Hugh Laurie w HBO. Kultowy doktor House wystąpi w Avenue 5, nowej komedii science-fiction

News/Seriale 23.08.2018
Hugh Laurie w HBO. Kultowy doktor House wystąpi w Avenue 5, nowej komedii science-fiction

Hugh Laurie w HBO. Kultowy doktor House wystąpi w Avenue 5, nowej komedii science-fiction

HBO znalazło gwiazdę swojego nowego serialu science-fiction. Hugh Laurie, znany z roli doktora House’a, zagra główną rolę w Avenue 5.

Już niedługo HBO będzie miało w swojej ofercie nową produkcję w odcinkach z gatunku science-fiction. Będzie to komedia, którą stworzy Armando Iannucci. To twórca, który przez ostatnie kilka lat zajmował się politycznym serialem Veep.

Iannucci zdobył za swoją pracę przy tym serialu liczne nagrody, więc nic dziwnego, że stacja powierza mu teraz kolejny projekt. Veep po ostatnim nakręconym przez niego czwartym sezonie przeszło bowiem w inne ręce.

Główną rolę w Avenue 5 od HBO dostał Hugh Laurie.

Armando Iannucci to nie jedyne głośne nazwisko w branży powiązane z projektem Avenue 5. Angaż do głównej roli dostała gwiazda wielokrotnie nagradzanego serialu House, który opowiadał o perypetiach cynicznego lekarza.

Hugh Laurie wcieli się teraz na ekranie w kapitana Ryana Clarka. Akcja nowej produkcji będzie rozgrywać się w przyszłości, „głównie w kosmosie”. Jak na razie nie znamy jednak żadnych innych szczegółów.

Iannucci i Laurie współpracowali już ze sobą w przeszłości.

Hugh Laurie miał w Veep powracającą rolę w 4. sezonie, gdzie wcielał się w amerykańskiego senatora Toma Jamesa, a do swojej roli powrócił już po odejściu Admando Iannuciego. Obaj panowie tworzyli razem również film The Personal History of David Copperfield.

HBO zamówiło pilot Avenue 5 oraz scenariusze kolejnych odcinków, już w zeszłym roku, by teraz zakończyć negocjacje z aktorem, który wcieli się w główną rolę. Jeśli serial złapie wiatr w żagle, pojawi się cały sezon. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Teksty, które musisz przeczytać:

Tytuły na jeden wieczór: te miniseriale HBO potwierdzają starą prawdę o tym, że mniej znaczy więcej

Miniseriale są jak małe dzieła sztuki — doskonale dopracowane pod każdym względem, stają się genialnym kompromisem między pełnometrażowymi filmami, a wielosezonowymi serialami. Oto siedem tytułów, z których większość można obejrzeć „na raz” — łącząc przeżycie pasjonującej przygody z brakiem poczucia straconego przed ekranem czasu.

Top/Akcja partnerska 04.07.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...