Avengers: Wojna bez granic w niecodziennej wersji. Bohaterowie walczą z Thanosem w 16-bitowej animacji

News/Film 20.08.2018
Avengers: Wojna bez granic w niecodziennej wersji. Bohaterowie walczą z Thanosem w 16-bitowej animacji

Avengers: Wojna bez granic w niecodziennej wersji. Bohaterowie walczą z Thanosem w 16-bitowej animacji

Jeśli wciąż nie macie dość walki Avengers z Thanosem z Wojny bez granic, to ta produkcja jest dla was. Kanał Mr Sunday Movies opublikował swoją wersję potyczki superbohaterów z Szalonym Tytanem. Całość przybrała formę 16-bitowej animacji.

W ciągu 10 lat do swojego powstania MCU zaserwowało nam wiele znakomitych scen walki. Sekwencja w windzie w Zimowym Żołnierzu, Hulk vs. Hulkbuster w Czasie Ultrona czy bitwa na lotnisku w Wojnie bohaterów należą do ulubionych momentów akcji fanów Marvela. Kolejne efektowne potyczki oglądaliśmy także w Wojnie bez granic. Bitwa o Wakandę mogła przyprawić o zawrót głowy, ale wielkie wrażenie zrobiła też scena na Tytanie, w której kilku Avengers oraz Strażników Galaktyki staje naprzeciw Thanosa.

Teraz możemy przypomnieć sobie ten fragment w wersji… 16-bitowej.

Na kanale Mr Sunday Movies pojawiła się pięciominutowa animacja Avengers VS Thanos – 16 Bit Scenes, w której odtworzona została słynna (choć nieco skrócona) scena. Z dzisiejszej perspektywy całość może wyglądać śmiesznie czy nawet dość topornie, ale prymitywna grafika i charakterystyczne odgłosy przywołają uśmiech na twarzy tych, dla których kilka dekad temu 16-bitówki były szczytem technologii.

Całość ogląda się bardzo przyjemnie i łatwo stwierdzić, że nawet pozornie prosta animacja kosztowała twórców sporo wysiłków. Zwłaszcza, że w klipie mamy możliwość obejrzenia dzieła Mr Sunday Movies w porównaniu z oryginałem braci Russo. Zsynchronizowane zestawienie musi się podobać, choć pod względem efektów czy widowiskowości trudno doszukiwać się tu podobieństwa.

Animacja pozwala także spojrzeć na całość z nowej perspektywy. Patrząc na scenę z szerokiego planu, łatwo dostrzec, że część postaci znika na dosyć długo, co nie zawsze rzuca się w oczy w oryginalnej wersji. Nieco inaczej prezentuje się też pytający o Gamorę Star-Lord, który w ogólnym ujęciu wypada dość śmiesznie.

Nie jest to jedyna 16-bitowa animacja rodem z MCU, którą znajdziemy na tym kanale.

Mr Sunday Movies stworzyli także własną wersję starcia Czarnej Patnery z Killmongerem. W ich katalogu znajdują się także klipy inspirowane filmami z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...