawnictwo w materiale prasowym.

Premiera Po niebie zaplanowana jest na 21.09

Slash – Living The Dream

Trzeci album Slasha nagrany z Mylesem Kennedym i The Conspirators. Saul Hudson, bo tak brzmi jego prawdziwie imię i nazwisko, jest na scenie muzycznej nieustannie od początku lat 80. Nową płytę promuje singiel Driving Rain.

Premiera Living the Dream zaplanowa jest na 21.09

Riverside – Wasteland

Niezwykle ważny album dla zespołu, bowiem pierwszy nagrany bez Piotra Grudzińskiego. Gitarzysta Riverside zmarł nagle w lutym 2016 roku. W 2015 roku ukazała się ostatnia płyta grupy z jego udziałem, Love, Fear and the Time Machine. Wasteland ma być najmroczniejszym materiałem w dyskografii Riverside.

Premiera Wasteland zaplanowa jest na 28.09

Adi Nowak – Kosh

Podopieczny wytwórni Asfalt Records, wydającej m.in. płyty O.S.T.R., prezentuje nowy longplay, a na nim 12 całkiem świeżych kawałków. Adi Nowak to jeden z tych młodych, którzy nie boją się igrać ze sztywnymi ramami gatunkowymi. Hip-hop w jego wydaniu jest przewrotny, błyskotliwy i eklektyczny. Nowy krążek promuje singiel Ultrafiolet.

Premiera Kosh zaplanowana jest na 28.09

Mudhoney – Digital Garbage

Mudhoney, podobnie jak ich matczyna wytwórnia Sub Pop, obchodzą w tym roku 30. urodziny. Ekipa z Seattle nie mogłaby świętować inaczej, jak nowym albumem. Digital Garbage zapowiada singiel Paranoid Core.

Premiera Digital Garbage zaplanowa jest na 28.09

Marcelina – Koniec wakacji

Marcelina, dzięki za info. A tak serio, liczę na nową płytę Marceliny z dwóch względów. Pierwszy taki, że lubię jej pomysły na lekkie melodi. Drugi – lubię Kubę Karasia, który produkuje ten album. Promuje go singiel Tańcz.

Premiera Końca wakacji zaplanowana jest na 28.09

alt-J – Reduxer

Reduxer to nic innego, jak reinterpretacja albumu Relaxer – trzeciego krążka alt-J, wydanego w czerwcu 2017 r. Nowa płyta składać będzie się z 11 utworów, na których ułyszymy takich artystów jak GoldLink, Lomepal, Kontra K, Rejjie Snow, Tuka, PJ Sin Suela oraz Little Simz.

Premiera Reduxer zaplanowana jest na 28.09

Teksty, które musisz przeczytać:

Lady Gaga, Elton John i Taylor Swift śpiewają dla służby zdrowia. Koncert One World: Together at Home już dzisiaj na antenie Canal+

Pracownicy służby zdrowia od kilku tygodni z wielką odwagą walczą z rozwijającą się pandemią koronawirusa. Specjalnie na ich cześć Światowa Organizacja Zdrowia zorganizuje dzisiaj wyjątkowy koncert pełen gwiazd światowej muzyki. W trakcie transmisji na Canal+ usłyszmy m.in. Lady Gagę, Taylor Swift, Eltona Johna i The Killers.

News/Muzyka 19.04.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...