Czekaliście na serial Rojst? Pierwszy odcinek trafił dziś na Showmaksa

News/Seriale 19.08.2018
Czekaliście na serial Rojst? Pierwszy odcinek trafił dziś na Showmaksa

Czekaliście na serial Rojst? Pierwszy odcinek trafił dziś na Showmaksa

Do biblioteki serwisu Showmax trafił dziś pierwszy odcinek nowego serialu Rojst. Poznajcie Wanycza, Zarzyckiego i pozostałych bohaterów.

Zapowiedzi serialu oryginalnego Showmaksa robiły duże wrażenie, zwiastując jedną z najlepszych polskich produkcji serialowych tego roku. Możecie już sami się przekonać, jak wygląda polskie bagno. Pierwszy odcinek znajdziecie w serwisie Showmax.

Akcja serialu Rojst dzieje się w małym miasteczku w południowo-zachodniej części Polski, w połowie lat 80.

Dochodzi tam do brutalnego zabójstwa. Ofiarami są działacz partyjny i prostytutka. Ale to nie koniec. W tym samym czasie dochodzi również do zabójstwa pary nastolatków. Sprawą interesuje się młody dziennikarz, Piotr Zarzycki, który rozpoczyna własne śledztwo.

Rojst nie jest pierwszą polskojęzyczną produkcją Showmaksa. Wcześniej pojawiło się kilka etiud, animacja Egzorcysta od twórcy Kapitana Bomby czy program satyryczny Saturday Night Live! Poland. Jednak Rojst to jedna z najbardziej oczekiwanych premier serialowych tego roku. Jednocześnie najmocniejsza jak do tej pory oryginalna produkcja Showmax Polska.

W serialu zobaczymy m.in. Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika, Piotra Fronczewskiego, Zofię Wichłacz, Agnieszkę Żulewską, Magdalenę Walach, Ireneusza Czopa. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek, operatorem zaś – Bartek Kaczmarek.

Pierwszy odcinek Rojst znajdziecie na Showmaksie. Kolejne odcinki co tydzień.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

18 odpowiedzi na “Czekaliście na serial Rojst? Pierwszy odcinek trafił dziś na Showmaksa”

  1. Przedstawiciele tego bagna medialnego i ubywatelskiego to większość tzw.artystów grających w tym serialiku oczekiwanym przez samozwańcze elity III RP Bredzisława Komorowskiego plujące na polskość i Polskę,to wyjątkowe kreatury,którym polskość,polska tożsamość ciążą na ich “europejskich,światłych” duszach.

  2. Obejrzałem prolog. Fajny. Dziwny trochę, ale fajny. Choć widać, że pewne podobieństwa do jednego z dawnych polskich seriali kryminalnych są co prawda nawet trochę udane, ale naciągane mocno. No i “Wszystko czego dziś chcę”. Dobre.
    Obejrzałem pierwszy odcinek. I kurna. Nie wystarczy trup, żeby był kryminał. Nie wystarczy Pewex i bar mleczny, żeby był PRL. I nie wystarczą naciągane do granic możliwości ujęcia lasu we mgle, żeby był Twin Peaks. I nie wystarczy też elegancki burdel i kilka droższych mewek, żeby był Borewicz.
    Efektowny, ale to całkowicie pusta i płaska efektowność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...